Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли ще стане?!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво ли ще стане?!!!!

    Много интересно нещо - благодаря Веско! Страхотно решение!
    При нас това няма да сработи, защото:
    1. Пътищата ни са тесни /нищо, че се сгъва и става камион с ремарке/
    2. Пътищата ни са неравни /дори магистралите, където е достатъчно широко за тази страхотна машина/,
    3. Имаме си дупки по пътищата
    В Швеция съм го виждал на живо - върви снегорина с 40-50 км./час, греблото до долу и през нощта гледаш как хвърчат искри. Значи метал директно бие в асфалта. Ако има дори 1 неравност, нали се сещате какво ще стане с този снегорин.... Още се чудя как става тоя номер ...
    И в Швеция шиповете са разрешени и се ползват масово и не заради пътищата и снега, а заради поледиците! Не съм видял специален знак на колите за това, че са с шипове.
    Снега от градовете с камионите навън. Коша се оставя на земята /като на скрападжийските камиони/, пълнят го едни бобкатчета, идва си си камиона, взема коша и някъде навън.
    Имат колонки с ток на паркинга - включваш кабела в буксата на бронята и двигателя се топли, съответно стартира топъл /много интересно нещо/.
    И по темата малко - ако при нас в равнината като падне сняг 1 метър, долу горе 1-2 дни да отринат /само основните пътища/ в среден град, 2-3 дни за село в равнината, а като чета какво става в планинските села - май там и седмица не стига, макар и с дружните усилия на пътно, ГЗ и други знайни и незнайни организации.... Абе голяма дезорганизация сме си тука.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #47
      От: Какво ли ще стане?!!!!

      Факт е, че всяка държава прави това, което може и, ако се виждаше, че организациите подписали договори за зимна поддръжка правят всичко възможно, но природата не им се дава, хората щяха да разберат, че с нея шега не бива и вероятно щяха да са по-спокойни. В края на краищата, е видно когато някой се мъчи да си върши работата и кога някой просто прави псевдо поддръжка. Но за съжаление при нас нещата никога не са такива и винаги остава привкуса, че някой някъде прибира едни пари, пък насреща народонаселението получава предимно среден пръст, т.е. същото, както обслужването на държавна и общинска администрация.
      И така пак опираме до качеството на администрацията, и най-вече до това дали изобщо върши някаква работа с нашите данъци или всички данъци отиват само за заплати и или далавери.
      Оня ден в Пловдив падна точно 1 пръст сняг, който се стопи няколко часа по-късно. Резултатът беше 5-6ч без ток цялата южна част на града. Смятайте в какво състояние е енерго мрежата на града. Разбира се затова не е виновна общинска администрация, но... тя не е виновна май за нищо по презункция!
      Мога да си представя какво ще стане ако падне 50-100см сняг.
      Мисля, че май нямаме нужда от каквато и да е администрация. Вероятно ситуцията ще е същата и без тях.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #48
        От: Какво ли ще стане?!!!!

        Я вижте какво чудо сме имали! Тоест, имаме го и още, като музеен експонат. Немски парен роторен ЖП снегорин Хеншел. Доставен 1930 г.! Впрочем като казвам парен, машината е за ротора. Иначе е бил бутан от локомотив.
        Прикачени файлове
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #49
          От: Какво ли ще стане?!!!!

          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
          Я вижте какво чудо сме имали! Тоест, имаме го и още, като музеен експонат. Немски парен роторен ЖП снегорин Хеншел. Доставен 1930 г.! Впрочем като казвам парен, машината е за ротора. Иначе е бил бутан от локомотив.
          Би било интересно да се види в действие.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Какво ли ще стане?!!!!

            Била е гледка много подобна на тази:

            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • #51
              От: Какво ли ще стане?!!!!

              Ето техниката която ползват австрииците да си чистят в Алпите, където 2м нов сняг не са нищо според техен стандарт.
              Не е толквоа сложно и скъпо нали?

              Има си кран, сменя му се товара от зад , лятото изхвърлят боклуци с тях .... стават на водоноски, строителни машини абе много в 1.
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #52
                От: Какво ли ще стане?!!!!

                Faca, ама си нямате разни вълци да цоцат като шантави за да си купупат Бугатита разни /я ме поправете, ако трябва. Ония Вълк Бугати ли разхождаше?/. Като всяко нещо- не е трудно- недоходоносно е да си вършиш съвестно работата когато никoй не го очаква от теб. Е за това снега ни е много.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #53
                  От: Какво ли ще стане?!!!!

