Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митсубиши Делика - Спейс Гиър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

    Когаго е супер селект няма хъбове, там е постоянно зацепено. Но в режим само на задно предаване вакум откача полуоските от дифа, така самия диф и преден кардан са в покой.
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

    Коментар


    • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
      Когаго е супер селект няма хъбове, там е постоянно зацепено. Но в режим само на задно предаване вакум откача полуоските от дифа, така самия диф и преден кардан са в покой.
      Интересно решение.
      Само че, аз съм се огледал в 2 L400.
      Те, до колкото разбирам не са супеселект, защото на лоста нямат позиция Lc.
      Та, какво ли е положението при тях? Като гледам главините им, са без автомати. От друга страна, японеца да остави предното предване постоянно зацепено към колелата, ми се вижда малко вероято. Май ще трябва да се ходи с крик и да се провери.
      И, след като раздатката не е суперселект, има ли среден диференциал, или предавката е твърда към предни задни оси?

      Моделите които съм загледал са товарни Л400, около 1999г., единият е бензин 2.5, а другият дизел 2.5.
      Переспективата, ако въобще се реша да взема, е лек лифт, и лека модификация към кемпер.
      Това което ме плаши, е високата степен на сложност на Мицубиши, като марка по принцип.

      Коментар


      • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

        Мицубишито не е Уазка, ама пък чак "висока сложност"...
        Л400 е направено на платформата на Паджеро 2 и много части са взаимозаменяеми.
        Ако няма хъбове е с вакуумно изключване; няма вариант да е постоянно зацепено.
        За кемпер е тясно. Братовчеда Старекс е по-подходящ, понеже е малко по-широк и по-дълъг, но и той малее.
        Раздатка СуперСелект може да се присади и е желателно, ако ще се ползва зимно време.
        Л400 е куцо откъм моторизация - 2.4 бензин от тия години е капризен и трудно се намират части за него, а и не впечатлява с поведение. 4Д56 пък трябва да се пази от сериозни натоварвания и не блести с икономичност.
        Варианти с 4м40 (2.8ТД) и фабричен СуперСелект има само с десен волан (Делика).
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

          Благодаря!
          Значи пак излиза че има рискове и компромиси.
          За кемпер, нямам предвид пълноценен кемпер. По-скоро легло за преспиване и място за малко повече багаж.
          Но това, което си писал за двигателите не ме радва. Мислех си го, че бензина май наистина е екзотика, и не се среще много често, но това че е и капризен, е тревожно.
          За 2.5 дизела, наистина е около 90коня. Ако мислите че наистина е лабав, хич и да не го мисля повече. Този двигател има ли вътре 2 допълнителни балансиращи вала?А кола с десн волан, не ми се кара тук.
          М-у другото, защо след като предните полуоски се освобождават с пневматика, има много Паджеро с ръчни и автоматични хъбове?

          Коментар


          • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Благодаря!
            Значи пак излиза че има рискове и компромиси.
            За кемпер, нямам предвид пълноценен кемпер. По-скоро легло за преспиване и място за малко повече багаж.
            Но това, което си писал за двигателите не ме радва. Мислех си го, че бензина май наистина е екзотика, и не се среще много често, но това че е и капризен, е тревожно.
            За 2.5 дизела, наистина е около 90коня. Ако мислите че наистина е лабав, хич и да не го мисля повече. Този двигател има ли вътре 2 допълнителни балансиращи вала?А кола с десн волан, не ми се кара тук.
            М-у другото, защо след като предните полуоски се освобождават с пневматика, има много Паджеро с ръчни и автоматични хъбове?
            Хъбове има само при Паджерото, ако е с EasySelect раздатката (парт-тайм). Л400, Л200 и Спорта са всичките с вакуумна муфа и парт-тайм раздатка. Не ме питай защо
            4д56 е с балансиращи валове, ама те не са проблем, ако мотора е обслужван както трябва. Проблемът му е, че не обича продължителни високи натоварвания. Със стандартни гуми се кара по магистрала със 110-120. Ако сложиш по-големи - 100-110. Не че не може повече, но ако му го причиняваш често в крайна сметка няма да е доволен Основните ядове са с подгрева през зимата.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

              Пак благодаря!
              Наистина, отговорите ти са много ценни за мен. Преди да скоча, ми се иска да съм информиран какво ме чака, макар че изненади винаги може да има.
              С високи скорости, мисля че няма проблем, защото нямам навици да карам бързо.
              По скоро, ме трвожи да не се претоварва на черни пътища с малко по-големите гуми и на ниски предавки. Предполагам обаче, това зависи от водача, в какви режими ще го вкарава.

