Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно Карбуратор

    Здравейте! Колеги,след продажбата на Урала си взех ЗиЛ 131 - накратко за ЗиЛ-а,буквално нова машина,както си е подигнат на трупчета от военните,така си е и останал.Та въпроса ми е - Колеги един човек спомена,че сменял карбуратора на ЗиЛ-а с такъв от Виетнамка,спомена нещо,че виетнамковия бил двукамерен и "хранел" по-добре мотора и давал по-добра икономия а зиловия бил еднокамерен и така. Реших да се допитам до вещи хора в тази насока,аз до сега не съм карал бензинов руски камион. Какъв е извода - да купувам ли нов виетнамков карбуратор или да си оставям оригиналния. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Въпрос относно Карбуратор

    Карбураторът на Зил-а е двукамерен, с два дифузора и всеки си захранва собствения ред цилиндри. Разликата в работните обеми на двигателите е съществена, така че силно се съмнявам в успешната замяна на оригиналния с какъвто и да е друг карбуратор, включително от виетнамка. По-добре да се мисли за газификация, отколкото да се мъчи човек да прави ново оборудване. В http://www.youtube.com/watch?v=3uShr7329eQ има доста подробен клип как се преработва този двигател да работи с инжекционно впръскване на бензин - който му се занимава, нека го прави и да сваля разхода. Аз лично предпочитам газификацията.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно Карбуратор

      Карбуратора си е двукамерен . Не виждам смисъл да качваш от газка карбураторите са сходни но всеки двигател работи най оптимално с карбуратора който му е сложил завода производител . В най добрия случай ще ти падне мощноста а за разхода не е сигурно . Ако ще качваш газова уредба карбуратора е без значение .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно Карбуратор

        Само факта че ЗиЛ-а е с 5555 куб.см двигател и 150 к.с. а ГАЗ-ката с приблизително 4200куб.см и 125 к.с.трябва да те спре да правиш тая операция.Не може карбуратор предвиден за по-малък двигател да храни ефективно по-голям и мощен и да има някакъв плюс от това.А и да има някакъв ефект минусите ще са доста повече.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно Карбуратор

          Баща ми имаше газ 53. Първите години когато му слага АГУ го направи с карбуратот от лада 1500s и плочка. Работата на бензин беше добра в ниските и средните обороти, но при натоварване не му стигаше вътака. На газ нямаше никакви проблеми. И ми се струва че с карбуратора от лада беше по-добре. След това прубихме газковия и така си замина камиона.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно Карбуратор

            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
            Здравейте! Колеги,след продажбата на Урала си взех ЗиЛ 131 - накратко за ЗиЛ-а,буквално нова машина,както си е подигнат на трупчета от военните,така си е и останал.Та въпроса ми е - Колеги един човек спомена,че сменял карбуратора на ЗиЛ-а с такъв от Виетнамка,спомена нещо,че виетнамковия бил двукамерен и "хранел" по-добре мотора и давал по-добра икономия а зиловия бил еднокамерен и така. Реших да се допитам до вещи хора в тази насока,аз до сега не съм карал бензинов руски камион. Какъв е извода - да купувам ли нов виетнамков карбуратор или да си оставям оригиналния. Благодаря предварително.
            Здравей,би ли дал малко повече информация за самата машина(километри,година...) и снимки,рядко се вижда нов Зил Благодаря!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно Карбуратор

              Благодаря ви за разясненеито,не съм вещ в тази насока - бензинови двигатели на руски камиони. Урала го покарах точно 2 седмици на бензин и изхвърлих двигателя,но ЗиЛ-а искам да го карам с тоя мотор,поради причината,че е нов. Пали от раз при -20градуса и работи като часовник,буквално като часовник. Евентуално утре ще кача някоя снимка. Така ми обясни въпросният "Разбирач",че ЗиЛ-а бил с еднокамерен карбуратор и от Виетнамката било по-добре - явно е говорел на изуст.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно Карбуратор

                На ЗИЛ 130/131 карбуратора е К-88А или К-90. На ГАЗ 53/66 е К-126Б. И двата са двукамерни с едновременно отваряне на дроселовите клапи. И при двата има ограничители на оборотите. Може и да е възможно, но нищо не се получава даром и едва ли е оправдано, щом конструктора така го е измислил. Икономията е относително нещо.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно Карбуратор

                  То при сегашните цени на нафтата няма много смисъл от подмяна на двигателя с дизелов . Една газова уредба решава всичките проблеми .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно Карбуратор

                    Малко не е по темата, но как стои въпросът с преносимостта на газовите бутилки, в смисъл има ли опция да се свалят и зареждат и после да се монтират? Защото ако всеки път караш камиона на газ станция, тогава определящо е разстоянието до обекта!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно Карбуратор

                      Ето обещаните снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:100.9 КБ
ID:5337924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5337923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5337925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5337926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0015.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5337927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0016.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5337928

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно Карбуратор

                        Красавец!!!
                        Много е готин - направо ме засърбяха ръцете за едно кръгче!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно Карбуратор

                          Колега сдобил си се с много добра машина!!!Слушай я ти и тя ще те слуша!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно Карбуратор

                            Карбуратора, за сега не го пипай. Ако наистина искаш да ползваш този красавец дълго, първо смени всички масла и течности. Предполагам са на 20г. Прегледай и всички гумени съединения.
                            Руската гума си е доста чешитска - както си седи и изфирясва.
                            Завиждам за готината придобивка. Карал съм такова известно време по горите. Уникално проходима машина. Конкретната има ли системата за спадане и помпене на гумите?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно Карбуратор

                              Еееех, от това какъв кемпер става...
                              Има ли още, там откъдето го взе?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X