Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
    ...
    ... Пуши прозрачно, при студено време може леко да побелее, при пълна газ дори леко потъмнява. Мирише на скара като панаирджийска кебапчийница.
    Преди време се консултирах с руснаци за работата на олио, и им обясних, че след мен мирише на МакДоналдс.

    Веднага се намери зевзек, който обясни, че на 10 кила шарлан се налива и едно кило кръв - ей, така, да мирише и на мръвчица...

    Коментар


    • #77
      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Преди време се консултирах с руснаци за работата на олио, и им обясних, че след мен мирише на МакДоналдс.

      Веднага се намери зевзек, който обясни, че на 10 кила шарлан се налива и едно кило кръв - ей, така, да мирише и на мръвчица...
      Колега, ако минаваш към Сливен, обади се, картофите от олиото и мръвката от кръвчицата са от мене. Голям лаф !!!!
      Георги Кулишев
      Ямбол
      0889 42 00 74

      Коментар


      • #78
        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        Здравейте колеги и ентусиасти, разполагам с доста богат опит по въпросите които дискутирате. Действително първия двигател е запален с масло, но не е царевично, а конопено, премълчаването на факта е очевиден, защото става дума за канабис или марихуана...
        Ако искате да ви дам няколко идеи:
        - Филтриране - стар въздушен филтър с цяло дъно,най-добре от камион... аз ползвам от Тойота Хай лукс, единия вариант е наливаш и чакаш, първо разбира се трябва да има някаква груба филтрация... втория вариант е , ако имате желание същото нещо се превръща в центрофуга, филтрира бързо и то доста...
        - много добър вариант е да си сложите топлообменник , вземате топло от охладителната система и материала много бързо се подгрява до работната температура на двигателя...
        - За по-лесен старт когато е хладно ползвам спрей с етер или има всякакви на пазара за лесен старт, не прекалявайте с пръскането стават бели, ползвал съм и дезодоранти и газ...
        - олиото е с пламна точка около 250 а нафтата с 50 , слагам бензин или керосин, най-добрия вариант , който препоръчвам е да си направите допълнителен резервоар от 5 - 10л за старт на чиста нафта, слагате механични тройници и управлявате ръчно, играчка е но е въпрос на 30 сек да вдигнете капака и да прехвърлите резервоарите за права и обратна течност...

        По отношение на автомобилите карам Мерцедес и единствения проблем ми е , когато объркам пропорциите през зимата имам проблем с паленето... иначе съм карал с всичко включително и свинска мас...

        има и готови системи за каране на олио предлага ги една варненска фирма, търсете Николай Сасолио...

        Коментар


        • #79
          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
          Колега, ако минаваш към Сливен, обади се, картофите от олиото и мръвката от кръвчицата са от мене. Голям лаф !!!!
          Естествено, добре дошъл си във Филибето Ще има за какво да си хортуваме! Пък и да обменим по чаша мисли, между другото, де...

          Коментар


          • #80
            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Преди два дни си прецедих олио .В една туба от минерална вода 20 литра съм сложил 10 литра олио,8 литра нафта и 2 бензин. Целият този коктеил сега е на студено в мазата и прозорчето там е отворено.Днес го гледах и си се плацика нормално.Това е и количеството ,което си излизам в резервоара като го смеся. Щом пали сутрин ,значи е добре.
            Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
            0885544754 Светослав Стоянов

            Коментар


            • #81
              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              Разбира се, че почти всички дизели вървят на олио, но въпроса е до кога ? За оптимистите - ето *ви един хубав сайт* със снимков материал на вече потрошени двигатели !
              http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=186108

              *И за да не мислите, че съм песимист, *аз също карам *старото си Опелче на шарлан, но със система за подгрявяне (системата от части е тази от Сас олио но с доста преработки и допълнения). Имам вече над 10 000км пробег от както е монтирана и *480 литра употребено (изгорено) олио. Помпата ми е LUCAS а колата е на 340 000 км.*

              Ако и вие искате да карате на евтино гориво с минимални рискове за двигателя и възможен по-дълъг пробег, добре е да прочетете поне тези сайтове: (надявам се сте добре с английския* )
              http://www.frybrid.com/svo.htm
              http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=269973 - това е почти като ръководство, за TDI двигатели, описани са основните проблеми и как да се решат.

