Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Ето тук http://www.biogorivo.com/ слагат "уредби" на които може да се кара на използвано(старо от ресторанти)олио
    Последно редактирано от Driftacha; 21-01-12, 12:08.
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #47
      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Това не решава никакъв проблем. Всеки дизел обича топла нафта, всеки производител който не цепи стотинката на две слага подгреватели поне на филтрите, и никой не предвижда сезонното им изключване. Така че това си е просто някакъв разходен резервоар с подгревател, който дори да решава въпроса с началното пускане със замръзнала нафта, е с комична цена. Не решава дори проблема с креновете при плоски резервоари. С две думи - любителска работа за безбожни пари.
      Същото нещо правят две крушки от фаровете, пуснати на една жица в резервоара. Камионджиите имат тоя "патент" откак има има зими и дизели. Малките коли го нямат, само заради тесните гърловини.

      Коментар


      • #48
        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Това не решава никакъв проблем. Всеки дизел обича топла нафта, всеки производител който не цепи стотинката на две слага подгреватели поне на филтрите, и никой не предвижда сезонното им изключване. Така че това си е просто някакъв разходен резервоар с подгревател, който дори да решава въпроса с началното пускане със замръзнала нафта, е с комична цена. Не решава дори проблема с креновете при плоски резервоари. С две думи - любителска работа за безбожни пари.
        Същото нещо правят две крушки от фаровете, пуснати на една жица в резервоара. Камионджиите имат тоя "патент" откак има има зими и дизели. Малките коли го нямат, само заради тесните гърловини.
        Стефане на теб точно няма какво да ти говоря за Россия-та,ето там хората какво имат и ползват.

        http://www.nomacon.by/new/auto/auto-about.php

        А такова нещо си търся и тук в България-та....но мисля че няма,така че ще е от Россия-та по някой ТИР-аджия...

        http://www.nomacon.by/new/auto/auto-pb.php

        Коментар


        • #49
          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
          При подходяща температура трансформаторното масло има плътност близка до тази на нафтата. Ако все пак имаш съмнения, приготви една тубичка, за да ти покажа как изгаря

          Колега, можеше да уточниш какъв е дизеловия агрегат и помпата, защото при някои мотори и помпи има възможност да се кара с това масло и без допълнителен подгрев на горивото
          Колега автомобила е Пежо 405-1.9 дизел със ГНП Бош...но няма подгрев на филтъра...

          Коментар


          • #50
            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Не ми говори за тия грейки, че озверявам. Не знам колко години ги търсих, заради същия двигател, прочее. Никъде няма, никой не ще да докара от Русия, бе дави се - беси се - няма. Най-накрая събрах една торба кантал, додето намеря смислена технология да ги направя хубаво Багирата спря, торбата така си и стои.
            Между другото, външния за двигателя филтър не е Пежо/Ситроен, ами си е съвсем стандартно изделие, което има ръчна помпа, има и варианти с още едно блокче под дъното на филтъра, в което могат да се включат маркучи с антифриз. Това го слагат най-масово май на Ауди, но и на Рено, освен на Пежо и всякакви мерцедеси. Беше нещо италианско, като че ли.
            По-лошото е, че тоя двигател има собствен филтър, който е с пластмасов корпус, лепнат право за блока, до помпата. Той като се одърви - пак няма палене, и три акумулатора да издухаш.
            Бе, мизерия(((
            Дай да помолим модераторите да преместят това другаде, може би в някоя стара тема, понеже е въпрос на греене на нафтата, а не на тая тема. Не че тая не е спам де, ама спам в спама ще дойде много
            Последно редактирано от Стефан; 22-01-12, 00:31.

            Коментар


            • #51
              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Не ми говори за тия грейки, че озверявам. Не знам колко години ги търсих, заради същия двигател, прочее. Никъде няма, никой не ще да докара от Русия, бе дави се - беси се - няма. Най-накрая събрах една торба кантал, додето намеря смислена технология да ги направя хубаво Багирата спря, торбата така си и стои.
              Между другото, външния за двигателя филтър не е Пежо/Ситроен, ами си е съвсем стандартно изделие, което има ръчна помпа, има и варианти с още едно блокче под дъното на филтъра, в което могат да се включат маркучи с антифриз. Това го слагат най-масово май на Ауди, но и на Рено, освен на Пежо и всякакви мерцедеси. Беше нещо италианско, като че ли.
              По-лошото е, че тоя двигател има собствен филтър, който е с пластмасов корпус, лепнат право за блока, до помпата. Той като се одърви - пак няма палене, и три акумулатора да издухаш.
              Бе, мизерия(((
              Дай да помолим модераторите да преместят това другаде, може би в някоя стара тема, понеже е въпрос на греене на нафтата, а не на тая тема. Не че тая не е спам де, ама спам в спама ще дойде много
              Колега, не си ли пробвал с подгревател за лакът и коляно от моторджийски екип? Има такива по 2-3 долара. Аз не съм опитвал, не зная колко бързо загрява това, но едва ли ще стопи пластмасовата черупка на филтъра
              Георги Кулишев
              Ямбол
              0889 42 00 74

              Коментар


              • #52
                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                Извинявам се за спама по темата наистина.Но Стефане мислил съм си за подгрев и на ГНП-то и то собствена конструкция с кантал и прочие,но много време ще отнеме и ще се загуби смисъла.А горивния ми филтър наистина не е разработка на Пежо,а някакъв CAV-LUCAS с помпа и е изцяло метален но без водно подгряване за съжаление...

