Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

    Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
    А какво става с разните подправки и сол които са се пържили в това олио?Те после няма ли да окажат някакво въздействие върху двигателя и помпата?
    Солта не се разтваря в олиото.
    Близни си от домашния фритюрник, и ще се убедиш.

    А и каквото да има разтворено-то си изгаря по общия ред. Колко коли са карани с отработило олио... Ако е имало проблем-да се е проявил досега.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

      Първоначално публикуван от rpkn Преглед на мнение
      това добре, ама някой реално тествал ли го е на пробег и то продължително в смисъл поне от 5 000 км. нагоре, за да се направи що-годе някаква оценка на елементите, а не да се минат 100-на км. и освен да замирише на ...пържени мекици друго да не може да се каже ... Аз като че ли не смея да ... го "запържвам" ... Модела с който разполагам, попада в списъка, който е дал колегата, но така или иначе не съм убеден в ... "оливията" ... Дори и на защитната капачка на резервоара има символизация BIODIESEL. Ако някой има резултати от такива тестове може да сподели. Така и така се търсят алтернативи ...
      Колега, на старо олио и биодизел /сам си го правя/ карам корейското недоразумение с лицензен мотор на мерцедес ОМ662. За две години минах малко повече от 40 хил. км, като лете и зиме няма спиране. Както пишат колегите в английския форум на Санг Йонг, при запалване при температури под 10 градуса малко тресе, но след минута-две се стабилизира и работи нормално. Спазвам препоръката - зиме на 10 л шарлан по 1 литър бензин, а при температури под -10 градуса по 1 литър бензин и 1 л нафта.
      Старото олио прецеждам през стар чаршаф и тюлено перде - за това са магазините за дрехи втора употреба. Сложил съм преди горивния филтър обикновено проточно филтърче за дизел - с найлонова мрежичка. Предпочитам това на Филтрон 1,80-2,00 лв./бр, при евентуално запушване много лесно се изплаква. Горивен филтър не съм сменял повече от 10 хил. км, което означава, че прецеждането на шарлана е добро.
      Сипвай смело, маркучетата и пръстенчетата на помпата ти са силиконови.
      Георги Кулишев
      Ямбол
      0889 42 00 74

      Коментар


      • #18
        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
        Към Мерцедесите могат да се добави спокойно C(Е)250TD :

        В Немските форуми за Pflanzenöl (растително масло/олио) C250TD т.н. OM605 с редова БОШ помпа , е един от най-използваните автомобили!
        Отделно Е300TD (сигурно имате предвид тези от W124 модела) , можете да запишете и успешно OM606 двигателя , който се слага на W210, W140 и G-класата!
        Колега, напълно си прав, карал съм такъв автомобил. Всичко що е предкамерен дизел върви на олио. Друг въпрос дали зимата ще пали лесно, както пали такъв с редова помпа, или трудничко, както палят тези с роторните помпи. Имам опит в тегленето на Фолксваген 1,3 д
        Георги Кулишев
        Ямбол
        0889 42 00 74

