Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за Паджеро 2

    Съжалявам, обаче пак имам въпрос. Имам чувството, че не ми работи помпата, която смуче от резервоара.
    Като дам контакт не трябва ли да чувам как се развърта помпата преди да завъртя на стартер. И на Мерцедеса, и на Опела беше така.
    Та тая помпа трябва да е в резервоара. Как се вади от там? Ако някой е правил такова нещо, може ли да го опише?
    Сега отивам да измъкна входящия маркуч от горивния филтър, за да се уверя.
    Естествено и на изходящия няма да му се размине, да видим дали нафтата изобщо минава през него.

    @Стоян
    Стояне, термометърът се оправи сам. В смисъл, първо мина през електрончик и след това показваше -30 градуса.
    Обаче след като покарах около час всичко си дойде на мястото. Сега показва вярно(сравнявам го с един уличен на магазин и с термометъра на буса)
    Сега предстои креномерът, обаче първо ще взема декалин, той е правилната билка според Стефан.
    Последно редактирано от Hala; 01-02-12, 13:21.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за Паджеро 2

      Ако е дизел,помпа в резервоара няма.
      Mitsubishi Padjero 2, 2.5
      тел 0898-31-о8-41

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за Паджеро 2

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        ......... помпата, която смуче от резервоара.
        ...........
        Такава помпа нямаш. Подкачващата и нагнетателната са на едно място.
        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        ...........
        Сега предстои креномерът, обаче първо ще взема декалин, той е правилната билка според Стефан.
        И глицерин да вземеш (ама около 75% (викат му и глицерол, ама е същото)) няма да сбъркаш. Аз съм с такова нещо и дори при студовете и при жегите проблем нямам.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за Паджеро 2

          На едно място, в смисъл - ГНП-то ли?
          Аз глицерин си купих, цяло кило, той е евтин - 4,80лв. Не знам какъв процент е - пише фармакопеен.
          Обаче кристализирал при ниски температури, така четох. Но той не е актуален сега.
          Аз не мога да запаля, че креномер ще гледам.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за Паджеро 2

            Баш за ГНП-то иде реч. А глицерин 4,80лв. за 1 килограм (вероятно имаш предвид 1 литър) не знам какво животно е. 50гр. (85%-ов разтвор) от аптека го взимам за около 1,10лв. Колкото и да се оскъпява малката разфасовка, не вярвам да е същото. За пълнене ти трябват около 100-150 гр. (демек 3 шишенца, от които ще ти остане).
            Поздрави.
            п.с. Ааа. Сега разбрах. Ето какво е Фармакопеен. Така де НЕ е глицерин.
            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 01-02-12, 14:44.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за Паджеро 2

              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
              Баш за ГНП-то иде реч. А глицерин 4,80лв. за 1 килограм (вероятно имаш предвид 1 литър) не знам какво животно е. 50гр. (85%-ов разтвор) от аптека го взимам за около 1,10лв. Колкото и да се оскъпява малката разфасовка, не вярвам да е същото. За пълнене ти трябват около 100-150 гр. (демек 3 шишенца, от които ще ти остане).
              Поздрави.
              п.с. Ааа. Сега разбрах. Ето какво е Фармакопеен. Така де НЕ е глицерин.
              Фармакопеен значи че е годен за фармацевтични цели. Съвсем си е възможно глицерина/глицерола да е фармакопеен, и да си е съвсем истински, че даже и по-качествен от не-фармакопеен такъв.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за Паджеро 2

                Виж, Стояне, глицерин си е. Аз питах и човекът ми обясни, че точно този се слага в домашната водка. Той даже ме пита затова ли го вземам.
                На килограм е, защото е в литрова бутилка, а тя не е пълна догоре. Пак ще погледна довечера.
                Така че, фармакопеен сигурно значи, че може да се слага в хранителни продукти, така мисля.
                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                имат право да гласуват на избори.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за Паджеро 2

                  Доста химикали, закупени например от фирма вносител на лабораторни химикали, излизат доста по-евтино от тия в аптеката. Например редовно си купувам етанол(етилов спирт) от такава фирма на литър. Ако се купи на по-голяма разфасовка излиза още по-евтино. Разликите понякога са в пъти. После само си допълвам малките шишенца когато потрябва.

                  "великия завърнал се" аналгин-хин, 250мг, един блистер, струва 2.80лв. Аналгин, 500мг, два блистера, струва 1.50лв. Разликата между двете е дребното количество хининов хидрохлорид, което съвсем не струва толкова, колкото е разликата в цената. А разликата се получава близо 8 пъти. Смятай що за мошеници са в тая индустрия.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за Паджеро 2

                    Добре де. Съгласих се за понятието, ама
                    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                    ........ кристализирал при ниски температури............
                    Що например моя не кристализира и при -20? Не знам къде е разликата тогава. Сега видях, че на шишенцата пише 85% (имам си две за всеки случай). Явно не е същото, па както и да са го кръстили
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за Паджеро 2

                      Значи твоят може да е по-квалитетен, в смисъл с някакви добавки, знам ли? Все пак е от аптека.
                      Мани го глицерина, аз джипа не мога да запаля от три дни. Сега отивам пак вън на жегата да го мъча.
                      Да не смуче въздух от някъде тая гад, бе? Ще сменя маркучите и скобите около филтъра първо.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за Паджеро 2

                        Виж да не ти е замръзнала нафтата.
                        Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                        тел 0898-31-о8-41

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за Паджеро 2

                          Провери и горивния филтър може да е пълен с лед.Аз за да нямам замръзване на горивото добавям 1лбензин на 20л.нафта
                          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за Паджеро 2

                            И аз гласувам "ЗА" за замръзнало гориво. Ял съм го тоя х...Вместо да го мъчиш не може ли да го дръпнеш до топъл гараж за два три часа?
                            п.с. А между другото, какво изкарва през ауспуха?
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за Паджеро 2

                              Ми за да ти кажа какво изкарва от ауспуха, първо трябва да го запаля.
                              А нормално като го палех, първо малко бял дим и после сиво-черен, но малко.
                              Той в момента се държи така, както когато няма грам гориво или когато е засмукал въздух(все едно току-що си сменил горивния филтър,
                              но без да налееш нафта в камбанката).
                              Затова и аз подозирам, че е замръзнал, но вчера излях канче по канче една кофа вряла вода върху филтъра. Пръснах му и етер във въздушния. Нищо не се получава.
                              Свещите съм ги сменил, няма и месец, вярно с евтини 12 вт(те май трябва да са 6 вт, щото сме Куик Глоу, ръзиъш ли), по 22 лева едната, но в нормално време си палеше с тях без грешка. Аз бензин не съм слагал в нафтата, само 1/2 лт двутактово, разбито в 1/2 лт бензин и малко от оная измишльотина "Редекс". Това на близо 80 лт нафта, обикновена от ОМВ.
                              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                              имат право да гласуват на избори.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за Паджеро 2

                                Нафтата е замръзнала,моето вчера повече от 1000 оборота не можа да вдигне при опъната ръчна газ.
                                Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                                тел 0898-31-о8-41

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X