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Faca, ама си нямате разни вълци да цоцат като шантави за да си купупат Бугатита разни /я ме поправете, ако трябва. Ония Вълк Бугати ли разхождаше?/. Като всяко нещо- не е трудно- недоходоносно е да си вършиш съвестно работата когато никoй не го очаква от теб. Е за това снега ни е много.
                  Да ти кажа и от другата страна , не е лесно. Говоря за провинцията , най-вече за Северозапада.
                  Един мой приятел има договор да чисти пътя в неговото село с тракторите му (има няколко, занимава се със земеделие) , и последния път като го видях , ми сподели , че печалбата му на изчистен километър било нещо от порядъка на 2-3лв.
                  При положение , че трябва да изчисти 10/20км , не изкарва милионите, но според негови думи се занимава, за да може жената да кара децата на училище и да им е изчистено поне на тяхното село.

                  Тия с милионите незнам как стават, само съм чувал "Снежинка - стотинка" (но не от моя познат!)
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво ли ще стане?!!!!

                    Ами тя системата не е направена да работи за човека с трактора. Преди него са се нагъшили като пеликани поне 30 "от наще". Човека с трактора е потърпевш като всички останали.
                    Абе заключението е- палми....
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво ли ще стане?!!!!

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Абе заключението е- палми....
                      Едни познати тук на 70тина км , от едни наследсвени къщи и апартаменти в София , Варна и няколко имота в апетитна Австрия , вдигнаха една къщичка ... за пари колко Бианка , дето сте я снимали
                      Миналото лято бяхме малко на гости, жената си взела под наем съседното място на къщата и сади: Боб, царевица, краставици, чушки ... (без майтап!)
                      Защо ги засява тия неща ?
                      Иска да си прави БИО провизии , понеже имало опасност , един ден близката атомна централа (някакви 100тина км ... което е нищо) да думне и да имали храна за няколко дни!
                      Мъжа и влачи едни туби с нафта ... и складира ... , всичките му коли на Бензин! Да имал гориво.
                      Въпрос: Добре бе хора, що хвърлихте всичко завещано тук за тая къща ... а ми работите като магазинерка и начален учител?
                      Отговор: Е да живеем сред природата.
                      Въпрос: С милион и много хиляди не можахте ли да избягате на някъде ?
                      Отговор: Търсихме сигурността която се предлага тук (жената австриика, той нашенец ... ама от 100години тук).

                      Е това е .... хем боли , хем сърби.
                      Иска сигурност, остава тук. Иска природа , остава тук.
                      Сигурност колко искаш ... ама на 50км е Чехия , там атомни централи колко искаш .....


                      Ако имах техния избор , дали нямаше да съм на Палмите ?

                      Заключението е ... че колко и да си подготвен , винаги може да се обърка нещо. Пример (даже май беше дискутиран) са бункерите по нашите ширини
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво ли ще стане?!!!!

                        Така е,но и сьвсем без хич не е добре.Тук им спря тока за ден,то не бяха письци не беше чудо.Кой гориво няма,кой пари,батерии нямат,нямат какво да вечерят,за седмица да не говорим.И това без снега да е 2 метра,че даже и не вали.

                        На тая и кажи,че не е само сьдене на боб,боба трябва и някой да го пази като се оплетат конците.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво ли ще стане?!!!!

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          Ето техниката която ползват австрииците да си чистят в Алпите, където 2м нов сняг не са нищо според техен стандарт.
                          Не е толквоа сложно и скъпо нали?

                          Има си кран, сменя му се товара от зад , лятото изхвърлят боклуци с тях .... стават на водоноски, строителни машини абе много в 1.
                          То хубаво ама и в Австирията съм киснал в зъдраствание по 5 часа от снеговалеж, че и небето се осветяваше от фарове в канавките на всеки 200-300 метра.
                          След половин час киснене слизам от магистралата (уж за по бързо измъкване но и там греда) на моста нът нея два тира хвърлят искри от веригите по асфалта
                          единия шофер чак се кръсти, подминавам ги на кръстовището от другата страна на детелината 3 коли в канавката, аз си продължавам , на края на селото пътя свършва буквално само сняг около има не ма 50 см. пътя от къде минава и за къде се не вижда, и ай де обратно на магистралата, кафе на газ котлон и пастет на филйки докато ни пуснат....(аз съм с почти празен бус с задно с некви супер муфер евтини китайски гумета) не че в БГ-то ще е по различно, но природа, сняг, като се замисли че и повечето снегопочистващи са земеделци и .....
                          Последно редактирано от ozidi; 01-12-13, 00:55. Причина: допълване

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X