Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

    От няколко дни имам "щастието" да се боря с горивната система на Диско Td5. Колата палеше трудно след като престои повече от час, а помпата в резервоара виеше на умряло. Смених помпата, почистих цедката, смених наранен пласмасов щуцер на захранването на високото налягане с метален, смених един маркуч през който излишното гориво се връща в клапан-регулатора/течеше от карбовката/,смених горивния филтър, обстойно огледах за други течове - няма. Смених и три изгорели подгревни свещи/изненада - Лендровъра има само четири/. Като резултат - при престой от час-два паленето е нормално, но при 10 -12 часа няма палене. Като я оставя да си направи цикъла за обезвъздушаване - пали. Докато помпата обезвъздушава от клапан-регулатора се чува звук като че преминава въздух.Помпата пак е шумна - по-малки от преди, но се чува като застанеш зад джипа. Автомобила върви нормално, пробвах го на едно изкачване - няма придърпване или загуба на мощност. Нивото на маслото не е повишено и няма мирис на нафта. Рових, четох по форуми и като варианти за източник на въздух в системата ми остават - уплътнители на инжекторите, но пък нямам теч на нафта в маслото, и FPR/регулатора на налягане/ който ще опитам да разглобя. Някой има ли идея къде се крие източника на проблем, как мога да определя дали са дюзи или FPR-а?
    Приемам критики, мнения, идеи...

  • #2
    От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

    Преди да сменяш помпата, защо не пробва с външна помпа и туба гориво? Да имаш теч около регулатора?

    Коментар


    • #3
      От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

      Теч няма. Това с външната помпа ми е трудно да си го представя - тази е потопена с два кръга - ниско и високо налягане...

      Коментар


      • #4
        От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

        Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
        Някой има ли идея къде се крие източника на проблем, как мога да определя дали са дюзи или FPR-а?
        Приемам критики, мнения, идеи...
        Ако е FPR-a, би трябвало да има теч. Ако няма - значи е вътре. Ако уплътнителите на дюзите не държат, не е задължително да вкарват нафта в маслото, особено ако изпускат само на студено. При студен (изгасен) мотор там масло няма, а няма и налягане в тръбата с нафтата.
        Аз тая операция ще я правя в близките дни - само да успея днес да приключа с калниците, и обещавам да снимам процеса по смяна на уплътненията на дюзите.

        И друго - случвало ми се е (да не кажа че всеки път ми се случва!) при смяната на горивния филтър, новият да не уплътнява добре и да се налага да го дозатягам, след като се е позагрял вече от обратната нафта.
        Последно редактирано от stargazer; 17-01-12, 10:54.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          ... друго - случвало ми се е (да не кажа че всеки път ми се случва!) при смяната на горивния филтър, новият да не уплътнява добре и да се налага да го дозатягам, след като се е позагрял вече от обратната нафта.
          Предстои ми смяна на горивен филтър на ЛРД Тд5. На стария е отвит датчика за вода и е навита тапа. Как "стъпка по стъпка" се прави смяната, има ли тънкости?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Предстои ми смяна на горивен филтър на ЛРД Тд5. На стария е отвит датчика за вода и е навита тапа. Как "стъпка по стъпка" се прави смяната, има ли тънкости?
            Нищо особено - развиваш стария, развиваш му тапата, мажеш малко масло по нейното уплътнение и я завиваш на новия. Пълниш новия с нафта (за предпочитане чиста, а не тази, която е изтекла от стария), мажеш масло и на горните уплътнения и го завиваш. Стягаш на ръка, колкото можеш, избърсваш хубаво. Ключа на контакт поне 30 сек, палиш, оставяш да работи поне 10 минути и оглеждаш за теч (на работещ двигател). Ако има омасляване по филтъра или мехурчета по горния му ръб - дозатягаш с ключ са филтри, но много внимателно, без прекалени усилия.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

              Сега намирам време да споделя как бе решен проблема с Дискавърито. Първо потвърдихме че проблема е в уплътнителите на дюзите като извадихме маркуча с връщащата се излишна нафта и го потопихме в прозрачна бутилка. Излизаха много мехури с въздух.Направихме същото и на маркуча захранващ с гориво - бистра нафта. Извадихме дюзите - медните дихтунги бяха прегоряли и деформирани. От там компресия от цилиндъра влиза в камерата където се разпределя горивото и понеже при излишното гориво налягането е по-малко те ти балончета в нафтата. Комплект дихтунги и О-пръстени от Бритпарт, по спомен около 40 лв, почистване с райбер на леглата на дюзите и мотора пали, мърка и върви.

              Коментар


              • #8
                От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                Мда. И аз го преборих това. Операцията си е гадна, особено като се бориш сам с нея. Трябва да се сваля оста с кобилиците на дюзите и да се върти върти мотора на ръка, за да може да се освободят дюзите от гърбиците на разпределителния вал. Аз видях голям зор с обезвъздушаването на системата след това. Явно клапанът, който е отговорен за тая работа (намира се отзад при филтъра) при мен е заял... но в крайна сметка нещата си дойдоха на място. Само дето нямаше как да снимам, че постоянното миене за да хвана апарата щеше да ми дойде в повечко.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #9
                  От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                  Първоначално публикуван от IvanZ Преглед на мнение
                  Сега намирам време да споделя как бе решен проблема с Дискавърито... Комплект дихтунги и О-пръстени от Бритпарт, по спомен около 40 лв...
                  Може ли да ми пратиш парт № на тези части?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                    Със сигурност не пазя опаковката и нямам номер. Обадих се в един от магазините за авточасти в Добрич с които работя и поръчах комплект о-пръстен и дихтунга за инжектор на Тd5. Пристигнаха на следващия ден от София. Мога само да попитам от кой търговец са ги доставили.

                    Коментар


                    • #11
                      От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Може ли да ми пратиш парт № на тези части?
                      Washer-Sealing ERR6417
                      O-Ring ERR7004

                      По пет броя. Само че, при теб няма проблем с тях, засега. Като оправим регулатора ще си готов. Ако бяха фирясали и те, помпата ти щеше да вие доста повече.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                        Като сменяте уплътнителите на дюзите, предполагам, че после ги регулирате

                        Коментар


                        • #13
                          От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          ... при теб няма проблем с тях, засега.
                          Подготвам се, че за тази година съм планирал около 50к км. Не че Диското е чупливо, но просто вярвам в бъдещето.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                            След хирургическата интервенция на д-р stargazer в спешното отделение в двора на къщата, проникването на въздух в регулатора на Диското ми беше отстранен. Днес взех от реанимацията и стартера, който беше малко удавен в нафтата. Утре планираме съшиване на разчленения труп, смяна на задните накладни и емвам горите, че вече ми писна от висене пред компа.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: LR Discovery II Td5 - въздух в горивната система?

                              Днес монтирах стартера на дебелия дърт витринник. Утре ще го тествам. От него зависи: или да се оправя и да хваща гората, или да върви в Надин.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X