Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

    Упс сори
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • #77
      От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

      Добър вечер колеги, от няколко дена и аз съм в отбора на японския москвич,тухла четворка или CR-V 1gen. Първите ми впечатления са видимостта и лекотата на шофиране. Първата ми джипка е. Като част от хроничните проблеми при мен са тампоните отзад и предна дясна биалетка и виещ диф, чието масло смених днес амортисьорчето на задната врата и реглаж на клапаните които утре заран ще погледна отново. Учудващо часовника работи да не му е уроки течове още не съм видял по картер и помпа съединител. Усетих това причукване при тръгване.
      Като допълнителен проблем имам неработещи задни ел. стъкла. И изгорели външни уплътнения на прозорците.
      Не я усещам шумна нищо, че е с гими goodyear wrangler. Може и аз да съм вече оглушал.
      Като цяло съм доволен. По въпроса с ветробраните досега ги ползвах на другите си коли тези на кало комерс заради същите причини цигари и проветрение. Но сега ще търся от тези външните. Предстои и смазване на предните ел. Стъкла. Поставяне на дрл, фолио,пранги и поставяне на изолация на вратите да свирне малко по-хубаво музиката.
      Чудя се и какви свещи да и взема. Сега е с бош и работи добре. дойде с ги ланди ренцо да препоръчате сервиз за диагностика.

      Коментар


      • #78
        От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

        madvanio слагай свещи NGK, такива пише производителя.
        За хроничните проблеми не видях някой да е писал за задната светлина. Да не би само на моето да не работи. Крушката е здрава (тествана) и след измерване с мултицет е установено, че не достига ток. Ако някой знае къде може да е проблема...
        Последно редактирано от CarTest™; 08-10-13, 17:02.

        Коментар


        • #79
          От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

          Крушката е здрава (тествана) и след измерване с мултицет е установено, че не достига ток. Ако някой знае къде може да е проблема...


          Бушон или датчика за задна скорос-на ск.кутия.
          XR600R-96

          Коментар


          • #80
            От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

            Датчика на скоростната кутия за задна светлина ти е проблема колега. Пада се от горната страна на кутията под тръбите на филтъра. Датчика е нормално отворен контакт и когато дадеш на задна лостчето вътре в кутията натиска пъпката на датчика и затваря веригата --> задната светва За него има 2 варианта. Първо да е износена пъпката на датчика и да не дава контакт и вариант две който беше при мен .... износено е лостчето вътре в кутията и има нещо като язвичка върху него която пречи на датчика да сработи. Моята задна присветваше за момент и после гаснеше. Свалихме го и видяхме, че датчика е нов, но пак не баца. След оглед в отвора на кутията се видя и причината. Решението е типично по български датчика има една дифтунга/шайба която го повдига малко. Дебела е около 1.5мм. Махаш дифтунгата/шайбата и всичко работи Опасно е да не започне да свети постоянно задната, но аз се отървах и минах по тънката лайсна.

            Коментар


            • #81
              От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

              Първоначално публикуван от Danydy Преглед на мнение
              madvanio слагай свещи NGK, такива пише производителя.
              За хроничните проблеми не видях някой да е писал за задната светлина. Да не би само на моето да не работи. Крушката е здрава (тествана) и след измерване с мултицет е установено, че не достига ток. Ако някой знае къде може да е проблема...
              Само твоята не работи за това отпадаш от хроничните
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #82
                От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                Дабе ,да. Хроничен е и още как и моята не свети, амане ми се ляга да търся къде е бутона
                -------Honda CR-V 128к.с.--------
                "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                Коментар


                • #83
                  От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                  2 ма на 500 000 хонди пак не се броите направете си група от 20 представителя поне, подайте си заявление по образец за констатиране и удостоверяване на хроничен проблем и тогава
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                    А бушончето проверихте ли дали е изгоряло?
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                      Не видях друг да се е оплаквал от шум с голямо ШШШШШШШШ и от време на време присвирване сутрин, та незнам дали е хроничен проблема. Колата е СР-В 2000г. Понеже минавах през осъма 4-5 пъти поради затворен мост и поомокрих колата/ но пък си минах де/ набедих оптяжна ролка на единия от трите пистови ремъка. Така и се оказа. Описвам как се справих аз. Най лесен достъп до нея е като се свали хидравличната помпа /два болта/ и казанчето за масло. Казанчето се изтегля нагоре а планката която го държи също е с два болта м6. Сваляте и ремъка за хидр. помпа да не ви се пречка и оптяжната ролка е пред вас. Сега ви трябва ключ 12 за контрагайката на обтегача и ключе 7 за да охлабите самия обтегач. После отново с ключ 12 се разхлабва болта държащ целия обтегач и ремъка се сваля. След проверка как се върти шайбата ваче нямах съмнение че е тя и бързо на ментгемето. Там с ключ 14 се развива болта фиксиращ ролката към планката на обтегача и се сваля самата ролка. Лагера е двойно капсулован и след като внимателно свалих пластмасовата капсуловка видях че е сух и тук там някоя троха /нещо което е било грес/. Направих промивка със спрей ..... и сложих червена грес. Бързо сглабяне и ролката се върти мазно без шум.След около 35-40 км все още е тихо откъм двигателя. Незнам цената на цялата ролка каква е но определено не си заслужава да се купува . По-добре е евентуална смяна на лагера /мисля че беше 6003/. и едва ли е повече от 7-8 лв. Дано съм бил полезен на някой колега.
                      Honda CR-V I 2000 г.
                      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                        Сменя се само лагера. Аз в неделя го смених. 6203 Koyo цена 5 лв.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                          Пиша в темата защото проблема е хроничен, а иначе, CR-V трета генерация след 5 г. експлоатация. Ремонт климатик /съединител и лагер на шайбата, може би и бобина/. Докато колата ми беше в сервиза влезе още едно CR-V със същия проблем. Стойността на ремонта 240 лв.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                            Само твоята не работи за това отпадаш от хроничните
                            Проблемът си е хроничен отвсякъде, моята също не работи.Веднаж я оправих, сега пак не свети.Не контактуват добре жичките на балончето(лампичката) и конзолата.Самата конзола също може да не контактува добре при връзката със захранващия кабел.Според мен в местата на свързване влиза сол, луга и други гадости и метала оксидира.Препоръчвам контактен спрей, а където е възможно механично почистване.
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                              Относно светлините за задна предавка съм решил проблема преди около 6-7 г. след сблъсък със една улична лампа, която така и не пожела да се отмести. По скоро я побутнах, докато правех път на лек автомобил в непочистен сняг. Както и да е, от тогава нямам въпросната светлина/ малко се посчупи/ и си купих от един китайски сайт 2 бр. диодни светлини. Монтирах ги в двата крайя на бронята и от тогава осветеността отзад е много по-добра от оригинално поставената една светлина. Дори съм се чудел с какъв акъл дребните японци са решили да сложат само една светлина за заден ход на автомобил с тези размери.
                              Honda CR-V I 2000 г.
                              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хронични заболявания на CR-V I-ва генерация след 10г.експлоатация!

                                Сигурно защото така е поискал европееца!
                                JDM-ките имат 2 светлини за задна, които са горе, при другите задни светлини.
                                Другата причина е, че от другата страна е фарчето за мъгла. Колите в Япония нямат фар за мъгла отзад.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X