Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Land Rover Freelander въпроси

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Без да се обиждаш,ама определено не разбираш.Дано да не изляза лош пророк,но с Фрий-то те чакат много скъпи часове в сервиза...Успех все пак...
    Това е въпрос на интуиция - "нов внос"=много скъпи часове в сервиза, гарантирано, но има и други варианти...
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      От: Land Rover Freelander въпроси

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      Спрял съм се на Freelander-а ,защото шефа ми имаше такава,карал съм я и ми харесва като концепция ,а и му имам доверие относно автомобилите (доста ги разбира) и съм сигурен,че няма да вземе нещо случайно.Също така може да се сложи АГУ ,което е важно за мен,защото немога да поддържам джип,който гори 9/100 нафта извънградско и 13-14 градско което прави 27л/100км газ градско - ако гори 27 на газ няма да мога да ходя с него на работа и т.н.Не казвам ,че ще слагам газ на дизела,а че паричната равностойност на 13л/100 нафта е 27л/100км газ.
      А за Спортиджа - предпочитам Land Rover пред китайските и корейските коли,без да разбирам от джипове...
      И според мене шефа ти нищо не разбира

      Ако можеш ти или шефа ти да дадеш дори едно единствено предимство на фриилендера пред кията. Сега ще кажеш китайско, корейско... Самсунг и LG също са корейски... И още нещо на кията коирейска и е само марката, цялата електроника е на Bosch а двигателите голяма част на Мазда...

      Между другото в класа които търсиш (нисък разход, евтина поддръжка...) има само 2 коли които си струват едната е Sportage, другата CR-V ако не вярваш, чети. Има достатъчно теми изписани в форума.
      Относно газифицирането, всичко може да се газифицира....

      Коментар


      • #18
        От: Land Rover Freelander въпроси

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Кое е доста повечето? Единствения сериозен минус на бензиновия спрямо дизела е сбърканата гарнитура на главата, която все ще трябва да е сменена при пробег над 100000км. Останалото не бих казал че е минус при дадената концепция на автомобила. Бензиновият мотор тежи поне 40% по-малко от дизеловия, преценено "на око" според мястото, което заемат под капака.
        Предлагам ти да не развиваме детайлно темата в тази насока, че ще стане мазало и няма да е добре за пазара в момента...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #19
          От: Land Rover Freelander въпроси

          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
          Насочuл съм се... най-вече към към Land Rover Freelander 1.8i 120к.с. 98-99 година...
          Сега е момента да се пренасочиш, докато не е твърде късно. Вземи и прочети темите, има доста изписано по въпроса.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            От: Land Rover Freelander въпроси

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Това е въпрос на интуиция - "нов внос"=много скъпи часове в сервиза, гарантирано, но има и други варианти...
            Димо,не е интуиция.Имал съм Фрийлендър.Турбодизелов.И съм запознат детайлно с концепцията на марката...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              От: Land Rover Freelander въпроси

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Димо,не е интуиция.Имал съм Фрийлендър.Турбодизелов.И съм запознат детайлно с концепцията на марката...
              Не бе, друго имах предвид - в момента "нов внос" от каквато и да е марка означава "много и скъпи часове в сервиза". Та затова казах интуиция - да бяга от "новия внос". Не, че това е гаранция за липса на проблеми, но поне не е зорлем набутване в тях. А Фрий-то и аз го познавам до болка, само че бензиновото.
              Само че нещо ми се струва, че каквото и да си пишем тука, човека вече си е взел решението, още преди да пусне темата
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #22
                От: Land Rover Freelander въпроси

                Toва последното не е вярно.Слушам ви и дори се замислям за кията .Но за сега всичко е на хартия.За да купя какъвто и да е джип първо трябва да продам верното си голфче,което не се знае дали ще стане бързо или бавно и дали изобщо ще мога да му взема парите,които струва

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Едва ли става дума за нещо повече от 12-15%. Преценката за наклон на повечето хора е доста... пресилена
                изобщо даже не е пресилена преценката ми за наклон.Даже като гледам снимката направена вчера ми прилича на 40 градуса


                Всъщност,следващият път като ходя с голфа ще взема да пробвам до къде ще стигне и ще направя един видео клип
                Последно редактирано от stypkata; 19-01-12, 11:00.

                Коментар


                • #23
                  От: Land Rover Freelander въпроси

                  Намери една кия и я покарай. Ако може по черен път, сняг...
                  Фрилендър си карал и знаеш горе долу за какво става въпрос "завива като параход" ако го покараш и него по черно и сняг, мисля, че ще може да направиш избора си между 2-те. Може да гледаш и за CR-V която е доста по-добър избор на фрилендъра, но НЕ Е ЗА ГОЛЕМИ НАКЛОНИ... Какво казах в началото, големи наклони без бавни = сервиз

                  Коментар


                  • #24
                    От: Land Rover Freelander въпроси

                    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                    ... изобщо даже не е пресилена преценката ми за наклон.Даже като гледам снимката направена вчера ми прилича на 40 градуса


                    Всъщност,следващият път като ходя с голфа ще взема да пробвам до къде ще стигне и ще направя един видео клип
                    Ми извинявай, но аз на тази снимка такъв наклон не виждам.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Land Rover Freelander въпроси

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Ми извинявай, но аз на тази снимка такъв наклон не виждам.
                      И аз се извинявам,но си е точно 35 градуса наклона aко не вярваш можеш да го измериш с едно транспортирче на монитора

                      Коментар


                      • #26
                        От: Land Rover Freelander въпроси

                        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                        И аз се извинявам,но си е точно 35 градуса наклона
                        То ако килнеш още малко хоризонта и до 50 ще го докараш
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hills2.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5337891 аз го виждам към 18.
                        Това, стига да е сухо и да няма големи ями, с голфа го качваш безгрижно.
                        Последно редактирано от stargazer; 19-01-12, 14:00.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Land Rover Freelander въпроси

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          аз го виждам към 18.
                          По-скоро е 23 градуса Сега да не кажеш,че и Photoshop-a е сбъркан?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Land Rover Freelander въпроси

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            По-скоро е 23 градуса Сега да не кажеш,че и Photoshop-a е сбъркан?
                            Аз там виждам заградено едно число 71.9, дето въобще не разбирам за какво се отнася Не е важно дали ще докараме грешката до 1% или до 10%, стига да не е в пъти.

                            Не ме разбирай погрешно - не се заяждам с теб, напротив - опитвам се да помогна. Много пъти са ми пребледнявали в колата при преминаване на елементарни препятствия, особено ако наклонът е страничен.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Land Rover Freelander въпроси

                              Не съм казал,че се заяждаш.В спора се ражда истината Благодарен съм ти за времето и вниманието.А това 72 са градусите според вертикалата,а нас ни интересува според хоризонтала ,за това 90-72=18 градуса.Преди малко по погрешка съм ги извадил от 95,но както и да е

                              Коментар


                              • #30
                                От: Land Rover Freelander въпроси

                                Баира изглежда културно - не мисля, че ще е проблем и за Фри-то.
                                Не се подлъгвай по разни кии - добре си се ориентирал в раздела!
                                Успех в избора
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X