Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    А за филтрите - може и да бъркам. Я да чуем примерни микрони за горивен и маслен филтър на един двигател?
    Първичният горивен филтър (Racor) на двигателя на лодката ми е 2 микрона. След него има още един горивен филтър, но за него нямам представа, колко микрона е. Масленият филтър е с около три пъти по-голям обем от филтъра на семейното возило, което е с двигател 1,9 турбодизел, common rail.
    Извода за мен е, че на брега я караме много лабово с филтрирането на ГСМ.
    Прикачени файлове
    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
    No wahalla.

    Коментар


    • #17
      От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

      Я, каква хубава врътка за филтър, за маслото на УАЗ се е утрепала. Дали ги има в обичайните размери за маслени филтри?

      Коментар


      • #18
        От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

        Малиииии кьв гаден модел Рейкор имаш,явно нямаш проблеми с горивото

        Рейкора за дизелово идва в 3 варианта - 2,10 и 30 микрона,повечето мотори вьрвят спокойно с 10 микрона ако нафтата да е скапана.За сравнение маслените филтри обират около 40% от 10 микрона,всичко друго минава.Това за добьр синтетичен филтьр от новите модели,хартиения много по-слаб и няма как да се сравнява с Рейкора на 2 микрона.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Я, каква хубава врътка за филтър, за маслото на УАЗ се е утрепала. Дали ги има в обичайните размери за маслени филтри?

          Тоя модел е АД за смяна,това е много добьр филтьр ако нямаш големи проблеми с горивото,сравнително евтин е и на размер компактен та се монтира на всякьде.

          Модела за мен е ТУРБИНА 600 като филтьра е около 8 долара бройката.Това го имаше в една друга тема.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            маслените филтри обират около 40% от 10 микрона
            40% не са никак малко за филтър, през който всичкото масло се превърта на всеки 3-30 секунди.

            Коментар


            • #21
              От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

              Ясене, представа нямам? Погледни ТТД в прикачената бумага.
              Все пак това са горивни филтри за флотската аристокрация и не знам дали са помислили и за УАЗ
              Прикачени файлове
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #22
                От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Тоя модел е АД за смяна,това е много добьр филтьр ако нямаш големи проблеми с горивото,сравнително евтин е и на размер компактен та се монтира на всякьде.

                Модела за мен е ТУРБИНА 600 като филтьра е около 8 долара бройката.Това го имаше в една друга тема.
                Не бе, идеята ми е друга.
                УАЗ (във варианта с волгов двигател) има едно гнусно външно тяло на филтъра с още по-гнусен сменяем хартиен елемент. Всеки път го мисля добре ли е уплътнил. Просто плаче за подобрение. Като видях този Ракор си помислих, че резбата му сигурно съвпада с някой от популярните размери за маслен филтър от 2лв (нещо от Форд, Опел, Фиат, Лада) и ако му взема тялото с двата щутцера за маркучите и фланеца, ми решава задачата. Аз знам, че има по-добри варианти, ама на мен не ми трябва най-доброто, а само достатъчно добро. В УАЗ не е нужно много прецизно филтриране, идеята е ако някой опорен лагер се разпилее в картера, да си го събера от филтъра и да си го сглобя обратно

                Коментар


                • #23
                  От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                  Ясене аз знам какво имаш в предвид,но това пак казвам е за синтетичен филтьр какьвто примерно за моите модели коли няма,а говорим за 10-15 годишни модели.Има хартиен който ако се сравнява с Рейкора на снимката ще е десетина пьти по-слаб като филтьр.Аз и за това казах - зависи за кой мотор говорим,ако е за 3412 Катерпилар или 3208 или стар Детройт.........там и филтьр не му трябва,гори и над 30 миктора.Ако го нацепя обаче 30/70 с един мальк дизел на Пажо и разчитам на филтьр който е поне 5 пьти по слаб от горивния и може да изплаче някоя дюза.
                  Принципно горивните са около 10 микрона,говорим за това което се намира под капака на всяка нормална кола от новите модели,тоя горе е 2 и е в пьти по-голям от нормалния на колата.
                  Малкия и то най-малкия на Турбина Рейкор серията му дават 60 галона на час или грубо 2 резервоара на среден клас кола НА ЧАС.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                    Ясене, представа нямам? Погледни ТТД в прикачената бумага.
                    Засега изглежда, че са помислили и за маслото на УАЗ. Но гледайки, ми хрумна по-добро решение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Не бе, идеята ми е друга.
                      УАЗ (във варианта с волгов двигател) има едно гнусно външно тяло на филтъра с още по-гнусен сменяем хартиен елемент. Всеки път го мисля добре ли е уплътнил. Просто плаче за подобрение. Като видях този Ракор си помислих, че резбата му сигурно съвпада с някой от популярните размери за маслен филтър от 2лв (нещо от Форд, Опел, Фиат, Лада) и ако му взема тялото с двата щутцера за маркучите и фланеца, ми решава задачата. Аз знам, че има по-добри варианти, ама на мен не ми трябва най-доброто, а само достатъчно добро. В УАЗ не е нужно много прецизно филтриране, идеята е ако някой опорен лагер се разпилее в картера, да си го събера от филтъра и да си го сглобя обратно

