Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

    Ако ще сравняваме Хайлукс със 150ка, 150ката е по проходима и по комфортна и то доста, но не може да носи нещата които може да носи Хайлукса. С различно предназначение са просто. Едното е багажовоз, другото е гъзовоз.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

      Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
      ...
      6. Също не знам но си мисля че по голямото междуосово разтояние в определени ситуации е по подходящо от гледна точка на проходимоста
      ...
      Не съм специалист в областта, но аз категорично мисля точно обратното. Не ми е ясно къде голямото междуосие би дало някакво предимство. Докато за проблеми се досещам за много - дерета, бабуни, остри завои, обръщане на тясно място...

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        e, като имаш 2012г. що не го написа в началото, а да беше почнал и с твоите впечатления, още повече че караш пикапи от 4години

        не е коректно да недоволстваш, че колегите писали за бабаТонки........да беше уточнил че искаш само за 2012г. мнения!

        колко мислиш, едновременно са имали пикап и джип модели 2012, че и да седнат да ти направят ревю?

        или по стара българска традиция, го купи и сега се чудиш, дали не си се минал.....
        Оп-Оп-Оп ....Не съм имал цел да засягам честолюбиви колеги или да сея завист - каквато се вижда по горе . Това че споделям че имам 2012 год модел го правя единствено с цел и по повод на това че повечето мнения на колеги бяха базирани на стари модели и това което споделям е чисто от информативен характер за тези които биха били заинтересувани .
        Дискусията която предизвиквам е ПРИНЦИПНО СРАВНЕНИЕ а не моделно сравнение или пък РЕВЮ .
        А и все пак и аз мога да изразявам някакво мнение ,нали ?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Ако ще сравняваме Хайлукс със 150ка, 150ката е по проходима и по комфортна и то доста, но не може да носи нещата които може да носи Хайлукса. С различно предназначение са просто. Едното е багажовоз, другото е гъзовоз.
        Това ми хареса с "гъзовоза"
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-01-12, 16:53.

        Коментар


        • #34
          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

          Първоначално публикуван от Colimator Преглед на мнение
          гошко и аз се присъединявам към теб братле ,остава да намерим и некой мераклия със 120-ка да се пробва дали е по-проходима от Hilux-а ............
          Може ли Патрол. ....с дърва.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #35
            От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
            Не съм специалист в областта, но аз категорично мисля точно обратното. Не ми е ясно къде голямото междуосие би дало някакво предимство. Докато за проблеми се досещам за много - дерета, бабуни, остри завои, обръщане на тясно място...

            Именно в дере съм виждал как пикап бодва предницата и задницата го избутва защото е стъпила на здраво а след него едно самурайче влезна цялото в гйола ... и не съм минавал скоро ама може още да стои там

            Коментар


            • #36
              От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Не съм специалист в областта, но аз категорично мисля точно обратното. Не ми е ясно къде голямото междуосие би дало някакво предимство. Докато за проблеми се досещам за много - дерета, бабуни, остри завои, обръщане на тясно място...
              Първоначално публикуван от hibit Преглед на мнение
              Именно в дере съм виждал как пикап бодва предницата и задницата го избутва защото е стъпила на здраво а след него едно самурайче влезна цялото в гйола ... и не съм минавал скоро ама може още да стои там
              Има много писано по въпроса тук.
              Като цяло дългата база има повече предимства отколкото недостатъци спрямо късата база.
              Темата тук е за друго.

              Коментар


              • #37
                От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                Аз да напомня все пак темата каква е .....
                Аз също.
                Уговорките за тестовете на живо са преместени тук:
                Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120)

                Коментар


                • #38
                  От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                  Аз ТЛК не съм карал, мога да кажа само за Хайлукса.Моят е 01 година , без екстри и съм доволен.Пикапите са работни коли и хубавото на тези с 4 врати е че возиш и хора и багаж(налагало се е да возя и хора при багажа).Мога да кажа че Хайлукса си е прилично маневрен, като го сравнявам с Л200, което има маневреност на талпа.Понеже са направени за товарене задниците на пикапите са по-леки и при заледено, заснежено или кално са по-нестабилни, говориме ако ползваш само задния мост.Но за това пък я има и четворката.Не мога да кажа със сигурност, но при джиповете доста по-често се среща и по някой блокаж(тук колегите с ТЛК могат да кажат), докато при по-старите пикапи това си е голяма рядкост.Също така джиповете по-често са с автоматични хъбове, докато при Хайлукса по-често са ръчни.За някои това е неудобство, но пък има мнения че тези са по-добри.За скорости не ми се говори - пикапите не са за тая работа, но и джиповете също не са.Те са за проходимост.Един приятел си купи Исузу трупър 3.0 тд и в упътването още на първата страница пишеше - Вашия Исузу трупър не е спортна кола и не го карайте като такава.

