Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

    В една друга тема бях ползвал помощта на отколешното си приятелче Ицко за онагледяване на някои фотошоп похвати. Там и обещах да ви разкажа повече за него. Та - ето. Запознайте се с Ицко.

    Име: Ицко

    Дата на раждане: Обвита в мистерия. Предполагаемо - около 1992ра - 1993та.

    Място на раждане: Китай

    Ръст: Един Педя Човек

    Братя и сестри: Легендата твърди че Ицко си има близнак, някъде в шкафовете на брат ми. За последен път съм виждал близнака му през 1994та, от тогава съдбата му е непроверена. Предполагаемо - някъде в шкафовете е, все още.

    Цел в живота: В младостта му основната функция на Ицко беше да бъде нервно стискан в могъщата десница на агитката всеки път когато един негов именит адаш се окажеше сам пред чуждия вратар. Цел бис: да пътува и да се хили.

    Та, в далечната 1994та година Ицко бил запеленгован от брат ми на една ню йоркска витрина, където висял с други свои братовчеди облечени в други разни цветове. След пламенен пазарлък той и близнака му се озовали в хартиена кесия, от там - в домашните ни покои. Легендата твърди че Ицко и брат му са били последните два в магазина, както и че това е бил последният магазин който все още е продавал подобни нему. Тъй че смело можем да предположим че Ицко и близнака му са последните от вида си.

    От там Ицко ме придружи обратно до Франция. От там - в България. После пак във Франция, където стана играчка на двете ни котки. След това се върна във втората си родина - САЩ, където стана играчка на две палави дечица. След като преживя и това, реших да го наградя със заслужен отдих, а именно - пътувания нагоре надолу.

    Няма да крия че идеята за тази награда най-безсрамно копирах от участта която сполетя градинското джудже в прекрасния филм Амели Пулен. Надявам се и Ицко да попътува поне колкото него. По-късно ще обясня как.

    Та – ще отпразнувам началото на заслужената му пенсия с първото му пътешествие: една разходка до Монтоук Пойнт, най-източната (или почти) част на остров Лонг Айлънд, щат Ню Йорк. Намира се на около 180 километра източно от град Ню Йорк, и се отличава с наличието на парк, фар, пилци, невъзможно количество риба, както и на прилежащ студен атлантически плаж с разноцветни камъчета.







    Освен че беше изцяло в негова чест, разходката се отличаваше и с това че го забравих и се наложи да се връщам за него, с това че все пак успях да стигна навреме за изгрева (който не се видя поради солидна атлантическа мъгла, за която може и да дам подробности по-късно), и с това че по пътя нямаше радари.


    Та – ето го и Ицко, в цялото му великолепие:







    На горната снимка е още сънен и синкав, но каквото - такова. Ето го малко по-късно сутринта:






    Плаж, боклуци и океан има навсякъде, но комбинация от тях плюс Ицко - сладострастно излегнал се върху им - можете да видите само тук. Простете, дами, не исках да ви развалям деня, но Ицко е далеч. Отвъд Голямата Вода.







    Следват няколко кадъра без главния герой, но те са единствено за да спадне напрежението и за да се смъкне нивото на мъжественост и феромони няколко атома под максимално разрешеното от европейските директиви.

















    Горните кадри снимани без шаманско баене и опушено стъкло дават следното:





    Това пиУе ни гледаше доста жално, и май искаше да учи главния герой да лети. Поканата бе благоразумно отклонена.










    Прас !!! Притъпих вниманието ви, и ето ви изневиделица още една ицкова сладострастна поза. Този път - въоръжен. Дами, ако се наведете към монитора и затворите очи ще доловите нежна, но влудяваща миризма на мускус, мускули и истинска сила. Ако си убодете носа - доближили сте се прекомерно. Ако ви се изправят косите - мониторът ви е с кинескоп. Толкоз за евро директивите. Монтоук е в САЩ !!!






    Обективните наблюдатели любуващи се на това мъжествено, осеяно с белези лице може би са забелязали дълбоките белези от котешки нокти около носа. Ицко е търпелив. Котките - не бяха. Ицко е на снимката. Котките - не. Жестоки, жестоки природни закони...


    Пилците междувременно проявиха благоразумие, и се направиха че са загубили интерес. Остана само тъгата в очите, паметник на несбъднати мечти и на несъстояли се срещи...










    Тези три тъгуващи сестри всъщност бяха облечени в дантели и седяха зад прозорец по който се стичаха дъждовни капки - едната в анфас, другата в профил, третата в три четвърти. Наложи се да ги фотошопна за да си нямам разправии с наследниците на Бергман.






    Оказа се че сме подранили за сърф сезона с пет дена. За щастие Ицко така или иначе не беше във форма...