        Коментар


        • #19
          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Има няколко теми във Форума за гориво - олио и други масла. Тази е поредната.
          Ако някой си мисли, че взимаме идеи от други сайтове - лъже се.
          Ако някой си мисли, че само хора пишещи във форуми карат на алтернативни горива- масла, пак се лъже.
          На темата:
          Първия дизелов двигател е с гориво - царевично олио. Не нафта, не бензин.
          Последния двигател също става с олио, но трябва да се "улучи" консистенцията, гъстотата на горивото. Затова се бъркат с нафта или бензин. Заради гъстотата.
          Гъстотата е важна, защото избиват гарнитурите на помпите и започват да капят .....
          По-чисто от ново олио няма. Важното е да не е "кръстено" с вода.
          А сега за дългите експерименти:
          Аз за форум офроуд не бях чувал ....но на олио карам коли отдавна.
          На едната пробег 50-60 хил км. Голф - 2, 1.6 ТД. Никакви ядове, ремонти, последствия.
          Преминах на олио, защото голфа не искаше да пали зимата. Компресия под 21 и съответно отива към основен ремонт. Какво да губя.... и така повече от 2 години. Палих и зиме и лете с олио.
          Втората кола - Форд Сиера 1.8 ТД. Нея я подкарах на олио от компресия 28.....и я карах години без да знам какво е ремонт на ГНП или двигател. Не ми се говори в хиляди километри. Ще объркам, но не слизах от нея. Наложи се ремонт на двигателя заради единия цилиндър - падна компресията под 10 ... и майсторите не знаеха защо. Другите три си бяха на 24-25.
          След ремонта отново на олио. Направо от МЕТРО стекове и .... в резервоара. Олиото беше 1.20 лв/л.
          Единствения ремонт на ГНП - смяна на лопатките (ЛУКАС) заради неподдържане на оборотите - играеха и понякога падаха до изгасване.
          Та изводите ми:
          Олиото си е гориво като всяко друго. Равнява се на дизеловото.
          Единствено трябва да се съблюдава гъстотата. Лятото се смесва с дизел, зимата с бензин.
          Според мен - олиото осигурява безаварийни километри и емоции.
          Толкова знам, толкова споделям. Бъдете по-смели и внимателно с гъстотата.
          Успех на всички !



          Старо олио заради термичната обработка НЯМА вода със сигурност. Тя се е изпарила.
          Старото трябва да се почисти от примеси . Да се "утаи" няколко дни.
          На дъното става една боза ..... нея я изхвърляш. Бистрото, което е горния слой го ползваш като ново. Внимателно го изливаш докато остане само отпадъка на дъното.
          Ако има "леки" примеси трябва да го филтрираш. Най-лесно е през цедка за трактори. Ситна мрежа и дълбока форма. Минава бавно, но което премине със сигурност преминава и през дюзите.
          Сега старото олио се търгува на 0.50 -0.60 лв/л от заведенията.
          Аз купувах на Макдоналдсите в Пловдив. Около 200 л на седмица.
          Колега, адмирации от мен !!! За старото ползвано олио, както и за трансформаторното масло добавям само - прецедете го през два или три ката тюлено перденце - такова от втора употреба. За 5 минутки преливане получавате 10 литра готово гориво, миришещо апетитно.
          Георги Кулишев
          Ямбол
          0889 42 00 74

          Коментар


          • #20
            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
            Добра тема, но предизвиква у мен един въпрос, по-точно в тази си част

            Двигателите на концерна VAG 1.9 TDI, ако се нелъжа, са 6. Два ротационна помпа и четири помпа-дюза. За кой от тези или за всички олиото е подходящо гориво?
            Колега, мой приятел сипа на ПД Дизел, разбирай Фолксваген ,от олиото, което наливам направо на тракторчето. Наложи се да го разреди с конвенционално гориво, защото дойде доста плътно за помпичките. Продължава да кара така, но на 10 литра нафта налива не повече от 3-4 литра олио, а зимата сипва и 1 л бензин. Колата пали при температури ок. -15 градуса. В Сливен по-ниски температури обикновено през зимата няма.
            При обикновените предкамерни дизели всичко е въпрос на компресия и центровка на ГНП.
            Георги Кулишев
            Ямбол
            0889 42 00 74

