Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно Карбуратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос относно Карбуратор

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Карбуратора, за сега не го пипай. Ако наистина искаш да ползваш този красавец дълго, първо смени всички масла и течности. Предполагам са на 20г. Прегледай и всички гумени съединения.
    Руската гума си е доста чешитска - както си седи и изфирясва.
    Завиждам за готината придобивка. Карал съм такова известно време по горите. Уникално проходима машина. Конкретната има ли системата за спадане и помпене на гумите?

    Маслата са сменени,водните съединения също.Стана така,както казваш - както си беше всичко нормално,взе че гръмна едно от съединенията.Поздрави

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос относно Карбуратор

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Еееех, от това какъв кемпер става...
      Има ли още, там откъдето го взе?
      Остана един брой ЗиЛ 131 и няколко Урал-а,но много меркалий имаше за ЗиЛ-а - при сериозен интерес много да съдействам за придобиването му.Поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос относно Карбуратор

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Еееех, от това какъв кемпер става...
        Що ли си помислих и Аз за същото? А като гледам има и добра подготовка за кемпер та няма да е сложно преоборудването.
        0887284106-Митко
        http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
        http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос относно Карбуратор

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...Конкретната има ли системата за спадане и помпене на гумите?
          Видно от снимките - Да (друг е въпросът за изправността в момента). Всъщност, аз не знам за модификация на "131" - без.
          А то в момента си е съвсем сносен кемпер - КУНГ-а има всичко необходимо освен тоалетна.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос относно Карбуратор

            Системата за помпане/спадане на гумите работи безпроблемно,както и всички останали възли и агрегати на ЗиЛ-а.Първите впечалениа са положителни противоречиво на руската техника,даже има и удобство - освободен си от ненужни ръчки за включване. Изключително тиха работа на мотора,на празен ход неможе да се чуе,че работи. И кадърно парно си има,доста задоволително при това,от кратката разходка ми направи впечатление,че на харчи чак толкова,колкото казваха разните разбирачи. Уникална машина колеги - за пръв път руснака да направи нещо кадърно - съчетано с прилична проходимост,кадърна спирачна система,даже и мотора ми хареса нищо,че е бензин.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос относно Карбуратор

              Трябва да помислиш за прилична газова уредба. Уралът е по-хубав, ама то е въпрос и на състояние.
              Карбураторът не закачай. Двукамерен с едновременно отваряне на двата дросела и доста сгоден за газ.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос относно Карбуратор

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Трябва да помислиш за прилична газова уредба. Уралът е по-хубав, ама то е въпрос и на състояние.
                Карбураторът не закачай. Двукамерен с едновременно отваряне на двата дросела и доста сгоден за газ.
                Бладаря за информацията. Относно Урала - по-добър е да,но спирачната му система е много ама много калпава. Мисля си за Ловато газова.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос относно Карбуратор

                  Единственото хубаво на Ловатото е, че е проста. Аз лично бих ти препоръчал БРЦ 140 КВ и ПРАВИЛНО!!! пробиване на карбуратора.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос относно Карбуратор

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Единственото хубаво на Ловатото е, че е проста. Аз лично бих ти препоръчал БРЦ 140 КВ и ПРАВИЛНО!!! пробиване на карбуратора.

                    Ще го имам на предвид,аз също съм чувал добри отзиви за БРЦ.Благодаря още един път.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос относно Карбуратор

                      Поздрави за придобивката, колега!
                      А били споменал на каква цена го придоби и от коя част на България, от поделение ли от къде ли? А също е интересно за какво ще го ползваш - за някаква конверсия във кемпер или в дърварка.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос относно Карбуратор

                        Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                        Поздрави за придобивката, колега!
                        А били споменал на каква цена го придоби и от коя част на България, от поделение ли от къде ли? А също е интересно за какво ще го ползваш - за някаква конверсия във кемпер или в дърварка.
                        Цената на камиона беше 5 500лв. Взех го от поделението в град Пловдив - срещу Аграрния Университет,но вече няма ЗиЛ-ове,останаха само Урали,като те също са в състоянието на ЗиЛ-а,че даже и с чисто нови гуми не пипани. Камиона ги взизам за лични нужди,като ще бъде транформиран в самосвал,няма да извършва друга транспортна дейност освен селскостопанска работа,може и някой курс дърва,но както споменах за лични нужди.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос относно Карбуратор

                          Колега това срещу мебелната къща на асеновградсото шосе ли е ? Там на времето беше щаба на 10 САК (смесен авиационен корпус) Имаше едно обслужващо щаба подделение с над 300 полеви канцеларий свързочен полк с около 200 камиона и още няколко подделения на мястото на бившия хеликоптерен полк .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос относно Карбуратор

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Колега това срещу мебелната къща на асеновградсото шосе ли е ? Там на времето беше щаба на 10 САК (смесен авиационен корпус) Имаше едно обслужващо щаба подделение с над 300 полеви канцеларий свързочен полк с около 200 камиона и още няколко подделения на мястото на бившия хеликоптерен полк .
                            Това трябва да е.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос относно Карбуратор

                              Честито за придобивката!

                              Интересно ми е за какъв бензин е проектиран двигателя на тази машина. Дали с 95 ще е добре. Знаещите да кажат.
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос относно Карбуратор

                                По принцип навремето ги карахме с А 86 но с А 93 вървеше перфектно . В подделението имахме колонка за А 93 заради уралите които са с форсиран зилов двигател . Зареждал съм поне 10 пъти с А 93 когато нямаше А 86 камиона вървеше идеално мощноста се покачваше значително и разхода падаше с поне 5 - 6 литра надолу .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X