                      Заедно пишем с тебе,щше се наложи да разтребваш след мен

                      Мноооого ме сьмнява резбата да пасне с каквото и да е в Европа.Това се прави тук и кое ни е на ред,че и оная работа да ни е от пред.Няма да стане,ще трябва преправяне,директно няма да се завие.
                      Вариянт ИБЕЙ,филтьра като тяло си е филтьрно тяло,старо или ново все тая.Самия филтьр вече какьвто го искаш и в сравнение с щатните по колите е никакви пари,а се сменя за нула време.Само се чудя сега как да прескоча оригиналните филтри,че на някои модели са под колата и не е добра идея.

                      Ще го мисля,от днес имам един дизел 290 в БГ дето трябва с дистанционно по нета да го направя да вьрви


                      Я кажи каква е идеята?
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 10-01-12, 01:12.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                        18х1.5 изглежда да е 1:1 с Жигул / Фиат и още няколко. Идеята ще я мислим. Ходя да спя, че утре ме чака преселване на друг компютър + едно министерство за въдворяване в ред.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                          аз си карах колата 4000 км с отработено и хидравлично масло и нямах никакви проблеми

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                            Първоначално публикуван от emoto Преглед на мнение
                            аз си карах колата 4000 км с отработено и хидравлично масло и нямах никакви проблеми
                            E кво стана с колата?
                            Продаде я на някой да си къса главата през джоба!!!
                            Абе Хора,вие що не ядете прецедени лайна бе?Много са евтини!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                              Взех си филтър с утайник за Перкинс.
                              В наше село ги правят.
                              Елемента е 1,50 лв
                              Това за на Ясен спама по-горе.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отработено двигателно масло, като алтернативно гориво!

                                Ето малко тайни от кухнята на по-празните джобове !
                                Аз лично съм навъртял на един стар мерцедес 123 над 60 000 км на горяло масълце и колата все още няма никъкви проблеми!
                                Маслото държа в варел и изпомпвам на разтояние от дъното за да избегна едри боклуци!След като източа колкото ми трябва го разтварям с нафта или газ за горене или бензин като винаги най-добрия вариант е 50/50 с нафта или колкото повече нафта толкова по-добре но това зависи от недоймака!След като го разтворя го прецеждам първо през цедка за автобоя а след това с помпа през горивен филтър за дизел!Въпросната смес отива в резервоара !При по-студено време пропорцията е 70/30 нафта/масло ,иначе е весело !
                                Мотора е по-муден при по-голямо количество масло ,но цената на така пройзведен литър гориво няма равна!Мотора пуши малко повече докато е студен а загрее ли няма разлика!За по-добра работа на мотора в последствие направих нагревател за горивото с което мога да си корегирам пропорцията както искам!Този мотор е всеизвестен със своята здравина и е с редова помпа с маслено мазане от мотора но съм карал така и стария си Форд който е с роторна помпа лукас и там не съм имал проблеми!Той замина на буклука защото купето се предаде а и не си знаеше километрите!Имам Ситроен Евазион 1.9 ТД и съм го карал с какво ли не и мотора си мърка като котенце!Познавам стари шофиори който са карали на масла още по времето на индикираните горива като от началото са го ползвали за да сменят цвета на индикираната нафта а после и като основно гориво!Сега има много хора който карат и на нерафинирано рапично олио като процедурата е същата !
                                Ходил съм на технически преглед с маслено гориво и показателите на газанализатора бяха малко по-завишени от нормите за двигател без катализатор и в нормите зададени от държавата , но мотора беше на работна температура иначе докато е студен си пропушва!
                                При първото наливане на такова гориво (олио , трансформаторно или горяло масло) може да очаквате запушване на горивния филтър ,защото това гориво сваля всички полепи и мизерий от горивната система и ги набива в филтъра
                                Uaz 469 2.4 D MB
                                KTM 600 ROTAX
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X