              Коментар


              • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                На бавни по черно няма грижи. Мойто П2 беше доста време с 33-ки и се държеше съвсем прилично. На Л400 едва ли ще искаш да сложиш повече от 31-ци, които за Паджерото са щатен размер. Факт е обаче, че за това, за което искаш да го ползваш, купето на л400 ти дава съвсем малко повече от коя да е джипка дълга база. Единственото съществено предимство е възможността да си редиш седалките вътре както ти скимне, както и плъзгащата врата.

                П.П. Аз също обмислях такъв вариант по едно време, но в крайна сметка взех дълго Паджеро 3. Сега на тема бусове се заглеждам в Т5 Мултиван и Мерцедес Виано. И двете имат някакви 4х4 варианти, които според мен за бус са съвсем достатъчни. Но имат доста по-приличен обем, доста по-икономични са, имат си фабрични глезотийки от рода на масички и въртящи се седалки, а мултивана си има и легло отзад.
                Последно редактирано от stargazer; 29-07-16, 14:09.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Факт е обаче, че за това, за което искаш да го ползваш, купето на л400 ти дава съвсем малко повече от коя да е джипка дълга база. Единственото съществено предимство е възможността да си редиш седалките вътре както ти скимне, както и плъзгащата врата.

                  П.П. Аз също обмислях такъв вариант по едно време, но в крайна сметка взех дълго Паджеро 3. Сега на тема бусове се заглеждам в Т5 Мултиван и Мерцедес Виано. .
                  Само че в същото време отиваме и в друг ценови клас.
                  Аз търся да се вместя до 6К, защото при всички случаи после ще има и доплащане за някои екстри.
                  Колкото до обема, имайки предвид че сега съм на къса Витара, разликата ще е огромна.

                  Преглеждам документацията за двата 2,5 мотора.
                  Дизел не съм карал и поддържал. Притеснява ме това турбо. До колко е надеждно и дълготрайно? Предлагат ли се за него ремонтни китове? Защото до колкото знам, май за Тойотите не предлагат.
                  Колкото до бензиновият като го гледам, и той с един допълнителен балансен вал. И някакви хилави хидравлични повдигачи на клапаните. Какво имаш предвид че е капризен? Компа му дали дава ядове? И наистина, у нас е малко разпространен. И ще се кара на газ...

                  Коментар


                  • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                    Десен волан Делика дълга база, няма нищо общо с който и да било джип. Двигателя е 2.8 с верига, не е капризен към нищо (освен замръзнала нафта). Висок данък, висок разход на гориво.
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                      Десен волан Делика дълга база, няма нищо общо с който и да било джип. Двигателя е 2.8 с верига, не е капризен към нищо (освен замръзнала нафта). Висок данък, висок разход на гориво.
                      Да де, ама десния волан го отписахме като възможност. Колко точно е "некапризен" 4м40... системите за подгрева са същите като на малкия, семерингът на помпата има навик да пропикава, вероятността да прегрее не е драстично по-малка... но поне има малко повече динамика.

                      За бензиновия мотор имаше няколко теми преди години и някои от тях доколкото си спомням приключиха зле.

