Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ли ще стане?!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво ли ще стане?!!!!

    Според мен този сняг не е навалял изведнъж, като пътят е обработван както трябва и когато трябва. При всеки нов снеговалеж се почиства добре и ... така се е стигнало до това положение. Въпреки, че като гледам тези вертикално отрязани и добре оформени снежни стени .... знам ли?

    Може и цинично да звучи, но измрелите хора се калкулират като допустима загуба на определена цена. За държавната машина срещу цената на човешкия живот има формирана определена сума и вероятно има отдели и звена, които се занимават да изчисяват тази стойност, която средностатистически е равна на добавената стойност към държавата на всеки от нас за време равно на средната продължителност на живота.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #17
      От: Какво ли ще стане?!!!!

      В нито едно от филмчетата снега не беше чак толкова. А "снегохвъргачката" е роторен снегорин и тук си имаме такива, ако не са ги нарязали. Въпроса е че при чак толкова вълбок сняг няма да свърши никаква работа. "тунела" от снимките изглежда като изрязан. Или е стопен, или е изкаран от там по някакъв начин.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Какво ли ще стане?!!!!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        .... Щото да се случи това тук вероятността е точно толкова, колкото да навали такъв сняг.

        Те и в Етрополе така си мислеха в петък вечер когато всички празнуваха именният ден на господин Кмета.......
        Не е важно какво караш, а как го караш !

        Коментар


        • #19
          От: Какво ли ще стане?!!!!

          Ами погледнете и от друга гледна точка. За да се стигне до копане и търсене на пътя, явно някой не си е свършил работата и не е ловил снежинките във въздуха. Седял е на топло и е чакал да спре да вали. Пътя е бил блокиран за неизвестно време. Дали е имало бедствено положение не се знае, ама толкова сняг не се рине за 2 часа, та тия, които са зависими от тоя път е трябвало да си намерят алтернативен превоз или да си стоят вкъщи (или там, където ги е сварил). Пък никой не реве и не се тръшка, нито си плюе държавата, че си е изтървал сериала заради затворения път. А Канада и Япония не е като да са бедни....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            От: Какво ли ще стане?!!!!

            Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
            Те и в Етрополе така си мислеха в петък вечер когато всички празнуваха именният ден на господин Кмета.......
            Не знам в Етрополе да е имало 6-7 метра сняг. Знам за метър и половина. Ти ще кажеш колко е било. И колко дни бяха нужни за да се стигне навсякъде. И защо се стигна до това и т.н.

            Щото според мен се стигна от бездействие. Няма нужда да чакаш снега да стане метър и половина, и тогава да го чистиш, макар че точно една роторна машина би решила проблема доста лесно, дори и при метър и половина.

            ПП: Имам нещо като вила из вашия район (Манаселска река). Знам за какво иде реч зимата. Знам за какво иде реч и като вали дъжд. Една от причините да си купя първата джипка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Какво ли ще стане?!!!!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              В нито едно от филмчетата снега не беше чак толкова. А "снегохвъргачката" е роторен снегорин и тук си имаме такива, ако не са ги нарязали. Въпроса е че при чак толкова вълбок сняг няма да свърши никаква работа. "тунела" от снимките изглежда като изрязан. Или е стопен, или е изкаран от там по някакъв начин.
              Така е.Просто пример,че не е някаква по-различна техника.Но снеготопячката си е екстраСпестява време и доста камиони и гориво стига да има на къде да отведат водата от нея.

              Коментар


              • #22
                От: Какво ли ще стане?!!!!

                Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                Те и в Етрополе така си мислеха в петък вечер когато всички празнуваха именният ден на господин Кмета.......
                Иване, нали гледа филмчетата от акцията. Там един дядо каза, че в неговия живот толкова сняг не е валяло. Ето това е актуален пример за статистическо събитие едно на 70-80 години.
                Е, има ли смисъл да се поддържа техника и персонал примерно 50 години, които могат да изчистят този сняг и да се използват само двата дни с обилен снеговалеж за последните 18250 дни.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво ли ще стане?!!!!

                  Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                  Иване, нали гледа филмчетата от акцията. Там един дядо каза, че в неговия живот толкова сняг не е валяло. Ето това е актуален пример за статистическо събитие едно на 70-80 години.
                  Е, има ли смисъл да се поддържа техника и персонал примерно 50 години, които могат да изчистят този сняг и да се използват само двата дни с обилен снеговалеж за последните 18250 дни.
                  В случая не иде реч за велика техника и персонал. Един дърт ЗиЛ с ротор щеше да реши всички проблеми. Или по-точно нямаше да допусне имането на проблеми. Неадекватността на държавата е факт. Невъзможността малки населени места да се справят с това - също е факт. Орязаната гражданска защита и липсата на техника - пак.

                  Въпроса е че няма никаква полза да се готвим за 6 метров сняг, щото вероятността за такъв е никаква. Майка ми помни сняг в плевенско, по-висок от нея. Разбирай - 2 метра. И пак не са се затрили. А и това говори че при такава обстановка се справяме по тоя начин не от вчера. И по "онова" време, когато техника имаше, пак се случваша случки.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво ли ще стане?!!!!

