Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Текуща поддръжка на Opel Frontera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Да бе колега,но нивото на раздатката в долния край е по-ниско от долния край на СК.Мен това ме озадачи.+това да е жив и здрав FANATIC,човека ми прати маслото за дифа и понеже неговия джип е като моя,ми каза,че има 2 пробки за точене и 1 за наливане.Оттам ми дойде и питанката.
    Tи ме шашкаш
    сега ще слеза да се завра под колата да гледам.....
    но по спомен, има една пробка на самата СК тя се вижда през една дупка в гарда на скоростите, от там се точи. Мисля, че имаше и на раздатката за точене а се пълни през СК от страни..... може и да бъркам за тази за точенето на раздатката ама сега ще слезна да видя.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Tи ме шашкаш
      сега ще слеза да се завра под колата да гледам.....
      но по спомен, има една пробка на самата СК тя се вижда през една дупка в гарда на скоростите, от там се точи. Мисля, че имаше и на раздатката за точене а се пълни през СК от страни..... може и да бъркам за тази за точенето на раздатката ама сега ще слезна да видя.
      Под РК има отвор при мен,но пробка-не.От там само гресирах карето на предния кардан.
      Един хипотетичен въпрос:
      РК е по-ниска точка от СК.Ако кутията е пътник,но може да изкара още малко със смяна на масло,евентуалните стружки от синхронизатори и т.н. как ще ги махна от по-ниската точка-РК ?
      Евентуално да тръшна джипа на лявата страна и ще я точа през наливната.

      Коментар


      • #33
        До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

        Значи за ск.кутия трябва да е двиг.масло?Така го разбрах от написаното!.Защото само там остана да се смени и не мисля да правя компромиси.Благодаря!..Маххх,когато завали сняг при тебе,първо на мен да пишеш - защото при нас снега идва много рядко и по принцип с МАРИНХАКЕР го търсим!

        Коментар


        • #34
          До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

          Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
          Значи за ск.кутия трябва да е двиг.масло?Така го разбрах от написаното!.Защото само там остана да се смени и не мисля да правя компромиси.Благодаря!..Маххх,когато завали сняг при тебе,първо на мен да пишеш - защото при нас снега идва много рядко и по принцип с МАРИНХАКЕР го търсим!
          ДА-двигателно е.Даже за СК го дават по тефтер 10W40-пълна синтетика.Аз като говорих с Божко и разбрах,че колите ни са на сходни пробези и е сложил по-гъсто дв.масло,размислих и вчера и аз налях 15W40.Страшно благо се лъзгат скоростите .Напъни се и гресирай-5бр.са и не бяха пипани.Страшен х.й беше-няма избиване,но стана на мойта!Кат сте на зор за сняг ко да пиша-два чувала по куриер с наложена черпела и толкоз .

          Коментар


          • #35
            До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

            Здравейте
            понеже след месец съпругата ми ще поеме грижата и експлоатацията за Фронтерата (1994 къса база 2.0 инжекцион)реших да и дам технически изправен джип и направих пълна профилактика
            както знаете имах някои въпроси по окачването и благогодарение на вашите бързи и точни отговори - успях да се справя добре
            ще напиша какво съм направил в подробности с цени

            1 измиване с пароструйка вън и отдолу - 12лв
            2 смяна масло двигател 15w40 Mobil 4.5л 45лв
            3маслен филтър 7лв
            4въздушен филтър 17лв
            5масло заден диф 75w140 Castrol 2l 76лв
            6масло скоростна кутия и раздатка - на едно са и има само две пробки 10w40 Castrol 4l 84 лв
            7масло преден диф 80w90 Castrol 1l 18лв
            8 Амортисьори Monroe 4броя 540лв
            9втулки и тампони (не разбрах точно кои но казаха че били по предницата) 60лв
            10втулки на ресьорите на обеците -аз си ги правих и смених 2 часа
            11 АНТИФРИЗ 5л 25лв
            12 труд 80лв като смяната на маслата и филтрите е безплатна в цената на труда влиза и диагностиката на тръскалката
            ......................................................................................................
            виско муфата ми се скапа
            и затова купих за 40 лв перка с електромотор със степени от BMW и във вторник имам час в сервиза - мисля да елиминирам перката и вискомуфата
            друг оставащ проблем е нуждата от нова шофьорска седалка така че ако някой има идея от къде да купя - моля да ми подскаже

            това съм свършил и съм доволен макар че много ме боли сърцето за тези пари
            надявам се информацията да ви е полезна
            BMW X6

            Коментар


            • #36
              До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

              Браво! Сериозно обслужване си направил. А какво и е на твойта седалка? Питам, защото имам една читава разглобена, дето ми се търкаля насам натам, а ми е жал да я изхвърля. Ако железата от твойта са здрави, мога да ти пратя само дунапрените с тапицерията и да си ги смениш.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                ами аз съм френско гадже - 140 оки и седалката горката след 2 годишна експлоатация потъна
                предполагам че пружините и са се скъсали а видимо има и накъсан малко плат и дунапрен
                предпочитам да купя читава седалка и да ги сменя
                тука ми предлагат от астра по 30 лв но трябва преработка - абе провинция - нищо няма освен спокойствие
                BMW X6

                Коментар


                • #38
                  До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                  Отдолу има едно правоъгълно парче мрежа със залепени ивици гума в двата края (или гума с ивици мрежа , май....Не помня...) Та гумата се е скъсала. Лесно може да се оправи, но трябва да се свали седалката.
                  Прикачени файлове
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                    Това е седалката, ако я искаш, казвай...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                      не благодаря колега
                      ще търся направо цяла читава
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #41
                        До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                        Успех
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #42
                          До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                          Пичове,кажете къде има гресьорки.Моята е 2.5 ТДС къса база,98 г.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #43
                            До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                            Гресьорки-5бр.4-те карета,съответно преден и заден кардан и на предния кардан в предния край има шлиц-на кардана има гресьорка.Толкоз.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                              Пичове,кажете къде има гресьорки.Моята е 2.5 ТДС къса база,98 г.
                              Да не се шашнеш, ти си имаш само един кардан
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                До: Текуща поддръжка на Opel Frontera

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                Да не се шашнеш, ти си имаш само един кардан
                                Как един бе колега,предния мост аз ли го въртя на 4x4 ?!Писах за един към задния мост и един към предния.Модела правен '98г. да не е само със задно предаване?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X