Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу :) И някой друг въпрос относно него.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу :) И някой друг въпрос относно него.

    Здравейте колеги,
    С гордост ви представям новата си придобивка От днес съм негов горд собственик. Инфо - Toyota Land Cruiser 3.0 D4-D 163кс. Реших че е време да сменя стария Range Rover Clasic 3.5 V8 (въпреки че той още е в сервиза за ново окачване и какво ли още не). Мисля че несъм сгрешил с тази покупка. Сега съм пред дилема. Дали има смисъл да му сложа чип? Това би ли могло да прецака двигателя? Иначе вече имам оферта от Гладиатор за окачване, предна броня и лебетка и мисля да ползвам техните услучи и в най-скоро време да ви покажа ефекта
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20120111-00506.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5955421

  • #2
    От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

    Честита да ти е новата машина , много кални километри и само да те радва ! Един съвет - не слагай чип
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #3
      От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

      Не ти трябва чип на тоя мотор. Само оригиналният на Тойота, но не се сещам дали за 90ка имаше. Всичко останало ти вдига налягането в рейла и на турбото и скъсява живота на колицата. Дори и оригиналният го скъсява, но по малко.

      Това не става за тежък офф, по скоро някоя разходка.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

        Честито-хубава машинка!
        Още един глас "против" чипосването-мощноста си е достатъчна за добичето, а и безплатен обяд няма!И няма, и да има!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

          За чипа добре. Ама за офф защо да не става? При положение че ще го вдигна с ново окачване и с добри гуми няма как да не върви.
          Блокажа който е оригинален предполагам е на задния пост. Той напълно ли го блокира?
          Имам и идея да му сложа блокажи ама незнам само на предния да сложа или да сменя и този на задния?

          Коментар


          • #6
            От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

            Честита придобивка колега , много хубави моменти с нея ти пожелавам и внимавай с хард оффроуда с тая кола наистина трябва да се избягва насилието
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

              Честито колега!!! Блокажа мисля че е 100% Няма нужда да го сменяш... Машинката е чудесна и си става за оффроад... но неи слагай много агресивни гуми че външните карета стават консуматив Поздрави
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #8
                От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                Блокажа ти е на задния диф. Работи само на бавни ,имаш и на средния ,който се блокира от раздатката.Честито, имам я същата но 95-дългата база.Желая ти много безаварийни километри.

                Коментар


                • #9
                  От: Нов джип в форума ухуууу И някой друг въпрос относно него.

                  Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                  За чипа добре. Ама за офф защо да не става? При положение че ще го вдигна с ново окачване и с добри гуми няма как да не върви.
                  Блокажа който е оригинален предполагам е на задния пост. Той напълно ли го блокира?
                  Имам и идея да му сложа блокажи ама незнам само на предния да сложа или да сменя и този на задния?
                  Честита придобивка!
                  Прегледай дискусиите в тези две теми, мисля, че ще са ти полезни:
                  Някои въпроси относно KJ90 D4D
                  ТЛК 90 и блокажи

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                    Мерси за линковете. Много ми помогнахс. Ссмо едно питаме имам. Как мога да рабера дали имам печка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                      Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                      Мерси за линковете. Много ми помогнахс. Ссмо едно питаме имам. Как мога да рабера дали имам печка?
                      Ако говорим за допълнителна (заводска) печка за задно-седящите, тя най-вероятно се намира под предната пасажерска седалка.
                      Ако говорим за допълнително монтирана печка - поглеждаш отпред в моторния отсек. Ако не се ориентираш кое може да е печка, вътре, около приборите за водача трябва да има подобен панел за управление на печката, като този на снимката:

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                        Нямам такова нещо. За завотска незнам. Има едно копче дет пуска отзад да духа и отзад може пак да се регулира.
                        Колко пари горе долу ще ми струва една печка да му сложа? Т.е колко пари струва печката и откъде мога да взема?

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                          Имаш най вероятно вискозитетен отоплител. В ляво от волана до копчето за блокиране на дифа ака имаш копче с нещо като нарисувано реотанче е това. При натискане при студен двигател ти вдига оборотите до към 1200.Вискозитетния отоплител има гелообразна смес ,която при въртене отделя топлина и се предава на малкия кръг. Работи само когато автомобила е на място.Иначе за печка и аз точя лиги. Там е истината. Ако сложиш-дай боже , ще чакам да споделиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                            Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
                            ....колко пари струва печката и откъде мога да взема?.......
                            Нови от около 2000лв и нагоре...."РеяМП".....защо ти е печка?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC90 3.0 D4D - Нов джип в форума ихуууу И някой друг въпрос относно него.

                              Ами като свърши гонката и съм измръзнал да се кача на топло сутрин рано пак така. По-добре е в топла отколкото студена кола, пък ако след време продам колата ще си я сваля и се качва на следващата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X