Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

    Колеги, когато купувах фронти, забелязах че клаксона не работи, предишния собственик е слагал допълнително още два клаксона тип охлюв, и гледам че го е вързал към някакво реле с 4 кабела, искам да махна 2-те допълнителни клаксони и да са ми вързани само оригиналните, може ли някой да ми даде схема как е оригиналното свързване и предполагам че тогава е без реле...

  • #2
    От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

    Не работиима ток, но не свири, или няма ток?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Не работиима ток, но не свири, или няма ток?
      Работеха по едно време, но впоследствие без да искам като вадих акумулатора откачих 4-те кабела вързани към релето, реших да са си вързани само оригиналните и да не стряскам хората със силния звук, и затова питането ми е как е оригиналното свързване на клаксона

      Коментар


      • #4
        От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Работеха по едно време, но впоследствие без да искам като вадих акумулатора откачих 4-те кабела вързани към релето, реших да са си вързани само оригиналните и да не стряскам хората със силния звук, и затова питането ми е как е оригиналното свързване на клаксона
        Оригиналното е същото . А ще стане като откачиш допълните тромби Друго не ти трябва .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Оригиналното е същото . А ще стане като откачиш допълните тромби Друго не ти трябва .
          Как да се ориентирам кой кабел към кое краче е към релето, всичките кабели са черни на цвят, на самото реле едва се вижда кое какво е като схема, или метода проба-грешка, но ме е страх да не изгоря нещо?

          Коментар


          • #6
            От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Как да се ориентирам кой кабел към кое краче е към релето, всичките кабели са черни на цвят, на самото реле едва се вижда кое какво е като схема, или метода проба-грешка, но ме е страх да не изгоря нещо?
            Като искаш оригиналната сигнализация, това реле за допълнителните тромби за какво ти е?
            Релето/оригиналното/ е в бушонния блок който е в коша, ако не можеш да си прозвъниш веригата иди при електричар, че най-малкото ще умалееш да сменяш бушони.

            Коментар


            • #7
              От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Като искаш оригиналната сигнализация, това реле за допълнителните тромби за какво ти е?
              Релето/оригиналното/ е в бушонния блок който е в коша, ако не можеш да си прозвъниш веригата иди при електричар, че най-малкото ще умалееш да сменяш бушони.
              Така както Павката обяснава , нищо не е ясно .
              Логично е предния ( първия) собственик да е прекарал допълнителните тромби през отделно реле и само да взема сигнал паралелно на този за оригиналното .
              Възможно е да ги е вързал и четирите през оригиналното . Не се знае колко е преоразмерено обаче и да разчита единствено на по-мощен бушон . Или просто да е сложил друго реле , изолирайки оригиналното .
              Затова според мен е най-безболезнено да откачи допълнителните тромби ( щом са му много шумни ) и да изолира обувките . Иначе ако почне сам и "обърка кабелите" .... А пък електричара , ако не е комунист , ще му иска и едни излишни пари , така че колегата да си прецени
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-01-12, 11:53.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                предния ( първия) собственик да е прекарал допълнителните тромби през отделно реле и само да взема сигнал паралелно на този за оригиналното .
                Трябваше да обясна от началото по-подробно наистина, значи релето е слагано от предишния собственик допълнително и е оставено да виси до акумулатора отстрани, гледам единия кабел е взел + директно от акумулатора към релето, изобщо аматъорска работа ми изглежда с тези кабели за тромбите и малко не на място, та затова искам да съм с оригиналното свързване и как да процедирам.

