Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
    Може ли още едно мнение като по вещ с тия печки?
    На Тойотата имах суха печка, която беше много шумна сравнение с мократа. Няма как да я обезшумиш яко надува и топли за сметка на шума който на мен ми идва в повече. Разсъжденията за разход на ток от вентилаторите са леко грешни, и двете печки имат сходна консумация с разликата че на мократа при правилно свързване можеш да регулираш оборотите на вентилатора, но от друга страна мократа има и водна помпа, горе долу са на кантар нещата. Ползите от мокра печка Митко ти ги е написал а те не са никак малко, към тях добавям и възможността да се обдухва директно предното стъкло. И двете печки имат защити за да пазят АБ при застрашително понижаване на тока просто изключват.

    Коментар


    • #32
      От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

      Това е изолацията която ползвах по препоръка на Гената от Русе. Дебела е 6мм. със самозалепващо покритие.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1255604.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5342019

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1305608.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5342022

      Доста гъвкава и разтеглива се оказа тази изолация, перфектно прилепва към всички кривини и вдлъбнатини. Покрих всичко в купето с нея, на снимката не се вижда, но изолирах и тавана, вратите и калниците. Надявам се резултата да ми хареса.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1305609.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5342023

      Изолацията е готова, продължавам с озвучаването и ето какво открих, три от четирите говорителя изглеждаха така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1265605.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5342020

      "Касетофона" беше свързан директно в инсталацията без евро букса и с малки грешки в захранването. Монтирахме буксата и възстановихме правилно ел. инсталацията.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1265606.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5342021

      Звукът вече ще излиза през тези говорители:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1305611.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5342025

      За по голяма дълбочина добавих и активна бас колона под пасажерската седалка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tca-sub8.jpg
Прегледи:1
Размер:30.0 КБ
ID:5342026


      Докато се занимавах с кабели в купето, Станбата започна нова задна броня и смени стоповете с нови, такива с мигачи и фасунги.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1305610.jpg
Прегледи:1
Размер:166.6 КБ
ID:5342024

      Коментар


      • #33
        От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

        Яро, искам да те помоля за две неща:

        1) Ако не е в разрез с правилата на форума, да кажеш каква марка е изолацията и от къде е купена. Може и лично да ми пратиш
        2) Как се справя бас-колоната, разбира се след като сглобиш интериора. Много примамливо е това че е плоска и може да се монтира под седалката, а не да заема половин багажник място. Но дали ще вади някакъв приличен бас..? Търсих мнения в тунинг форума, но там всички дружно плюят марката, без никой да е притежава такова нещо.

        Относно проекта -поредната перфектна машина, която ще направите. Следя темата с огромен интерес. Благодаря за подробния фотоотчет!
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          1) Ако не е в разрез с правилата на форума, да кажеш каква марка е изолацията и от къде е купена. Може и лично да ми пратиш
          Обърни се към колегата от форума Гена той ми препоръча тази изолация.

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          2) Как се справя бас-колоната, разбира се след като сглобиш интериора. Много примамливо е това че е плоска и може да се монтира под седалката, а не да заема половин багажник място. Но дали ще вади някакъв приличен бас..? Търсих мнения в тунинг форума, но там всички дружно плюят марката, без никой да е притежава такова нещо.
          Това явление го има във всички форуми всеки хвали своето без да има преки впечатления от алтернативите му.
          Иначе Тъндъра си се справя перфектно, в друга кола има подобен PIONER, не намирам особена разлика във звученето между двете и да има разлика съм готов да я преглътна при положение че Тъндъра е 169лв. а Пионера 340лв. Не очаквай дълбочината и мекотата на акустичните бас колони които заемат място в багажника, това е добро решение защото не заема място и лично на мен ми стига добавения бас от него.

          Коментар


          • #35
            От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

            Тапицерията на задната врата ми бъркаше в очите с разкъсванията по краищата, и взех че си я пре тапицирах сам

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1315612.JPG
Прегледи:1
Размер:447.7 КБ
ID:5345769

            Малко плат за дамаска на седалки, разликата от обикновения плат е че този е силно износоустоичив а отвътре е със 3мм дунапрен. Залепих го със Хелмевект

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1315613.JPG
Прегледи:1
Размер:545.4 КБ
ID:5345770

            Веднага монтирах на колата

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1315614.JPG
Прегледи:1
Размер:462.4 КБ
ID:5345771

            Почти свършвам с работата по интериора. Не знам защо, но не понасям имитация на махагон в салоните на автомобилите, затова и тук всичко пребоядисахме със сив перлен металик.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075621.JPG
Прегледи:1
Размер:560.2 КБ
ID:5345772

