Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120)

    Уважаеми колеги,

    Бих бил благодарен да получа мнения на опитните участници по темата - преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,120,150 и т.п.)
    Аз като собственик на Toyota Hilux лично съм срещал всякакви отзиви и положителни и отрицателни ,но все пак считам че точно в този форум бих намерил правилните отговори на много въпроси касаещи ползването на този вид техника .

  • #2
    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

    Преимущества
    1)Повече багаж/товар носи
    2)По-евтина подръжка
    3) Доста по-нисък данък(товарен)
    4).....
    Недостатъци
    1)Возия(особено за пътниците на задната седалка) предимно заради задното окачване
    2)Дължината(5,35м)
    3)Лека задна част(без товар) и често нестабилна.Проблем,който реших частично с джанти ЕТ минус 10
    4)....

    П.П. Впечатления имам от Хайлукс,ТЛК 90,120
    Последно редактирано от goshko-loshko; 13-01-12, 12:01.

    Коментар


    • #3
      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

      Всички двойни кабини са неудобни заради вертикалните гърбове на задните седалки.
      Пикапите винаги са с много голям заден свес, и това намалява проходимостта. Но пък могат да возят едрогабаритен товар, за което и съществуват. Други достойнства нямат, като изключим модата на големите американски, ама тя май свърши с началото на кризата.
      А, май че Титана на Тойота е изключение, ама той беше конкурент точно на американските.

      Коментар


      • #4
        От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ... А, май че Титана на Тойота е изключение, ама той беше конкурент точно на американските.
        Само една малка корекция към казаното от Стефан. Титан-а е модел на Нисан за САЩ, модела на Тойота е Тундра (джип версията й съответно - Секвоя).

        Коментар


        • #5
          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

          Малко ме дразни средният диференциал на 90-ката по ми харесва да има само задно, както е на каручката... и на модела с 2.4 куб. м. не ми стига мощност. Другото Гошко го е казал.
          Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

          Коментар


          • #6
            Re: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

            Hilux-а изобщо не е комфортен, ако ще возиш хора отзад. Хем друса, хем не е удобно.
            Парттаймът според мен е минус.
            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

            Коментар


            • #7
              От: Re: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК

              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
              Hilux-а изобщо не е комфортен, ако ще возиш хора отзад...
              Чак пък изобщо да не е удобен....то и зависи кога е роден.Тези след 2006 са си ок!Седни и се повози от зад на Хайлукс и после в Корса(от зад)...А лятото ме повозиха в легена от Приморско до с.Бръшлян.Е няма такъв кеф!

              Коментар


              • #8
                От: Re: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК

                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                Чак пък изобщо да не е удобен....то и зависи кога е роден.Тези след 2006 са си ок!Седни и се повози от зад на Хайлукс и после в Корса(от зад)...
                Винаги има и по-зле, но сравнението е м/у Хайлукс и ТЛК90/120, а не Хайлукс - Корса. Ако сравняваме пикапа и джипа, задната седалка на пикапа и според мен е по-неудобна, независимо от годината.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Винаги има и по-зле, но сравнението е м/у Хайлукс и ТЛК90/120, а не Хайлукс - Корса. Ако сравняваме пикапа и джипа, задната седалка на пикапа и според мен е по-неудобна, независимо от годината.
                  Оооо,несъмненно разликата е осезаема.Корсата споменах като пример,че има по-зле и от Хайлукса,особено по-старите.
                  Друг недостатък на Хайлукса е двигателите с мощност под 120коня.Като се замисля само два са със 120 и повече коне.Некомфорта идва при изпреварване.Тромави са.Тези със 102 коня са приемливи също с някои компромиси.От тук следва още един плюс в полза на ТЛК-динамика.Изключая Хайлукс 3.0 Д4Д

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                    За мен единственото предимство на пикапа е че ако гледаш прасета ще има къде да си носиш бидоните с помията. Никога не съм схващал гъзарията с лъскавите пикапи. Ако нямаш мърляв или огромен товар за носене си е чиста американска простотия да си купиш кола без багажник. Наскоро ходихме за риба и мой приятел с чисто нов Рейнджър ме помоли да сложим кофите в моята кола щото в неговата вятъра щял да ги издуха. На въпроса ми защо го е купил тоя кютюк ми обясни, че му било от голяма полза като си местил хладилниците в новата квартира ама вече щял да наема микробус, че си надраскал неръждаемото покритие
                    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      За мен единственото предимство на пикапа е че ако гледаш прасета ще има къде да си носиш бидоните с помията. Никога не съм схващал гъзарията с лъскавите пикапи. Ако нямаш мърляв или огромен товар за носене си е чиста американска простотия да си купиш кола без багажник. Наскоро ходихме за риба и мой приятел с чисто нов Рейнджър ме помоли да сложим кофите в моята кола щото в неговата вятъра щял да ги издуха. На въпроса ми защо го е купил тоя кютюк ми обясни, че му било от голяма полза като си местил хладилниците в новата квартира ама вече щял да наема микробус, че си надраскал неръждаемото покритие
                      Ами аз си купих пикап само и единствено заради това, че си превозвам ендуро мотора навсякъде.
                      Минавам там където с бус или кола с ремарке не може, мотора ми не можеше да се регистрира.....
                      НО това с прасетата е идея, ще се замисля веднага щом се пенсионирам, остава да намеря един два ведомствени стола за помията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                        Вземи си пикапче,ама не за гъзария и да му трепериш и ще усетиш благинката Освен за прасето(аз),пикапа беше от голяма полза в едно далечно пътуване,на което имаше ранен мотор....и багаж за 6 човека.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          За мен единственото предимство на пикапа е че ако гледаш прасета ще има къде да си носиш бидоните с помията. ..........
                          Имам пикап и джип. Не са Тойота а Нисан, но то е все тая.
                          Дроба е абсолютно прав. Пикапа трябва да има реално, постоянно, предназначение. Ако няма такова е абсолютно безсмислен.
                          За кафенето е по-добре Ролекс и Аифон. По-еФтина им е поддръжката.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                            Освен по предназначение пикапа си ползвам и като ежедневен автомобил С ПРАЗНА каросерия! Маневрен,висок,икономичен...4х4(незаменима екстра за София в последно време)Да се върнем на темата?....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преимущества и недостатъци на пикапа (Toyota Hilux) в сравнение с джипа (ТЛК 90,1

                              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                              Освен по предназначение пикапа си ползвам и като ежедневен автомобил С ПРАЗНА каросерия! Маневрен,висок,икономичен...4х4(незаменима екстра за София в последно време)Да се върнем на темата?....
                              Маневрен а ? Карам трета година Хайлукс - в гората требва широко место за обръщане. Миналата зима в Родопите карах 3 км по един път докато си намеря место за обръщане. Трактора като е чистил снега беше направил отстрани стена метър и половина висока. Както и да е намерих си малко по широчко место и с 12 маневри обърнах. След малко дойде бус Форд и точно с три маневри обърна на същото место. Висок ! Черен планински път до един от обектите. На него има дупка в която може да се скрие Витара. Минавал съм стотици пъти през тая дупка с УАЗ ;Дефендър къс и дълъг без проблеми. Първото отиване с Хайлукса и ми падна задния номер. Просто задницата не беше влезнала в дупката а предницата вече излизаше. Икономичен ? Аз съм шофьор и икономията винаги ми е била приоритет. Винаги съм имал икономии с джиповете ; но с Хайлукса не става. Тотален преразход.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X