                Колега Кулишев дай повече инфо за тези моторджийски истории че ме заинтригува..

                Коментар


                • #53
                  От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  По-лошото е, че тоя двигател има собствен филтър, който е с пластмасов корпус, лепнат право за блока, до помпата. Той като се одърви - пак няма палене, и три акумулатора да издухаш.
                  Бе, мизерия(((
                  Оригинално си е само пластмасовия филтър със сменяем хартиен елемент. Доколкото помня той си се отоплява с антифриза и то добре. Подкачващата помпа, в оригинал е на маркуча за нафтата, с мехче и се стиска.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    На първия common rail двигател 4JX1 3.0 TDI монтиран на Isuzu Trooper се скапват уплътненията разделящи: маслото под налягане в дюзите, дизеловото гориво и антифриза. При използване на олио или биодизел уплътненията се скапват за норматив и обикновено водят до смяна на дюзите (принципно може да се сменят само уплътненията). Защо се скапват ... Стефан го е обяснил (досега не го знаех).
                    А твърдението, че двигателят се скапва на метан ... има толкова много двигатели и толкова много причини да се скапят, че ... ади стига философия!

                    Олиото НЕ Е биодизел и не скапва уплътнения като него. В него няма остатъчни продукти от естерификация (щото и няма такава). При 80С олиото има същия вискозитет както нафтата.

                    Точно на Исузу комън рейла беше "популярен" и с проблеми на дюзи. При обикновена нафта.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                      Олиото НЕ Е биодизел и не скапва уплътнения като него. В него няма остатъчни продукти от естерификация (щото и няма такава). При 80С олиото има същия вискозитет както нафтата.

                      Точно на Исузу комън рейла беше "популярен" и с проблеми на дюзи. При обикновена нафта.
                      Не при обикновена - при калпава нафта, както и при неправилно масло. Не съм специалист по олиото, но този двигател не носи на нищо друго освен нафта. Честно казано не съм наясно с вискозитетите на различните горива, но ако няма разлика между нафта и загрято до 80 С олио, нямаше да има и такава тема. Всички двигатели щяха да са подходящи.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Точно това е интересното - не са редки случаите с проблемна нафта при повечето бензиностанции. Защо смяташ че с олио ще имаш повече проблеми?
                        Аз лично не бих се изненадал ако всички дизели се окажат годни на олио с правилно изградена система за подгрев, още веднъж подчертавам - това НЕ Е биодизел.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Да де, ама от много олио в нафтата се отказаха, точно защото разпръсквачите не се оправят с него, и по стените на камерите срещу тях все едно че е работила песъкоструйка. Те ти и еднакъв вискозитет.
                          Да не говорим за ръждата от киселините.

                          Срам - не срам, не бях и чувал че има грейки за мотоциклетисти. Но те без друго ще са с много малка мощност, иначе ще изгорят човека. Това трябва да е с голяма, много ампери, и с реле за време, също като подгряващото за свещите.
                          Ако трябва като хората, преди това трябва да има разходно резервоарче, но не плоско а вертикално, в което първо да отива и обратната нафта, тя вече е топла. И чак когато то прелее, да започне да връща в основния, и също постепенно да го топли. Което всъщност няма да успее, особено в движение. Остава надеждата, че помпата за ниско налягане някак ще успее да дърпа от недо до разходното.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            От няколко месеца карам Тойотата 2LT на олио. Лятото достигам съотношение 1:3 в полза на олиото , като постепенно със захлаждането променям съотношението . Достигнах 1:1 при температури сутрин около 3-5градуса . Колата пали без замисляне. Проблема е , че сега е трудно със суровината, понеже зимата в наше село няма бизнес. Отскоро пробвам с трансформаторно масло и нямам никакви забележки- остава същия проблем с недостиг на суровина.При минусови температури слагам от 1 до 3 литра бензин на един резервоар смесен с двутактово масло ( готова дозирана смес за моторна резачка) и нямам никакви проблеми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                              От тук нататък, ще помоля всички които нямат проблеми, да съобщават също така през колко километра са разглобявали, и по какви методи са оценявали състоянието на двигателите.
                              Методът "въри - не въри", и аналогичният "ноо въри батка, заклеам се!", е ария от друга опера.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                Аз от преди 7-8 години реших да пробвам но с чисто олио и от тогава две можеби три години карах с него. Естествено само лятото, до къто дойде зимата, защото като доближи нулата ставаше толкова гъсто че запушваше филтрите. После започнах да разреждам с нафта 1 към 1 и пак. Но като дойде зимата и до тук. Все пак сме на 600м. надморска в. След това се вдигна цената на олиото ( между другото тогава цената му беше 1 лв в складовете в Пловдив там мислеха че имам заведение ). После започнах да търся отработено от 0.50 ст докато не се усетиха и започнаха да го вдигат и него.
                                Ремонти не съм правил, само един път се наложи да сменя уплътнението между помпата и елемента защото текна, и от тогава само каране и смяна на филтри естествено.
                                А колата беше Пасат 1.9 тди. Преди 2 г. се наложи ( по други причини ), да му направя ремонт и огледахме двигатела дали има поражения от олиото но уви всичко светеше.
                                При тази цена на дизела изобщо няма да се замисля като ми потрябва камиона.
                                Успех !
                                По добре късно от колкото никога .
                                Нула89781нула019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X