Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Текуща поддръжка на Opel Frontera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Може.
    Това, че едното е пълна синтетика, а другото минерално няма да направи беля?
    ОФА КБ 2.0 '95

    Коментар


    • #92
      От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

      Е ако налееш пак масло 75W140, но произведено от друг, къде видя минерално в случая?
      Гледай само да има добавка за LSD, ако дифа ти се нуждае от такава.

      Коментар


      • #93
        От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

        БП според инфото в нета е минерално. За Тутела не разбрах. Castrol/това, което налях преди време/ е пълна синтетика. Що касае дифа, правих опита с въртенето на колелата при вдигнат мост - и двете в една посока, но маслото, което събра при смяната, беше около 2.5л. Преди време писах по въпроса, но никой не можа да даде обяснение.
        ОФА КБ 2.0 '95

        Коментар


        • #94
          От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

          И Тутела е минерално. Не е фатално ако ги смесиш, но по-добре излей старото и си сипи 2 литра Тутела, щом го губи.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #95
            От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            И Тутела е минерално. Не е фатално ако ги смесиш, но по-добре излей старото и си сипи 2 литра Тутела, щом го губи.
            И аз мисля, че това е най-добрия вариант. Стана ми странно че кастрола е пълна синтетика, ма проверих верно е така.
            Не е най-добрата идея която съм ти дал по-горе.
            no signature no problems

            Коментар


            • #96
              От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              И аз мисля, че това е най-добрия вариант. Стана ми странно че кастрола е пълна синтетика, ма проверих верно е така.
              Не е най-добрата идея която съм ти дал по-горе.
              В такъв случай ще купя 1л Кастрол да доливам. С него ще изкарам 1,5 година. Дано до тогава легна под джипката, за да видя от къде капе дифа и може ли да му се помогне....
              ОФА КБ 2.0 '95

              Коментар


              • #97
                От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                От семеринга на дифа към кардана капе.Има тема как и от кого се сменя.......Успех,че си е хамалогия.
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #98
                  От: До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                  [QUOTE=MARINHAKER;176942]моята само може да си мечтае за такъв собственик
                  При мен тотална експлоатация
                  Последно редактирано от CarTest™; 12-02-12, 20:40.

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                    Здравейте хора от скоро имам 1 доста сериозен проблем,надявам се да ми помогнете.Та на фронтерата която спорт 2.0 бензин като включвам на скорост се получава леко стържене.Въпросът ми е това да ли е заради маслото в скоростната кутия или заради съединителя.Съединителя нито залепва,нито съм имал проблеми с него.

                    Коментар


                    • От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                      По-скоро работата е за съединител (или помпа), но си трябва диагностика на канал или подемник. От маслото няма само да стърже при включване, а и ще вие по време на движение.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                        A знае ли се какво е маслото в скоростната кутия? Щото ако е ЕР-90....може и от него е!

                        Коментар


                        • От: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                          Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                          В такъв случай ще купя 1л Кастрол да доливам. С него ще изкарам 1,5 година. Дано до тогава легна под джипката, за да видя от къде капе дифа и може ли да му се помогне....
                          Колега, обърни внимание на отдушника който е от горна страна на корпуса на диференциала,щото ако той е заплескан в дифа се получава налягане и маслото избива.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X