Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос относно Карбуратор

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Предполагам че главата ляга под 45 градуса.
    V8 на 90 градуса. Обаче с подробност, че ъгъла между присъединителните повърхнини на жабата не е 90 градуса, а повече. Колко е точно не знам. Изчисленията обаче стават други и не съвсем прости. В най-добрия случай много проби с малка стъпка докато стане или поне се приближи до желаното и напасване с гарнитурите.

    ПП: За развлечение http://www.youtube.com/watch?v=8O4Gi3MJLAY(главата е показана около 06:10 минута)
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос относно Карбуратор

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      V8 на 90 градуса. Обаче с подробност, че ъгъла между присъединителните повърхнини на жабата не е 90 градуса, а повече. Колко е точно не знам. Изчисленията обаче стават други и не съвсем прости. В най-добрия случай много проби с малка стъпка докато стане или поне се приближи до желаното и напасване с гарнитурите.

      ПП: За развлечение http://www.youtube.com/watch?v=8O4Gi3MJLAY(главата е показана около 06:10 минута)
      Видях как точно е главата. Тука ще е голям филма. Главите спрямо двигателя са завъртяни на 45 градуса, но самата глава към пълнителния колектор не е 90 градуса. Трябва да се потърси от някуде документация, или да се замери с точен уред и да се изчисли ъгала. Иначе не виждам как ще се напасне. Желя успех и дано да се случи на майстор.

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос относно Карбуратор

        Понеделник ще говоря с най добрия . В машинната му база има всякакви машини и работи основно матрици и щанци . При тях шублера е доволно неточен измервателен инструмент . Не съм сигурен че тези габарити могат да се хванат на нашия Декел хване ли се от там нататък е лесно .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос относно Карбуратор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Понеделник ще говоря с най добрия . В машинната му база има всякакви машини и работи основно матрици и щанци . При тях шублера е доволно неточен измервателен инструмент . Не съм сигурен че тези габарити могат да се хванат на нашия Декел хване ли се от там нататък е лесно .
          Благодаря много!! Дано да се получи работата. Поздрави

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос относно Карбуратор

            Добър ден! Колеги, напасването на "жабката" е невероятен тормоз и ходене по мъките, още не съм успял да я напасна. Не искат да ми съвпаднат дупките на шпилките. Днес намалих "жабката" с 1мм, но пак не стигна да влезне в шпилките, чудя се дали да намалям още или дали ще стане ако разпробия отворите на шпилките. Само да попитам, оригинално не шлайфано, пак съм чувал, че влиза доста трудно това чудо - вярно ли е или са просто легедни. Поздрави

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос относно Карбуратор

              Отвий шпилките и сложи винтове.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос относно Карбуратор

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                Добър ден! Колеги, напасването на "жабката" е невероятен тормоз и ходене по мъките, още не съм успял да я напасна. Не искат да ми съвпаднат дупките на шпилките. Днес намалих "жабката" с 1мм, но пак не стигна да влезне в шпилките, чудя се дали да намалям още или дали ще стане ако разпробия отворите на шпилките. Само да попитам, оригинално не шлайфано, пак съм чувал, че влиза доста трудно това чудо - вярно ли е или са просто легедни. Поздрави
                Rocco, Вчера питах един от даскалите ми за твоя проблем, понеже сме на V-образни двигатели. Каза че тези машини е добре да не се разбутват от оригиналната им конструкция. Проблема при тебе е че се променя мястото на шпилките за жабата. Сега ти е с около 4мм по тясно разстоянието между две шпилки. Другото е че трябва малко сега да се рендоса и жабата, но там ще го мислиш след като влезе жавата. Сега може да си направиш ексцентични шпилки или да жапзлниш старите отвори на жабата и да пробиеш нови.

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос относно Карбуратор

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  ....Сега може да си направиш ексцентични шпилки или да жапзлниш старите отвори на жабата и да пробиеш нови.
                  Да ви имам и даскалите...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос относно Карбуратор

                    Незнам за запълване на дупките и пробиване на нови, но след 2мм шлайф на страните, нещата почти дойдоха на място. Тряба още много малко да си паснат шпилките, мисля да намяла още малко и да видим дали ще станат. Ако не се получи и тогава, ще ползвам съвета на scrapheap и ще махна шпилките. Има видима разлика с шлайфана жабка и с оригинала, затова ще заложа и ще намаля още малко. Ако има интерес - жабта е с наклон 35,5 градуса.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос относно Карбуратор

                      Добър вечер! Нещата дойдоха на място, след шлайфане от 3мм ъглите на жабата и леко разпробиване на дупките на шлилките, нещата си дойдоха на място. Също така намалих и "челото" на жабата, да може да оплътни - това е предният и задният край от към кабината и радиатора. В събота ще сглобявам и да видим какво сме измайсторили. Поздрави

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос относно Карбуратор

                        Добър вечер! Тези дни ми остана малко работа и поработих по камиона, най-накрая го сглобих и успях да го запаля. Има коренна разлика от преди, сега че чува истинският глас на двигателя, върви с много по-лека газ от преди и има невероятен ряз. Тези дни ще свалям фургона и ще го правя самосвал. Поздрави

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос относно Карбуратор

                          много добре си направил,но пробваи камиона че обикновенно след шлаиф започва да грее.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос относно Карбуратор

                            На бензин или на LPG е камионът?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос относно Карбуратор

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              На бензин или на LPG е камионът?
                              За сега е на бензин, след като монтирам и легена ще му слагам газ. Поздрави

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос относно Карбуратор

                                Пробвах го само празен с фургон е още, няма проблеми и не грее, но ще видим с товар!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X