Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

    Колеги сега филтрирам маслото през маслен филтър, но един приятел ми даде този горивен филтър и казва, че е от Перкинс.
    Някой знае ли на колко микрона филтрира и има ли смисъл да го слагам след масления филтър?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG00162.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5568915

    Коментар


    • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

      След филтрация с това нещо, спокойно можеш да ползваш маслото за веригата на моторния трион.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

        Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
        Обаче тази сутрин не иска да запали.
        Никакви признаци не дава. Нормално ли е това? Някъде по напред колега с Галопер беше писал за клапана на ГНП,
        че не отварял сутрин на масло. Как да разбера най- лесно дали отваря или не?
        Сега видях за проблема,слагам духалка под ГНП-то и след 20-30 мин. пали от четвърт,Тоя клапан започна да засяда от скоро,и лятото и зимата.В началато го палих на 100% масло при -17 градуса без проблем,има и клип !Сега на 50/50 нафта -масло няма проблем,но по-гъсто засяда !Виж и цедката на входа да не е задръстена !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Сега видях за проблема,слагам духалка под ГНП-то и след 20-30 мин. пали от четвърт,Тоя клапан започна да засяда от скоро,и лятото и зимата.В началато го палих на 100% масло при -17 градуса без проблем,има и клип !Сега на 50/50 нафта -масло няма проблем,но по-гъсто засяда !Виж и цедката на входа да не е задръстена !
          Колега не беше там проблема. Просто беше комплексно. 1.Бяха изгорели 2 подгревни свещи. 2. Аз си мислех, че на дизелите бавно върти стартера, а моя бил за ремонт- сега не мога да го позная. 3. Нов 77 Ач акумулатор.
          Сега пали почти като на нафта.

          Коментар


          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

            Някъде по напред или в тази тема, или в тази за олиото някой беше написал, че олио и масло не бивало да се смесват защото се пресичат.
            Ми не е вярно. Вече изгорих 1 резервоар(70 литра) смес отработено олио, отработено масло и трансформаторно масло и няма помен от пресичане или проблеми.
            Така че наливайте смело.

            Коментар


            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

              Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
              Здравейте.
              Реших и аз да карам на масло.
              Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
              Някъде по напред или в тази тема, или в тази за олиото някой беше написал, че олио и масло не бивало да се смесват защото се пресичат.
              Ми не е вярно. Вече изгорих 1 резервоар(70 литра) смес отработено олио, отработено масло и трансформаторно масло и няма помен от пресичане или проблеми.
              Така че наливайте смело.
              Ако за това време гориш 70л ...Пиши към Коледа след втория резервоар дали още си в движение.

              Коментар


              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Ако за това време гориш 70л ...Пиши към Коледа след втория резервоар дали още си в движение.
                Ми не за това време съм изгорил около 400 литра предимно отработено масло.
                Тези 70 литра ги изгорих за около 2 седмици. Просто сега като стана по- топло, реших за
                пръв път да добавя олио към сместа, за да не иде зян.

                Коментар


                • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                  по старите коли горат всичко,новите немогат.

                  Коментар


                  • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                    Имам събрано около 100л отранотено масло. Все ме е страх да го налея на колата. Като го знам каква боза е. Мисля да си правя печка за зимата и да го гори, но ме притеснява да не пуши и съседите да писнат. Вчера източих 10-тина литра и сега стоят в една тенекия. Чувам че го изкупуват някой за преработка. Наблизо е приста ойл, но не съм на ясно как стават нещата. Ако дават някакви стотинки и си заслужава, май е по-добре да го закарам там и с тези парички да си купя нафта.

                    Коментар


                    • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                      Имай предвид че не го изкупуват на цената на нафтата. Иначе да, това е правилният път.

                      Коментар


                      • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                        Мисля, че го изкупуваха по 70 стотинки.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                          Че то 70 стотинки са си много добра цена. За 100л масло ще взема 70лв и ще купя около 30л нафта. За какво тогава да си съсипвам колата. Но интересно е дали изкупуват маслото. Че то в едната туба май е смесено с диференциално, имам туби с минерално и с полусинтетика. Събирано е за около 2 години. Баща ми преди това го наливаше в канала, но на мене ми е съвестно за това и от както аз се занимавам със смените на масло го събирам.

                          Коментар


                          • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                            За 100л масло ще взема 70лв и ще купя около 30л нафта.
                            А при сегашната цена на олиото в магазина, която е с лев надолу от нафтата, ползата ти ще е още по-голяма.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                              Първоначално публикуван от uraldiesel Преглед на мнение
                              по старите коли горат всичко,новите немогат.
                              Вярно и проверено,но нека пробват и "новите" коли за да имаме работа!
                              (Приятелчето кара Rover-45,2001 г. и след 6м. влезе в "бокса")

                              Коментар


                              • От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                                Че то 70 стотинки са си много добра цена. За 100л масло ще взема 70лв и ще купя около 30л нафта. За какво тогава да си съсипвам колата. .
                                За мен те това е правилното мислене.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X