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Ами погледнете и от друга гледна точка. За да се стигне до копане и търсене на пътя, явно някой не си е свършил работата и не е ловил снежинките във въздуха. Седял е на топло и е чакал да спре да вали. Пътя е бил блокиран за неизвестно време. Дали е имало бедствено положение не се знае, ама толкова сняг не се рине за 2 часа, та тия, които са зависими от тоя път е трябвало да си намерят алтернативен превоз или да си стоят вкъщи (или там, където ги е сварил). Пък никой не реве и не се тръшка, нито си плюе държавата, че си е изтървал сериала заради затворения път. А Канада и Япония не е като да са бедни....
                    Много е лесно човек като не знае точно за какво иде реч да пише че някой си реве...


                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Не знам в Етрополе да е имало 6-7 метра сняг. Знам за метър и половина. Ти ще кажеш колко е било. И колко дни бяха нужни за да се стигне навсякъде. И защо се стигна до това и т.н.

                    Щото според мен се стигна от бездействие. Няма нужда да чакаш снега да стане метър и половина, и тогава да го чистиш, макар че точно една роторна машина би решила проблема доста лесно, дори и при метър и половина.
                    Така е, не е бил 6-7метра въпроса беше принципен.

                    В града беше около и над 1м,а това да се стигне до там е както каза и ти бездеиствието,и нямането на техника!
                    От около 3-4ч сутринта на 7ми нямаше никакво движение в града на НИЩО!


                    Добре че са хората и шефовете от рудник Елаците които свалиха техника да изчистят поне пътя до гр.Правец, щото инак още да сме в нелегалност.А из града е само за офф-роуд .
                    Последно редактирано от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ; 12-01-12, 16:27.
                    Не е важно какво караш, а как го караш !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво ли ще стане?!!!!

                      Чак до такова положение едвали ще се стигне. Най - дебелата снежна покривка измерена в България е била 270см и е било през 60те или 70те години на миналия век. Измерванията са правени край хижа "Вихрен" на Пирин планина. А толкова метри сняг, не знам, това и БАТа няма да го чисти.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво ли ще стане?!!!!

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Чак до такова положение едвали ще се стигне. Най - дебелата снежна покривка измерена в България е била 270см и е било през 60те или 70те години на миналия век. Измерванията са правени край хижа "Вихрен" на Пирин планина. А толкова метри сняг, не знам, това и БАТа няма да го чисти.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48064919.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5334766

                        Това е затрупан ратрак на платото в Банско! Беше 2005 или 2006 г. - цяла зима стоя там, при това снега покрай него го утъпваха другите ратраци!!
                        Не знам колко е висок ратрака, ама снега беше определено доста над 2 метра!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво ли ще стане?!!!!

                          А и още нещо в размисъл, и опровержение на поддръжниците и на управниците за многото сняг!

                          В неделя на 8ми когато тука вече биеха тревоги и чакаха ГЗ, мой приятел и съсед замина за Карлово с джип де,но през къде,през мястото където всяка сутрин го съобщават за затворено ЕТРОПОЛЕ-ЗЛТИЦА,или пр.Кашана!
                          А когато му звъннах да го питам как е пътя и ще може ли да мине каза че пътя е перфектен чист, опесъчен, и се разширява полека лека

                          Чудете защо е така, защото пътя се ползва от рудника за превоз на работници и др. и хората го чистят и имат ТЕХНИКА и е един от най потдържаните проходи в Бъргария!
                          Не е важно какво караш, а как го караш !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво ли ще стане?!!!!

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Чак до такова положение едвали ще се стигне. Най - дебелата снежна покривка измерена в България е била 270см и е било през 60те или 70те години на миналия век. Измерванията са правени край хижа "Вихрен" на Пирин планина. А толкова метри сняг, не знам, това и БАТа няма да го чисти.
                            Зависи и как се мери. И къде. На хижа Вихрен съм бил 1972, 73, 74,75. За новогодишната ваканция.
                            по спомен най много сняг имаше 72ра. А в старата Бъндерица се влизаше след разриване на балкона на втория етаж и оформяне на стълби надолу.

                            Та е било над 4.5 -5 метра.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво ли ще стане?!!!!

                              По мои спомени през периода 1981-1985 г. в Търговищки окръг поне 2 пъти е валял сняг над 1.5 м. Спомням си за единия случаи че скачакх от втория етаж на къщата в която сега живея и се заравях в снега почти целия, в другия случай в града беше около 1-1,2 метра но на хижа "Младост" където спахме скачахме от третия етаж в снежен насип получен от валежа и смъкнал се от покрива на хижата. В третия случай в гр. Омуртаг беше обявено бедствено положение заради 2 м. сняг. Когато отидох с баща ми пътя беше вече разчистен и автомобилите бяха маркирани с колчета с флагчета, за да не ги закачи почистващата техника. Армията с верижна техника разнасяше хляб по селата. Също си спомням първия сблъсък на джипа ми със снега на село мисля, че беше 2008 г., който завърши в полза на стихията-беше 1,1 м. Връщахме се от Пампорово с много багаж и като не стигнахме до къщи ринахме и носихме багаж цяла нощ.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво ли ще стане?!!!!

                                Мога да помогна за някой и друг тунелен багер, ако къртицата от метрото е ангажирана А в интерес на истината (ако не бъркам) това не е януарския сняг, а ледник някакъв в Япония, не че омаловажавам силата на природата
                                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X