                      Турбото на 4д56 не е драма, понеже работи в доста разтоварен режим.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                        Споко, бензина го изпуснахме. Замина.
                        Ще опитам да видя тази седмица дизела, но трябва да се пътува до провинцията, и евентуално да се търси ортак за връщане на колата, ако се стигне до сделка. Поне по предварителна информация той е с по-голям потенциал от бензинката

                        Коментар


                        • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                          Ами да кажа все пак, дължа ви го заради вниманието което ми обърнахте.
                          Направих оглед на дизела.
                          Дали е с по-голям потенциал от бензиката, при положение че не я видях на живо, вече е трудно да се каже.
                          На място се оказа доста уморен, поне според моите разбирания. Австрия му е взела душичката
                          На пръв поглед чак изгнило няма, но е мазан с нещо и ръждичката тук тамсе показва.
                          Оказа се че вътре има само 2 налични седалки, и при положение че по документ е 6 -месте, означава само едно, ядове.
                          Външно е поучукан на места.
                          Абе, на кратко, като го видях, първата мисъл ми беше, че това не е моята кола.
                          Не че не може да се направи, това което искам, но ще се влезе в една спирала на разходи, която не е ясно къде ще свърши.
                          И наче ако някой проявява интерс, може да се пробва. Може пък аз да не съм прав.

                          Има го в сайта за продажби, само че е скрито че е 4х4. Не са го отбелязали! В Кюстендил. Със сигурност ще свалят от обявената цена.

                          Коментар


                          • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                            Да продължа в същия дух.
                            Огледите продължават, но не попадам на нищо за което да си заслужава да се влагат средства и време.
                            Гледам вече и тези които не са с двойно предаване.
                            Мнението ми е, че особенно тези със "стъклените" покриви са били за времето си големи сладури, но на всичко до момента му е взета душата. Май двигателите се оказват най-здравата част.
                            Ако се захваща такова нещо, на каквото попадам до сега, то ще трябва голям гараж и пълна ревизия. Изкърпване ако се налага, и консервация и стопиране на ръждите. Но дали въобще има сми...
                            Но поне се забавлявам, а и трупам опит със сервизния каталог

                            Коментар


                            • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                              Мойта сага е към края си, или по-скоро сега заочва.
                              Но поред.
                              Това на което се спрях като принципен избор е бензин, 2.4 по възможност товарен. Колко е читав този двигател, само мога да предполагам. Но по-малкото му братче 2.0, по разни автомобили го надуват с турбо, и си даяни.
                              Оказва се, че това нещо може да се внесе едва ли не само от Швейцария. L400.
                              Това лято огледах още 2 такива. Извода ми е, че тези коли, на над 15 години от Швейцария, няма как да не са поръждясли. Но започнах да се примирявам с това, стига да не са тежко изгнили. Дори щях да взема второто което гледах, но поради недоглеждане го изпуснах.
                              За сметка на това, завързах връзка с човека който ги докарва.
                              Набелязах един в швейцарските сайтове, показах му го, и той прецени че може да се рискува, и да го вкара.
                              Мисля че не е правилно да се поръчава кола, но го направих. Той, за моя изненада, не ме ангажира с капаро.
                              Сега, това чудо пристигна.
                              Не е нещо което ще те грабне от пръв поглед, дори напротив. Било е работен кон, но пък е обслужвано редовно.
                              Ръждите му са поносими, и не е правен опит да се прикриват, както обикновенно правят.
                              Та, реших да го взема. За сега само съм го капарирал, и чакаме документите от митницата.

                              Коментар


                              • От: Митсубиши Делика - Спейс Гиър

                                Е, това е новата придобивка.
                                Товарен, 5-местен, бензин 2,4. 180хил. 2002г. Swiss.
                                Не се залъгвайте от снимката, има доста забележки.
                                Дойде с 2 комплекта гуми, единият от които изглежда става.
                                Ръждясали задни вежди.
                                Поуморени ресори.
                                Вози стегнато но меко, в сравнение с Втарата. Направо морска болест.
                                Отзад има нещо като шпер-диференциал, или каквото е останало от него.
                                Като се вдигне, на изключена предавка, ляво и дясно колело, на ръка въртят в една посока.
                                При включени скорости, въртят разнопосочно, но с усилие.
                                В този дъжд и трафик днес, не успях да го тествам, но ми се струва не особенно демаражен.
                                Иначе скоростите и волана са изключително леки, за моите навици.
                                За сега е това, но по-нататък ще имам някои въпроси към ползвателите на Митсубиши.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X