Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Y60

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

    Съединителя е подменен с нов такъв за оригинално вграждане още преди подобренията и проблем с него няма. Спокойно си потегляш на втора предавка - не е проблем.
    НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

    Коментар


    • #17
      От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

      Браво !
      Сега остава да обясниш как успя да постигнеш една и съща скорост (150км/h), на една и съща предавка (5-та), с едни и същи гуми(31х10.5х15) при различни обороти на двигателя - преди тунинга 4400об/мин и след тунинга 3600об/мин.
      Да не са изобретили вариаторен диф и още да не съм разбрал
      TLC 100
      TLC 120

      Коментар


      • #18
        От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

        Първоначално публикуван от Pat-rolll Преглед на мнение
        Браво !
        Сега остава да обясниш как успя да постигнеш една и съща скорост (150км/h), на една и съща предавка (5-та), с едни и същи гуми(31х10.5х15) при различни обороти на двигателя - преди тунинга 4400об/мин и след тунинга 3600об/мин.
        Да не са изобретили вариаторен диф и още да не съм разбрал
        Вече съм го описал. Прочети по-назад в темата.
        НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

        Коментар


        • #19
          От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

          С попътен вятър/той патрола си е като кораб/, надолу по баира, изключен от скорост, подпрян на педала на газта до указаните обороти с цел-адекватна циркулация на охлаждащата течност и наличие на парно.

          Коментар


          • #20
            От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

            Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
            Вече съм го описал. Прочети по-назад в темата.
            Колега добри теории развиваш ,но или не се замисляш или си проспал някъде под раздела ,,Предавателно съотношение,, към раздел ,,Трансмисия,,. Не знам още колко колеги трябва да ти го намекват. Сорри ама това твоето не се родил гения да го обясни , а пробваи ти ......
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #21
              От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
              С попътен вятър/той патрола си е като кораб/, надолу по баира, изключен от скорост, подпрян на педала на газта до указаните обороти с цел-адекватна циркулация на охлаждащата течност и наличие на парно.
              Ха-хааааа......каква поезия ,какъв патос само...... Та като оставим на страна лиричните залитания ,Нисан Патрол GR с двигател RD28T в щатния си вид ,монтиран на купе Y60 със щатна трансмисия и главно предаване / 4.625:1 за този двигател / , при щатен размер гуми , по данни на завода производител има максимална скорост на движение 150 км.ч./ без "попътен вятър" явно /. При мен това ставаше при 4400 об.м. ,а при 4600 об.м. скоростта беше малко над 155 км.ч. / уви пак без наличието на платна и вихрушки /. От там нататък не знам ,никога не съм вкарвал двигателя в по-големи обороти.
              НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

              Коментар


              • #22
                От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Колега добри теории развиваш ,но или не се замисляш или си проспал някъде под раздела ,,Предавателно съотношение,, към раздел ,,Трансмисия,,. Не знам още колко колеги трябва да ти го намекват. Сорри ама това твоето не се родил гения да го обясни , а пробваи ти ......
                Какви предавки и трансмисии ? Май ти нещо си проспал ? Става дума за това ,че като увеличиш к.с. и н.м. на този двигател и ги свалиш в по-низки обороти е нормално да се движиш при една и съща скорост / преди и след увеличението / на вече по-низки обороти. В момента на 5-та пр. се движи с 50км.ч. при 1200об.м. ,а на 4-та пр. с 40км.ч. пак при 1200 об.м. Само защото някой си мисли ,че нещо не може да бъде направено не значи ,че вече не е направено. А за това ,че някой нещо намеквал и не искал да го каже ,то просто си е негова дилема ........
                НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                Коментар


                • #23
                  От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                  Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
                  Какви предавки и трансмисии ? Май ти нещо си проспал ? Става дума за това ,че като увеличиш к.с. и н.м. на този двигател и ги свалиш в по-низки обороти е нормално да се движиш при една и съща скорост / преди и след увеличението / на вече по-низки обороти. В момента на 5-та пр. се движи с 50км.ч. при 1200об.м. ,а на 4-та пр. с 40км.ч. пак при 1200 об.м. Само защото някой си мисли ,че нещо не може да бъде направено не значи ,че вече не е направено. А за това ,че някой нещо намеквал и не искал да го каже ,то просто си е негова дилема ........

