Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

    здравейте,

    от 2 дена не мога да запаля джипа. Акумолатора е нов и силен и има сила като въртя но не иска да запали само си върти. Има малко дизел (само 1 деление е останало) и може и това да е проблема защото по Нова Година пътувах и последно заредих от ОМВи във Кърджали и може да са разреждали там. Но в момента времето в София не е много студено затова не вярвам да е замръзнал. Да не би нещо да се е запушило ли или и аз не знам? Някакви идеи?

  • #2
    От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумолатор?

    Вземи един чайник с гореща вода, полей филтъра за нафта и пак пробвай след минута-две.
    Спокойно може да са ти сипали нафта, която се сгъстява на +5 градуса - лятната е такава, а нощем си е хладничко тези дни.

    Коментар


    • #3
      От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумолатор?

      Колега , пробвай да долееш още 20 литра и виж дали ще запалиш/преди това да се обезвъздуши/. Ако стане по този начин - има писано,поради какви причини се получава. Предполагам , че всичко друго е наред / не светят никакви предупреждаващи лампи/. Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумолатор?

        Долей, но преди това в доливаното количество сложи малко добавка за нафта, тя ще пречи когато застудее да не замръзва.
        Обезвъздуши хубаво, ако пак не пали сложи малко газ за горене и пробвай - трябва да запали. Успех.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

          Най-доброто е да я вкараш в отоплен гараж и да чакаш. Или напролет. Или добра прогноза за топло време.
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #6
            От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

            Не стана това с доливането. качихме я на платформа и я закарах в един сервиз. На първата диагностиката даде че и има грешка в разпределителният датчик (датчика на Хол). След това пуснахме още 2 диагностики и не даде никаква грешка. Сменихме датчика. Пак не иска да запали. Вечерта ми се обадиха от сервиза и казаха че са сменили и още един датчик като майтора е взел втория датчик (датчик на коляновия вал) от негов познат за да пробва дали ще запали и всичко е било наред. Разбрахме се да поръчат нов и че проблема е орпавен. Днеска колата пак не иска да запали и е ощве в сервиза. тея направо ги чака мега скандала. Имате ли някакви предположения от какво е?

            Коментар


            • #7
              От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

              Колега, аз не правя реклама на софийският ИНД - но в диагностиката мисля че са по-добри от частен гараж. Може софтоера им ( в гаража ) да не прочита правилно. Не е правилно да ти вземат пари за НЕПАЛЕЩ автомобил, като не е от тези датчици да си ги взимат.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                сега ми се обадиха по телефона. викали някакъв техен колега от оторизирания сержиз да за настои чиповете за автомобила. и сега като дошъл вече си пали но много трудно. след 1, 2 минути въртене или нещо такова. 2
                дюзи не работели като хората. направо ще ги пребия. от самото начало са били сигурно дюзите и ся ще искат да им плащам и датчиците.

                Коментар


                • #9
                  От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                  Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
                  направо ще ги пребия
                  Бъди по-умерен. С такива закани бързо ще намалеят хората тук, склонни да ти помагат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                    а ти как би се почувствал ако ти свият такъв номер? мисля да я закатам ИНД , скъпо ли вземат там?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                      Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
                      а ти как би се почувствал ако ти свият такъв номер? мисля да я закатам ИНД , скъпо ли вземат там?
                      Как да се почувствам? Толкова си могат. Компютърът казва датчик - сменят датчик. Да не очакваш да ти кажат "абе тука пише датчик, ама ние ще сменим дюзите че са по-скъпи и после ще мислим за датчика".
                      Ако си мислиш, че в Инд ще открият отведнъж някое забутано скъсване в дебел сноп кабели - бъркаш.

                      Една повреда може да е колкото си искаш сложна. Остраняването и може да струва колкото си искаш празни движения. Единственото предимство на фирмения сервиз в случая е, че може без много разходи да подменя модул по модул. Но те ще си го наваксат от цени.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                        Колега , направи диагностика / в Инд или Колос/ и не бързай да купуваш дюзи , ако е от тях де. Може да се рециклират за доста по- малко пари. По спомен / преди 2 години / Колос диагностиката беше около 50 лв. , предполагам , че и в Инд. е така.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                          Не плащай а отивай в ИНД, въпреки че според мен не е трябвало да ходиш при тях още от начало, все пак успех.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                            Колега, не искам да те плаша,само ще споделя какво знам аз по въпроса.Сестра ми има същото Санта Фе, от две години не ще да пали.Сутрин го пали с някакъв спрей от четвърт,като запали тресе в началото и после няма проблем.Смени датчика на Хол,смени дюзи и каквото се сетите още.Престоя в повечето големи сервизи в София по една-две седмици,всички вдигат ръце и проблемът си остава.Понякога и в най-големите студове пали от раз, но когато си поиска.Случва се да пали и по десетина дни подред и после пак дърво.Дано при теб нещата се решат по-бързо, много ми е интересно какво ще се окаже и дали изобщо ще разберете причината.Желая ти успех и пиши като има нещо ново!
                            Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                            Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                            Коментар


                            • #15
                              От: Santa Fe 2.0 2001 дизел не мога да запаля а има акумулатор?

                              Борих един такъв Хюндай. Оказа се ниско налягане в рейла и дюзите не отварят. Иначе също даваше грешка за датчика, но я записва защото колата не пали. Ако я запалиш със старт спрея после си пали нормално докато не изстине. Оправи се със смяна на помпата за налягане. Не беше ефтина. Беше минал през няколко сервиза. Интересното е, че не записваше грешка за ниско налягане в рейла, изглежда системата му за следене не е много съвършенна.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X