Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Здравейте искам да попитам имам мерцедес ЕС класа 350тд 95 година ще има ли проблем да я карам с олио ще е спъната ли.

    Коментар


    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Само да ви светна че вече 50 000 км карам моята Вектра с горяло масло без никакви преработки и без никакви проблеми!

      Коментар


      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        Шкода Фелиция 1.9D 15000 км на масло, след като още в началото смених ГНП Лукас с Бош.

        Коментар


        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          Шкода Фелиция 1.9д приблизително 30 000 км от януари до сега на олио с ГНП Лукас - до момента без ядове.

          Коментар


          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Първоначално публикуван от chif Преглед на мнение
            Шкода Фелиция 1.9д приблизително 30 000 км от януари до сега на олио с ГНП Лукас - до момента без ядове.
            При мен Лукаса скъса вала си много веднага, за това го замених с Бош.

            Коментар


            • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              за пръв път сложих 30% олио и вечерта беше минус 29 градуса, на сутрината с две подгрявания и запали без ядове , и от тогава със стоплянето на времето започнах да повишавам % на олиото като максимум съм слагал 70% без да имам проблеми , но не смея да карам на 100% олио защото навсякаде плюят ГНП ЛУКАС и не си заслужава да се прекалява , все пак го слагам олио да икономия , а 800 километра изминати за по-малко от 40лв са си супер

              Коментар


              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                Първоначално публикуван от chif Преглед на мнение
                навсякаде плюят ГНП ЛУКАС и не си заслужава да се прекалява , все пак го слагам олио да икономия
                Лукаса го плюят тези, които не могат да го ремонтират. Иначе е много по-напред в технологично отношение от Боша. Като недостатък на Лукаса се сещам само това,че не може да работи само на масло.

                Коментар


                • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  Колега chif изтрии си съобщението от пощата, за да ти отговоря.

                  Коментар


                  • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    Здравейте и от мен колеги,след одисеите с разходи на безин и газ сериозно мисля да премина на дизелов автомобил.Ориентирал съм се към няколко конкретни:Голф 2
                    или 3 1,6 или1,9ТД . Мазда323 1,7 ТДИ исузу двигател,а и като цяло исузу моторите 1,7Д илиТД. и Mercedes c250, 124 200D, 250D Интересува ме как се представят с каране на олио или масло ако някой е пробвал ще съм благодарен да сподели.Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      Колега добре си се насочил към дизелче но от изброените коли от теб колкото и тривиално да звучи Голфетата най-добре се представят за тези цели.Аз лично имам опит щото карам 3-ка 1.9 тд която се кара с горяло масло повече от 14000км и нема яд.Но трябва да знаеш че маслото го разреждам с нафта 2към1 в полза на маслото или най-много 1към1 и хубава финна цедка.Иначе за вървене си върви но и намирисва и подпушва малко но ние екология не гоним а икономия.
                      0878424143
                      0887424150

                      Коментар


                      • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Благодаря,колега,аз и сега карам Голф-3,но на газ.Ужаса е пълен разхода на газ е към 20 на 100 гразско.Отделно изпарителя замръзва редовно,дори и сред палене и подгряване на бензин,парното е на повикване ...ужас!!!! Доста време обмислям да си взема дизелова кола,масло имам достатъчно,и набавянето не ми е проблем,нафта на черно също се намира...(колкото да омеша маслото).За филтрирането мисля да си направя система от няколко фиртъра,и със маслена помпа принудително да филтрирам маслото,мисля че ще се получи,не е зле и да се прекара през някой силен магнит..ако няма полза няна и да пречи.За сега съм се ориентирал към голф-2,-3 ....обмислям и вариант за Рено 19 1,9Д ако някой има впечатления моля да сподели..

                        Коментар


                        • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Първите ми опити бяха с Рено - става. Най важното е да не сипваш трансмисионно масло. Имам съмнения, че маслото влияе зле на подгревните свещи, но не съм сигурен. За всеки случай на Шкодата съм прекъснал подгряването и съм сложил бутон - така свещите не работят след като запали двигателя.

                          Коментар


                          • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            Сипвате ли вече нафта в олиото? Как палят тракторчетата при 2-3 градуса сутрин? Хайде, събудете се!!!

                            Дежурният ми съвет - карайте дизел, който има отделна подкачваща помпа. Търсете такъв с редово ГНП. Обикновено такава помпа монтират на Мерцедес, но съм виждал 2,5 или 2,9 двигател с роторна Лукас помпа.
                            Георги Кулишев
                            Ямбол
                            0889 42 00 74

                            Коментар


                            • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                              ЗдрАВЕЙТЕ колеги.
                              Имам Pajero 2,5тди 93г.Решил съм да му слагам газо-дизел или т.н газова уредба.Мисълта ми е такава.Мога ли да използвам смес горяло олио и дизел 1;1(без подгряване)10 олио,8 дизел и 2 бензин.Газта се включва над 1000 оборота.Газта покачва мощността 10-15% и изгарянето при нея е над 95%(% са цитати)Мисълта ми е газта + или - е в този случеи?

                              Коментар


                              • От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                Авенсис 1998 ТД от 5 мес. на олио 50/50 ,6000 км няма проблеми за сега . Наливам ресторантско , понички и рибно ! Успех на всички в економията и икономията с алтернативни и артелнативни горива

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X