                  Без думи ......

                  Коментар


                  • #24
                    От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    Без думи ......
                    Яворе там до колодрума в Бургас нямаше ли някакъв институт за напреднали шизо таланти да го запишеш поради рано проявени наклонности сред недостатъчно просветена аудитория.
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                      Чета и не вярвам на ушите си!! няма да цитирам

                      И тук в Шумен имаме две чудесни местенца за ТАЛАНТИ.

                      Да взема да си увелича нафтата та да ми паднат малко оборотите при движение с 150км.ч. примерно???!
                      Последно редактирано от neweso; 16-01-12, 22:41. Причина: НЕ ИЗДЪРЖАМ ША СКЪСАМ СИНДЖИРА
                      ГЛАВИ МЕ БОЛИЧКАТА

                      Коментар


                      • #26
                        От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                        Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
                        Какви предавки и трансмисии ? Май ти нещо си проспал ? Става дума за това ,че като увеличиш к.с. и н.м. на този двигател и ги свалиш в по-низки обороти е нормално да се движиш при една и съща скорост / преди и след увеличението / на вече по-низки обороти.
                        Аз така яко на мнение отдавна не се бях смял! Опитвахме се да бъдем галантни и с намеци да обясним на човека колко е далеч от истината, ама просто този коментар ни довърши и лично мен повали на земята, с ритащи крака във въздуха . Г-не Моля Ви спрете да се излагате. На всички става ясно, че си нямате и грам понятие от автомобили, механика, физика и всички тем подобни науки.
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #27
                          От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                          Е то вече стана ясно ,че хора които нямат конкретните аргументи за този двигател само разни подмятания и нападки могат да напишат....... и...... в такъв случай става безпредметно да им отговарям . Сега вече могат да живеят щастливи в собствените си легенди ....................
                          НИСАН ПАТРОЛ GR Y60 2.8TD 92г. - вече с интерколер ,малко пипнат двигател ,гуми 33" и окачване ДОБИНСЪН - 4". За парите които даваш ,достатъчно много получаваш - това просто е ПАТРОЛ.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                            Но комент.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Patrol 2.8TDi или 3.0 TDi

                              Първоначално публикуван от KROMI Преглед на мнение
                              Е то вече стана ясно ,че хора които нямат конкретните аргументи за този двигател само разни подмятания и нападки могат да напишат....... и...... в такъв случай става безпредметно да им отговарям . Сега вече могат да живеят щастливи в собствените си легенди ....................
                              KROMI ще ти го кажа директно, това което описваш, че се е случило с твоята кола е невъзможно и всичките ти постове са за темата бисери и изцепки. Надявах се да се усетиш какви глупости пишеш и да спреш, но ти явно наистина вярваш в невероятното твърдение че с повишаване на мощност или въртящ момент (което също е под съмнение) променяш оборотния ред на предавките на автомобила. Не знам как да ти го обясня за да ме разбереш. Да речем че имаме редукция 5 към 1 на дадена предавка това означава че едното зъбно колело прави 5 пълни оборота, докато другото прави точно 1. Ако вдигнеш мощността на задвижващия механизъм този факт няма да се промени първото колело ще си прави 5 оборота а второто пак 1. Единственото което ще постигнеш е по-бързо ускорение или както ти сам описваш ще имаш стабилна мощност по наклон.

                              Всичко останало което си описал е в света на научната фантастика, даже е срамно присъствието на такова твърдение в този форум.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тунинг на Y60

                                Ако оставим настрана очевидно безсмислените твърдения, ние защо изобщо се връзваме и трябва да обясняваме нещо очевидно, за което той изобщо не си е направил труда да прочете поне малко?
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X