                Коментар


                • #9
                  От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                  Мога да се обзаложа, че допълнителната плетеница е слагана, защото предишния собственик не е знаел как да се пребори с ниското напрежение на кабелите за клаксона и естественото следствие - липса на такъв. Но като гледам какви въпроси задаваш предполагам, че ти също няма да се справиш сам. Проблемът е конструктивен и някъде съм описал решението - леко преправяне на ел.инсталацията. С него се решава и проблемът с отказа на стартера при по-слаб акумулатор, светенето на фаровете се подобрява, както и осветлението в купето и др. дреболии. И стрелката на волтмера престава да забива надолу при включени повечко консуматори....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Мога да се обзаложа, че допълнителната плетеница е слагана, защото предишния собственик не е знаел как да се пребори с ниското напрежение на кабелите за клаксона и естественото следствие - липса на такъв. Но като гледам какви въпроси задаваш предполагам, че ти също няма да се справиш сам. Проблемът е конструктивен и някъде съм описал решението - леко преправяне на ел.инсталацията. С него се решава и проблемът с отказа на стартера при по-слаб акумулатор, светенето на фаровете се подобрява, както и осветлението в купето и др. дреболии. И стрелката на волтмера престава да забива надолу при включени повечко консуматори....
                    Точно така най-вероятно е станало, заинтригува ме това решение - (леко преправяне на ел.инсталацията), сега ще потърся темата ти и ако имам въпроси ще те питам там

                    Коментар


                    • #11
                      От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Мога да се обзаложа.......
                      Така, така направо го подкарвай съботно-неделно насам......
                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...... ще те питам там
                      ......и да носиш за барбекюто мат'риал
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                        Само да вметна.
                        В повечето клаксонни системи, със които съм се сблъсквал, свирката е захранена с постоянен +, а за задействане взимат маса от бутоните на геврека.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Така, така направо го подкарвай съботно-неделно насам............и да носиш за барбекюто мат'риал
                          На драго сърце, ама съм зает и двата дни, та визитата ще е друг път.
                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Точно така най-вероятно е станало, заинтригува ме това решение - (леко преправяне на ел.инсталацията), сега ще потърся темата ти и ако имам въпроси ще те питам там
                          За да не си играеш да търсиш, преработката се състои в пускане на един кабел 4 кв. мм от плюсовата клема на акумулатора до кутията в лявата колонка. Там има един бял кабел 4 кв.мм, който е с букса (след нея мисля, че е кафяв). Разединява се буксата и кабелът, който отива към контактния ключ се свързва с новия. Задължително е да се изпълни грамотно и кабелът да се прокара през предвидените отвори за да се избегне протриване, както и да се използват кабелни обувки. Свързването към кабела за контактния ключ може да се направи пак с подходяща кабелна обувка или с тунелче. Не помня дали променях нещо и в кутията в моторния отсек, ама май по-скоро не. Ако имаш проблем, пиши и ще ида да погледна, че не помня инсталацията наизуст ..
                          Последно редактирано от kuzdov; 18-01-12, 20:33.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                            Е, дядо Владо, виждам че ти си пич и имаш страхотно чуство за хумор, нямаш ядове с пържолите и барбекюто, кеф да става

                            п.с. Извинявам се за спама
                            Последно редактирано от Еделвайс; 18-01-12, 23:11.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Схема за свързване на кабелите за клаксона, как е оригиналното свързване?

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              На драго сърце, ама съм зает и двата дни, та визитата ще е друг път.

                              За да не си играеш да търсиш, преработката се състои в пускане на един кабел 4 кв. мм от плюсовата клема на акумулатора до кутията в лявата колонка. Там има един бял кабел 4 кв.мм, който е с букса (след нея мисля, че е кафяв). Разединява се буксата и кабелът, който отива към контактния ключ се свързва с новия. Задължително е да се изпълни грамотно и кабелът да се прокара през предвидените отвори за да се избегне протриване, както и да се използват кабелни обувки. Свързването към кабела за контактния ключ може да се направи пак с подходяща кабелна обувка или с тунелче. Не помня дали променях нещо и в кутията в моторния отсек, ама май по-скоро не. Ако имаш проблем, пиши и ще ида да погледна, че не помня инсталацията наизуст ..
                              Мерси много че ме улесни, ще изчакам малко да се затопли времето и ще го направя както ме съветваш, определено си струва да имам по този начин по-стабилен ток

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X