Обява

Свий
Няма добавени обяви.

термометър на Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • термометър на Galloper

    здравейте колеги,
    имам проблем с термометъра на Галопера. при плюсови температури отчита нормално, но при минусови не. при доста студено време(тези дни напр.) минималната температура която показва е +8 или +9 градуса или 46 на 48 градуса по фаренхайт. реално не е голям проблем, но мен лично ме дразни доста. ако някой има идеи за какво иде реч и на къде да се насоча да сподели.
    Поздрави!
    Galloper 2 V6 3.0 2001г.

  • #2
    От: термометър на Galloper

    Отваряй термометъра...Занеси го на някой да го види,за съжаление си ми далече за тая работа !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: термометър на Galloper

      Дали от влагата и студа не кондензира влага по платката и от там да закъсява, аз също съм на мнение отваряш и .... каквото сабя покаже
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #4
        От: термометър на Galloper

        днес свалих джаджата на решетката да я огледам. случи се нещо много странно. когато я извадих от буксата ми показа 6 градуса, а когато я закачих 9 градуса. доколкото знам когато е разкачена би трябвало да показва - 32 или нещо подобно. поне така четох в други теми. замислих се дали случайно не е изгорял символа за минус на дисплея, но след нагряване с уреда "топъл дъх" до 10 градуса прехвърлих на фаренхайт и показваше 50 градуса. следователно температурата е положителна. нямам представа къде седи платката, но дори и да знаех хал хабер си нямам от платки, кондензатори и др. подобни. по моята логика едва ли проблема е в нея, защото според мен едно нещо или работи или не. ако е в нея проблема защо тогава работи при положителни температури, а при отрицателни не? днес ми направи впечатление, че кабела който отива към джаджата на решетката е омотан с изолирбанд. може там да е проблема. ако имате идеи казвайте, ако не свалям на майстор и това е. какво да се прави
        Galloper 2 V6 3.0 2001г.

        Коментар


        • #5
          От: термометър на Galloper

          Не знам и аз със сигурност, преди време карах една Вектра и там проблема когато времето захладнееше беше същият, свалях го два пъти но за около седмица се оправяше и после пак се появяваше, та от там ми хрумна за конденза и влагата.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: термометър на Galloper

            вече споменах, че проблема е незначителен, но е дразнещ. явно е често срещано явление. ще си го карам така. какво да го правя. мерси все пак за помощта.
            Galloper 2 V6 3.0 2001г.

            Коментар


            • #7
              От: термометър на Galloper

              От къде сменяш целзий-фаренхайт...аз нямам такова нещо !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: термометър на Galloper

                под копчетата за настройка на часовника има едно копче. когато го задържа сменя часовника с термометър. еднократно натискане сменя съответно на целзий или фаренхайт. когато отново го задържа връща пак на часовник. моят часовник е горе. ако е долу до бутоните нямам представа дали го поддържа.
                Последно редактирано от many; 12-01-12, 17:06. Причина: допълнение
                Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                Коментар


                • #9
                  От: термометър на Galloper

                  При мен е друго.....
                  Ето ти снимка на моя термометър разглобен за всеки случай....!

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: термометър на Galloper

                    с изключение на дисплея на снимката другото ми е тъмна индия, но мерси все пак. ще гледам тези дни да го разглобя и ако има нещо видимо ще го лекувам, ако не, здраве да е.
                    Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X