            Копчето в дясно от касетофона е за управление на лебедката, за мен това е най удобния вариянт.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075622.JPG
Прегледи:1
Размер:514.8 КБ
ID:5345773

            а тук монтирах управлението на печката и подгрева на седалките

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075624.JPG
Прегледи:1
Размер:478.5 КБ
ID:5345774

            така изглеждат като пусна габаритните светлини

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075627.JPG
Прегледи:1
Размер:470.1 КБ
ID:5345776


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075628.JPG
Прегледи:1
Размер:461.8 КБ
ID:5345777

            Стандартните ушерители + универсалните не покриваха гумите а и не ми харесваха много, затова реших да ползвам тези. Предвидени са за ЛР Дефендър, но и тук ще ги монтираме с малко модификация по купето и броните.

            Тук се вижда подготовката за задната броня и интегрирането на ушерителя:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075625.JPG
Прегледи:1
Размер:538.2 КБ
ID:5345775

            Страничните стъкла са доста надрани, явно колата рядко е посещавала автомивка и калта се е насъбирала в уплътнителите на стъклата, от там при сваляне и вдигане се получава това:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2075630.JPG
Прегледи:1
Размер:500.8 КБ
ID:5345778

            Добрата новина е че братята Китайци ги произвеждат а колега ги внася в БГ и струват само 50лв. Затова и веднага си поръчах комплект нови.

            Коментар


            • #36
              От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

              Колега от доста време ти следя темите... и съм доста очарован от мерака и идеите ти Желая ти успех и ще следя развитието на Нисана с интерес! Поздрави
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #37
                От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                Много мераклийски правиш всичко!Поздравления.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #38
                  От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                  Здравейте! Какви са идеите за задна броня?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                    Първоначално публикуван от bat Goiko Преглед на мнение
                    Здравейте! Какви са идеите за задна броня?
                    Метална ще е задната броня. В момента я изработваме, но по колата работим между другото. Клиентските са с предимство.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                      Монтирах си уред който измерва и показва налягането в смукателния колектор, или казано по друг начин, колко ми надува турбото.



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2175663.JPG
Прегледи:1
Размер:443.2 КБ
ID:5349164

                      Волана беше доста захабен и скъсан на едно място. Затова го занесох на приятел който ме изненада много приятно когато ми го върна. Срещу 50лв. получих наистина нов волан.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2175664.JPG
Прегледи:1
Размер:383.2 КБ
ID:5349165

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2175661.JPG
Прегледи:1
Размер:439.9 КБ
ID:5349166

                      Задната броня никак не ни харесва в този вариант, но за сега ще творим по нея пък ще видим какво ще излезе.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2175665.JPG
Прегледи:1
Размер:502.1 КБ
ID:5349169

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                        Монтирах си уред който измерва и показва налягането в смукателния колектор, или казано по друг начин, колко ми надува турбото.
                        Уредът само временно ли ще е там или си размислил и няма да сменяш двигателя?
                        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                          Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                          Уредът само временно ли ще е там или си размислил и няма да сменяш двигателя?
                          Там винаги ще има уред. Двигателя че го сменям, 2.8 е прекалено малко за това купе. От както съм го почнал търся донор, без значение дизел или бензин. Ако намеря дизел ще го турбинирам задължително и уреда ще се ползва, ако намеря бензин може да се монтира волт метър или друг някакъв уред.

                          Тези писания ми напомнят че този мотор ми е излишен и се продава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                            Яворе ,а уреда откъде е и колко струва?
                            Намирам само едни други за вграждане,а ми се иска нещо такова за външен монтаж!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              Там винаги ще има уред. Двигателя че го сменям, 2.8 е прекалено малко за това купе. От както съм го почнал търся донор, без значение дизел или бензин. Ако намеря дизел ще го турбинирам задължително и уреда ще се ползва, ако намеря бензин може да се монтира волт метър или друг някакъв уред.

                              Тези писания ми напомнят че този мотор ми е излишен и се продава.

                              А каква ще бъде ориентировъчната цена на мотора ?
                              Samurai Gemax

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нов живот за GR Y61 или как от 2.8 да стане 4.2

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Яворе ,а уреда откъде е и колко струва?
                                Намирам само едни други за вграждане,а ми се иска нещо такова за външен монтаж!
                                Поздрави!
                                Уреда си е за вграждане, стойката е за външен монтаж. Уред мога да ти доставя, за стойка ще трябва да се поразровя.

                                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                                А каква ще бъде ориентировъчната цена на мотора ?
                                Така ремонтиран мисля че цена от 4999лв пълен комплект му отива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X