            Коментар


            • #21
              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

              Isuzu Trooper 3.0 TD
              Видях го в списъка на първия пост. Е, не му слагайте олио. Хич И биодизел не му се слага.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                Първоначално публикуван от Илия Христов Преглед на мнение
                Защо Kia Carnival е включена, а Hyundai Terracan не? А имат индентични двигатели? Или греша. А ако съм прав ще наливам пречистено олио от фритюрника
                Поздрави
                Колега, помпите, които монтират Хюндай и Киа от 1999-2002 г. на тези двигатели (2,5 и 2,9 с турбо и без) са Бош VE4 0460414193, Лукас VE и Doowon ротационни. Тази на Бош гарантирано може да понесе съотношение 2:1, за Лукас препоръчват 3:1, а за корейския агрегат нямам информация. Опитай с литърче ново олио и 1 л нафта, наляти в прозрачна тубичка пр.пунш, минерална вода и т.н. Вкарай маркучите на входното и изходното гориво в капачката на тубичката, запали колата студена и я остави да поработи докато загрее. Ще забележиш, че шумът от помпата ще намалее - олиото е много по-мазно от нафтата. Докато моторът е студен, може малко да тресе, макар че при това съотношение едва ли. Ако имаш чек-лампа на таблото, може и да светне.
                Георги Кулишев
                Ямбол
                0889 42 00 74

                Коментар


                • #23
                  От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Видях го в списъка на първия пост. Е, не му слагайте олио. Хич И биодизел не му се слага.
                  В каталога излиза като Комън рейл още от 1998 г. Биодизел категорично не бива.
                  Георги Кулишев
                  Ямбол
                  0889 42 00 74

                  Коментар


                  • #24
                    От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                    Бе, то всичко хубаво, ами кво правим с киселините?
                    Това, на което казват биодизел, НЕ Е олио, все пак. И в нефтохима се убиват да измъкнат сярата от нафтата пак само заради това.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      И в нефтохима се убиват да измъкнат сярата от нафтата пак само заради това.
                      Пак само заради кое? Не е ли поради еко норми?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                        Гледам - писано е, че става на комън-рейл дизели, аз лично не бих рискувал в комън рейл двигател да пробвам, имам познати, които от самата БГ нафта сменят супер скъпи комън-рейлски дюзи, а какво би станало ако на такъва двигател се сипе олио

                        Яд ме е, че на старата дизелова Аскона атмосферка не пробвах с олио, но ме беше страх - дори за нея ме беше страх да не я прецакам.

                        Не се ли подгрява олиото преди да се "подаде" на двигателя? Преди като бях дизелист съм чел подобни теми/статии, но хората си слагаха отделна горивна система и го подгряваха преди да "превключат" на олио... Ако е по-гъсто няма ли да избие някой семеринг на нафтовата помпа? Как определяте вискозитета, на всяка партида ли мерите?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                          Жалко, че нямам дизел комън рейл.... щях да пробвам веднага.
                          Не виждам разликата между дизелово гориво с определен вискозитет и олио пак с близък вискозитет.
                          Чисто гориво, дори олиото е по-мазно.
                          Разликата е, че при комън рейла имаме няколко впръсквания на горивото за един цикъл.
                          Това предполага по-рядко гориво заради кратките моменти на впръскване.
                          Ако вискозитета се постигне - едва ли ще има разлика.
                          Това са предположения, а не личен опит. Жалко, че нямам комън.....
                          Все ще се намери един смелчага , който е внимателен с вискозитета на НОВОТО гориво.....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Жалко, че нямам комън.....
                            Все ще се намери един смелчага , който е внимателен с вискозитета на НОВОТО гориво.....
                            За 9000лв ти давам моя да пробваш колкото си искаш. Ако не ти се дават за проба, не карай другите да пробват нещо, което други са пробвали преди да се сетиш да съжаляваш.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                              Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
                              Колега, мой приятел сипа на ПД Дизел, разбирай Фолксваген ,от олиото, което наливам направо на тракторчето. Наложи се да го разреди с конвенционално гориво, защото дойде доста плътно за помпичките...
                              На помпата и е общо взето все тая, но ремъка ще го хвърли одма. Между другото производителят НЕ препоръчва за ПД дори биодизел. Така че недей да публикуваш списъци с пръст забоден в небето, не че аз се сипя олио, но като нищо ще зачерниш някой сиромах.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Списък с подходящите за работа с олио дизелови автомобили

                                Тоя списък освен, че видно е неверен и дори опасен е успял да влезе и в "новините":
                                http://www.offroad-bulgaria.com/cont...B8%D0%BB%D0%B8
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X