Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Вериги за Лада Нива

    Колеги - когато няма добро сцепление на колелата (сняг, кал, лед) няма опасност като слагате вериги.
    Дори с включен блокаж на раздатката пак няма проблеми.
    Дали на предните или задните е все едно. На 4те е по-добре естествено, но до сега не съм закъсвал толкова.
    Слагам на задните и ги свалям като се оголи асфалта . В гората съм с блокаж, на асфалта без блокажа.
    Нямал съм закъсване или проблеми. (да чукам на дърво)

    Коментар


    • #92
      От: Вериги за Лада Нива

      Колеги идея за въпроса ми дойде когато гледах по ТВ за голямата поледица във Враца.Разсъжденията е ясно,има ли пробвал на лед с вериги .по къс ли е спирачния път.страничната стабилност как е? Искаше ми се да почерпим опит от патил човек.А за Русия и бившите от СССР знаем,че там са разрешени шипове.Аз съм карал с шипове само на задно преди много години и знам колко много е стабилна колата на лед,и че казват че с шипове където няма лед а пътя е чист колата се държала като без шипове на лед,Това не е вярно поне при мен нямаше проблем,може би защото при мен имаше шипове само на двигателните/задно/колела. Което според специалистите тогава е неправилно.
      Последно редактирано от valyon; 17-12-12, 18:14.

      Коментар


      • #93
        От: Вериги за Лада Нива

        "Лед на пътя" е твърде широко понятие от гледна точка на шофьорите и движението по лед е сложен процес. Най-общо мога да кажа, че с вериги е по-добре, когато звената се забиват в леда. Но ако ледът е много твърд, колата става на "кънки" и при "спирачки" се завърта към най-задържащото колело (верига). При гладък и много твърд лед и шиповете не помагат. Важното е да се кара бавно и да се внимава със спирачките.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #94
          От: Вериги за Лада Нива

          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
          Алелелеле! Бисери. Ладите със супер селект ли станаха? Какви блокажи, какви 60 на 40? ... Успокойте се малко.
          Когато има един чифт вериги се слагат на преден мост, поради куп причини. Писано е, има тема специално за веригите.
          Вериги има и за по-голоеми гуми.. над 31-ци са по 69лв. китайски. Под 31ци са около 55лв.
          Алелелеле! Дай ми една причина при катерене да сложа веригите отпред .

          Коментар


          • #95
            От: Вериги за Лада Нива

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            "Лед на пътя" е твърде широко понятие от гледна точка на шофьорите и движението по лед е сложен процес. Най-общо мога да кажа, че с вериги е по-добре, когато звената се забиват в леда. Но ако ледът е много твърд, колата става на "кънки" и при "спирачки" се завърта към най-задържащото колело (верига). При гладък и много твърд лед и шиповете не помагат. Важното е да се кара бавно и да се внимава със спирачките.
            Напълно съм съгласен колега,такъв отговор чаках. Не напразно казват ,че ескимосите имали 30 думи за сняг.

            Коментар


            • #96
              От: Вериги за Лада Нива

              За гуми 175 х 80 R 16 или 185 х 75 R 16 веригите трябва да са размер KN 90. Текстилните, които гледах в един магазин даже и на еднодневки не приличат.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #97
                От: Вериги за Лада Нива

                Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                Алелелеле! Дай ми една причина при катерене да сложа веригите отпред .
                Маневриране! Карал ли си Оффроуд с вериги?

                Коментар


                • #98
                  От: Вериги за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                  Маневриране! Карал ли си Оффроуд с вериги?
                  Под маневриране сигорно имаш впредвид да се кара на зад.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Вериги за Лада Нива

                    Не, просто да се кара напред/нагоре по хълм/изкачване и да се заобикалят например борчета. Предницата почва да не завива и нямаш никакво управление над автомобила.
                    Пример: Джипката не гледа върха на хълма, а е настрани и трябва да направи пълен ляв и да тръгне право нагоре. Никакъв шанс, ако нямаш вериги отпред. Предницата пързаля, задницата бута и ти не можеш да тръгнеш нагоре, караш "онли" на една височина /азимут/.

                    Дано съм бил ясен.

                    Коментар


                    • От: Вериги за Лада Нива

                      Отидохте в друга тема.

                      Коментар


                      • От: Вериги за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Не, просто да се кара напред/нагоре по хълм/изкачване и да се заобикалят например борчета. Предницата почва да не завива и нямаш никакво управление над автомобила.
                        Пример: Джипката не гледа върха на хълма, а е настрани и трябва да направи пълен ляв и да тръгне право нагоре. Никакъв шанс, ако нямаш вериги отпред. Предницата пързаля, задницата бута и ти не можеш да тръгнеш нагоре, караш "онли" на една височина /азимут/.

                        Дано съм бил ясен.
                        Ясен си ми.

                        Коментар


                        • От: Вериги за Лада Нива

                          Според моя скромен опит при катерене по–голямата тежест се пада на задният мост . Съответно той има по–голямо сцепление . Едно лято бях на яз " Доспад " със Варбург който е с предно . След проливен дъжд се опитах да се изкатеря от мястото на което бях лагерувал . Варбурга боксуваше по мократа трева , трябваха ми няколко опита за да изкача баира като при последния се наложи пасажерите да седът на предният капак за да има сцепление . Преди да изкача баира въпросният бе превзет от раз от една Жигула която бавно пъплеше на първа без газ на смукач . Каква е ползата да сложиш вериги отпред и да имаш подобрено управление при положение , че боксуваш и не можеш да качиш баира отколкото да качиш баира с влошено управление със вериги отзад ? Но си го качил .
                          Последно редактирано от cernia.1977; 19-12-12, 22:15.

                          Коментар


                          • От: Вериги за Лада Нива

                            Със Нивата съм имал подобни премеждия само , че зимата . Не можах да изкача баира поради наличието на лед при което при наличието на един чифт вериги предпочетох да ги сложа отзад и успях . Предницата вървеше в замръзналият коловоз .

                            Коментар


                            • От: Вериги за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                              Според моя скромен опит при катерене по–голямата тежест се пада на задният мост . Съответно той има по–голямо сцепление . Едно лято бях на яз " Доспад " със Варбург който е с предно . След проливен дъжд се опитах да се изкатеря от мястото на което бях лагерувал . Варбурга боксуваше по мократа трева , трябваха ми няколко опита за да изкача баира като при последния се наложи пасажерите да седът на предният капак за да има сцепление . Преди да изкача баира въпросният бе превзет от раз от една Жигула която бавно пъплеше на първа без газ на смукач . Каква е ползата да сложиш вериги отпред и да имаш подобрено управление при положение , че боксуваш и не можеш да качиш баира отколкото да качиш баира с влошено управление със вериги отзад ? Но си го качил .
                              В подобни ситуации за малко разстояние ако говорим съм наблюдавал простото решение да караш назад . Просто се изкачваш със задницата напред =)
                              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                              Коментар


                              • От: Вериги за Лада Нива

                                Миналата година започнах да използвам в заснежената планина Lada Niva 4Х4 с четери вериги. Сега останах приятно изненадан когато видях как колегите ми ловци при навлизане в снежния участък на планината спираха джиповете и си поставяха веригите. Никой не коментира какви гуми за сняг да си купува, а дали е с две или четери вериги оборудван джипа му. Нивата ми утре потегля сигурно с веригите към билото на заснежената планина.
                                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X