    И за да се разсеем малко - да споделим че голяма част от парк Монтоук е била военен полигон по времето когато мъжете са били истински мъже, жените - истински жени, малките зелени същества от Алфа Кентавър - истински малки зелени същества от Алфа Кентавър, американците - пак криви някому, а конспиративните теории - истински конспиративни теории. Конкретно този радар е мокър сън превърнат в реалност за феновете на Проекта Монтоук, въпросният пък бидейки гордо развитие на Проекта Филаделфия. За любителите - обещавам тържествено някой ден да се върна там и да поснимам въпросните съоръжения с повече подробности, ако разбира се не ме дръпнат междувременно агентите на Хаос и мъжете в черно за скверният ми скептицизъм.






    Между другото е изумително че обикновено търсене в Гугъл с "Проекта Монтоук" изкарва сто кила строен, стегнат и приличен превод на безбройни количества писмена неврастения, а няма кой да преведе един "service manual" на български ей така, от скука


    В далечината се вижда нещо безформено и жълто, с похлупак, което няма как да бъде идентифицирано:






    Освен ако... Освен ако не сте формен идиот като моя милост, мъкнещ раницата с фотоапарата като Квазимодо - гърбица, на работа, преди работа, извън работа, след работа, и успоредно все пак намирате време да се помотаете малко . Да разгледаме значи следното увеличение:






    И да го сравним с ето тези произволни рожби на скуката:


























    Ха ! Тази хубавиня стоя пред тази сграда в Манхатън няколко месеца. После изчезна. И ето я тук. Или шефът я е прибрал на вилата, или авторът я е прибрал на вилата, или някой я е свил и я е прибрал на вилата. Все се каня да проверя дали не е обявена за открадната...

    А може би просто е била телепортирана. Което поставя Проекта Монтоук в друга перспектива...
    Последно редактирано от Goblin; 17-01-12, 05:57.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    От: Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

    Така. След кратка проверка се оказа че мечето е дело на някакъв швейцарски художник/скулптор/башмайстор, Урс Фишер. Отбой. Това явно му е вилата, а мечето пътува. И то като Ицко, но мащабите са други...

    Продължихме разходката, и а-ха да си тръгнем, решихме аджеба да видим дали може да се стигне до този радар. Така се озовахме на баш-полигона.Базата е била отбранителна точка през войната, след което за кратко е била полигон за обучение на зенитни артилеристи. И така до 1957ма, когато зенитната артилерия в точно този и вид се оказала достатъчно морално остаряла та да затворят базата, и да оставят невинните и сгради в хищните прегръдки на конспиративните теоретици.






    Тази табела се явява екивалент на едно голямо червено копче, на което пише "Опасно !!! Не натискай !!!". Много, много привлекателно. А иначе си е шибанийка, гласи "Внимание, подкопан нос, не доближавай на по-малко от 25 фута (осем метра). И веднага те обхваща едно такова всепоглъщащо желание да отидеш да погледнеш от ръба...



















    Ицко разбира се се надсмива над подобни прокоби. Не на него тия...










    Площадката на зенитката. В далечината - поздрав от местните. "Само за местни". Предвид че местните точно в този район повечето са от мултимилионер нагоре, предполагам е изразена със спрей мечта на беден турист...


















    И едно кратко "до скоро" от Ицко






    Това е за сега. Защо ви занимавам с Ицко ли ? Освен че ми е симпатичен - просто смятам като пообиколи моята губерня, да го пратя другаде. Вероятни кандидати са калифорнийските братя, ако ми обещаят да го прекарат под кила или поне да го вържат за мачтата. После може с прескок през Канарските да го татуираме, и да отпердаши към България за следващия луд който ще има желание да го кандилка със себе си.

    PS Всички снимки в по-голям размер - ТУК.
    Последно редактирано от Goblin; 17-01-12, 06:57.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

      Хъм, интересна идея. Поздравления !

      Гоблин, все се каня да те питам един дълъг въпрос.
      90 % от холивудските филми за Ню Йорк, го изобразяват в една чудна колоритна есен, с равно осветление, под лека облачност.
      Въпроса ми е: Есента ли е толкоз дълга там, или всички снимат накуп само есенно време ?

      Защото в България подобни картини са най-много 3 дни в годината. Вятъра бързо издухва листата, или слънцето ги осушава на шушулки.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        От: Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

        Есента тук трае от края на септември до ранния ноември, и е наистина впечатляваща. Особено ако тръгнеш на север по малките пътчета по терасите над река Хъдзън, или направо вземеш корабче. Пак на север по Хъдзън на около 75км е военната академия Уест Пойнт, малко на север от Мечешката Планина. Там есента е абсолютна феерия.


        Ветрове не липсват, не знам защо държат листата. Може би растителността е друга. А може и влагата да си казва думата.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

          Goblin, благодаря за препратката насам от темата за конспирациите. Продължавай да си носиш апарата и да снимаш.

          Коментар


          • #6
            От: Поздрави от Ицко - Montauk Point, Декември 2011

            Айй, как съм го пропуснал това? Иде ми неистово да закрещя "Ице!Ице!Ице!"
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X