                  П.С. По мое мнение хардтопа не само е чудесно нещо, но си е и необходимо.Така багажа ти не плува във вода при дъжд, не се налага да го изравяш изпод снега, и най-важнтото остава Неоткраднат при градски условия , а пък ако трябва да се превозва нещо по-обемисто го сваляш.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                    Първоначално публикуван от kundo Преглед на мнение
                    Мога да кажа че Хайлукса си е прилично маневрен, като го сравнявам с Л200, което има маневреност на талпа.
                    Аз съм карал и Хайлукс и сега карам Л200 ... къде пък видя, че маневреността при двете има тооооооооолкова огромна разлика ?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                      Видял съм го във ферма , където ги има и двете.Возил съм се и съм ги карал.И ми направи впечатление.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                        Конкретно за мястото на пикапите в хранителната верига (а не конкретно за този пикап) - пикапът е рожба на специфични черти на северноамериканския автомобилен пейзаж и на потребителски навици.

                        В Европа почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не може да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н и т.н. Което с право кара не-американците на моменти да се почесват по главите.

                        В САЩ почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не можеш да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н.

                        ОСВЕН когато не дойде време да теглиш нещо тежко, в който случай здравата рама, мощният двигател и невероятно толерантните правилници за допустимо тегло на теглен товар и за максимална дължина на композицията не си кажат думата.

                        Големите пикапи в САЩ мисля че могат да теглят товари по 6-7 тона без проблем. Виждал съм ги да теглят огромни яхти, многоосни каравани по 12 метра и прочее прицепи за които в Европа ще трябва специализирана техника и свидетелство за правоуправление дълго половин метър.

                        В зависимост от щата, максималната разрешена дължина на композицията е между 21 и 24 метра.

                        Това открива пред пикапите безброй приложения валидни в САЩ но невалидни в Европа.
                        Последно редактирано от Goblin; 26-01-12, 17:58.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Конкретно за мястото на пикапите в хранителната верига (а не конкретно за този пикап) - пикапът е рожба на специфични черти на северноамериканския автомобилен пейзаж и на потребителски навици.

                          В Европа почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не може да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н и т.н. Което с право кара не-американците на моменти да се почесват по главите.

                          В САЩ почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не можеш да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н.

                          ОСВЕН когато не дойде време да теглиш нещо тежко, в който случай здравата рама, мощният двигател и невероятно толерантните правилници за допустимо тегло на теглен товар и за максимална дължина на композицията не си кажат думата.

                          Големите пикапи в САЩ мисля че могат да теглят товари по 6-7 тона без проблем. Виждал съм ги да теглят огромни яхти, многоосни каравани по 12 метра и прочее прицепи за които в Европа ще трябва специализирана техника и свидетелство за правоуправление дълго половин метър.

                          В зависимост от щата, максималната разрешена дължина на композицията е между 21 и 24 метра.

                          Това открива пред пикапите безброй приложения валидни в САЩ но невалидни в Европа.
                          Пръсъединявам се към това мнение и допълвам , че горенаписаното е така, защото американците са прости(има и други но не толкова прости, но все пак прости нации), а европейците сме особенно умни , чак изпитвам известно неудобство от това и затова често си купувам американски пикапи!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ... В Европа почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не може да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н и т.н....
                            Така е, но това все пак зависи и от държавата, регулациите в нея, дори климата и т.н. Например Гърция - там всичко е средно-размерни пикапи и Сузуки Джимни.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              ......В Европа почти няма работа която да можеш да свършиш с пикап която да не може да свършиш с микробус. Който харчи по-малко, събира повече, и т.н и т.н. Което с право кара не-американците на моменти да се почесват по главите.......
                              Ако тия дето се чешат по главите си дадът труда да разгледат изпълненото с шагички българско законодателство, ще престанат да се чешат по главите.

                              Няколко сламки:
                              Пикапа е категория "товарен" - това е закачката на счетоводителя...
                              Следва:
                              От буса трудно става кола за всекидневна употреба и тичане по клиенти.
                              Буса, празен, трудно минава Шипка при 3 (три) пръста сняг.
                              Буса трудно сабира 5 човека, дори на къси растояния.
                              Буса не харчи по-малко при едно и също каране. ....празен.
                              При евентуална катастрофа, разликата в сигурността е сериозна.
                              Ако се налага да минеш 2000км. кое ще избереш? Празен бус или пикап?
                              При еднаква година на производство буса е доста по-скъп или доста по-гол и далеч по-амортизиран.

                              Това са част от смислените причини за покупка на пикап в България.

                              ПП
                              Да си возиш кучетата е едно от смислените предназначения на твърдия таван.
                              Последно редактирано от drukman; 27-01-12, 13:14.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #45
                                От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                ...Да си возиш кучетата е едно от смислените предназначения на твърдия таван.
                                Дори и тогава съвсем не е обезателно.Без хард топ си возят кучета в далеч по-студени ширини от БГ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X