              Коментар


              • #82
                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                Списъкът не струва, и аз така виждам. Липсват 1,6 старите дизели с помпи Бош ВЕ, и много други, а присъстват Лукас ДПЦ. Разглеждал съм последствията върху това Лукас ДПЦ. Чупи се от гъстотата на маслото, освен това не работи правилно (грешно регулира момента на впръскване).
                Откъде може да се намери трипътен клапан, ръчен или електрически?
                Последната препратка в горното мнение обяснява много неща, ето я пак http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=269973

                Коментар


                • #83
                  От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  Аз използвам *обикновенни, електромагнитни,бензинови клапани *по 10 лв/ бр. *Моята система е от 5 клапана, *2 за нафтата (права, обратна), 2 за олиото и още един *за *рециркулация на олиото,докато карам на нафта и чакам колата да загрее. Вече 8 месеца *клапаните не са мръднали. Също така клапаните имат *и механично отваряне ( с едно лостче), ако случайно някой изгори по време на път.
                  А 3-пътни, метални клапани, можеш *да си поръчаш от човека от Варна (системата САС ОЛИО), последно *бяха по 95лв бройката.*

                  Коментар


                  • #84
                    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    95 лв за едно кранче ли? Че скъпите такива са под 30, с ненужно високо качество. Бензиновите са с малко сечение вътре, затова пита за ръчни.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post1743636

                      Лодкар, не знам кои скъпи са по 30 лв - бих се радвал да покажеш един? Аз търсих и накрая минах на комбинирания 6-портов (писах за него в темата на линка - достатъчен е един за пълно превключване между два резервоара). Имам доставени няколко - но колеги вече си запазиха, ще пиша ако някой се откаже.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Ще потърся, но по магазините рапределитени малки кранчета са по 20 - 30 лв най-много за добро качество. Аз бих си взел и нискокачествени, нито налягане има, нито нищо, но не се внасят - не са масова стока. Едновременно превклюване на всичките тръби е лош компромис. Не може да се промие филтъра и помпата без да се смесят горивата в резервоарите, а някои "марки" олио полимеризират в контакт с въздуха и така страда основният резервоарът за дизел, отдушниците му и всички повърхности над течността. След време се появяват парчета полимеризирало олио - естествена пласмаса. Не е голяма неприятност, но е признак на лош вкус и все пак трябва да се имат предвид като механично замърсяване.
                        А с този шестокран в системата имаш ли различни филтри, или си с нафтовия? А запасен? Може ли да покажеш скица на пътя на горивото?
                        п.п.: отивам в другата тема и там има отговори на част от въпросите ми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Здравейте,някой от колегите може ли да каже как се отразява на семерингите и маркучите работата с използвано олио.
                          Днес говорих с колега,който вече е използвал отработено олио.Неговата LUKAS помпа е "протекла" на втория месец.Аз имам
                          Паджеро 2.8 1999г. с двигател 4М40 и помпа Bosh, дали и при мене ще е същото

                          Коментар


                          • #88
                            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            На маркучите нищо им няма, олиото не ги разяжда както нафтата. Моята помпа също е лукас, *от 8 месеца карам на олио (60-80 градуса), няма проблем. Скоро сменях гарнитура на картера и прегледах, колкото се виждаха цилиндрите - лъщяха, т.е. нямаха никакъв нагар.
                            Искам да помоля колегите *предлагащи клапаните по *20 , 30лв *и тези *с 6 те извода, да бъдат така добри *да *пуснат по някоя снимка - да ги видим.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                              Сериозният проблем на Лукас не е с гумените елементи. С тях грижата е друга - стари и напукани уплътнения след накисване в метаноло-глицериново-биодизелова смес се доскъсват. Обичкновено семеринга на вала (2 - 20 лв) Но това не е катастрофа, и без това са правили неусетни проблеми водещи до преразход или други дефекти. Добре е помпата да се свали и направи профилактика с качетсвени материали (това не означава скъпи, и скъпи не означава качествени)
                              Кранчета не съм си купувал. Има ги на магазините за разни части - за тази тема са интересни пневматичните. Видях "скъпо" по 25 или 29 лв последно, има по-евтини.
                              Ето комбинираният кран за превключване на вход и на изход http://www.oilybits.com/pollak-6-por.../prod_390.html

                              Коментар


                              • #90
                                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                Ето.Не можах да ги кача големи.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0802.jpg
Прегледи:2
Размер:121.9 КБ
ID:5351324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0803.jpg
Прегледи:2
Размер:125.7 КБ
ID:5351325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0804.jpg
Прегледи:2
Размер:107.3 КБ
ID:5351326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0805.jpg
Прегледи:2
Размер:109.7 КБ
ID:5351327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0806.jpg
Прегледи:2
Размер:113.2 КБ
ID:5351328
                                Прикачени файлове
                                Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X