Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Вериги за Лада Нива

    50 на 50 става само когато е включен блокажа.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • #77
      От: Вериги за Лада Нива

      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
      50 на 50 става само когато е включен блокажа.
      И кое пречи на сух асфалт да е нещо различно?Междинният диф сработва при рязко тръгване,по завоите за кратко или когато има различни по диаметър гуми,през останалото време работи все едно,че е блокиран,50-50.Представете си какво би могло да стане на заснежен(заледен)участък ако примерно имаме 60% на предния и 40%на задният мост(може и обратно,със катастрофален резултат),колата ще тръгне неуправляема във каквато си иска посока,а логично на сухо това нещо няма да се движи,със по-малкият процент мост трябва да се сурка.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #78
        От: Вериги за Лада Нива

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        И кое пречи на сух асфалт да е нещо различно?Междинният диф сработва при рязко тръгване,по завоите за кратко или когато има различни по диаметър гуми,през останалото време работи все едно,че е блокиран,50-50.Представете си какво би могло да стане на заснежен(заледен)участък ако примерно имаме 60% на предния и 40%на задният мост(може и обратно,със катастрофален резултат),колата ще тръгне неуправляема във каквато си иска посока,а логично на сухо това нещо няма да се движи,със по-малкият процент мост трябва да се сурка.
        Точно така колата ще бъде неуправляема ..
        П.С Не разбирам защо спорите всичко си е 50х50 най-логичното да бъде ..

        Коментар


        • #79
          От: Вериги за Лада Нива

          Ей хора бъркате, по-добре прочетете що е въртящ момент и има ли почва у нас?

          Коментар


          • #80
            От: Вериги за Лада Нива

            Относно предаване на въртящ момент и съотношение преден заден мост вижте разсъжденията в темата "Кога да ползваме бавни скорости " . На мен лично ми се е случвало да влизам в завой със газ при което задницата почва да " дрифти " което ме кара да мисля , че задният мост бута повече отколкото предният дърпа .А сега по темата , в момента имам само един чифт вериги /правени/ слагам ги според случая дали катеря или спускам . Ако катеря на задния мост ако спускам на предните гуми . Но така мисля , че натоварвам моста с веригите повече при вкл. блокаж . За това най добре с вериги на четирите гуми . А относно големината / дали да е едра или ситна веригата / то е същото дали ще си с голям и агресивен грайфер или с гуми за мъгла ,всеки сам си избира . Само да споделя в момента съм с заводски гуми . При "чекнене"на задният мост веригата распра подкалника . Веригата е със дължина на звеното 20 мм .
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25062012(006).jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5435479
            Последно редактирано от cernia.1977; 15-12-12, 21:41.

            Коментар


            • #81
              От: Вериги за Лада Нива

              Колеги а интересно дали някои е пробвал как е с вериги на лед?То ясно ,че на лед е гадно,но с вериги по-гадно ли е? днес сутринта имаше доста места да се пробва.

              Коментар


              • #82
                От: Вериги за Лада Нива

                Те веригите най вече са за лед . Има гуми за сняг , кал , вода но на лед само вериги .

                Коментар


                • #83
                  От: Вериги за Лада Нива

                  Чудя се, дали точно за лед, не са по-подходящи текстилните. Говорим точно за тоя лед като стъкло. Поледицата, като днес, която казват, че имало =) Аз излязох към 11-12ч и нямаше и помен, вечерта към 7-8 се прибрах пак нищо нямаше
                  Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                  Коментар


                  • #84
                    От: Вериги за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                    Чудя се, дали точно за лед, не са по-подходящи текстилните. Говорим точно за тоя лед като стъкло. Поледицата, като днес, която казват, че имало =) Аз излязох към 11-12ч и нямаше и помен, вечерта към 7-8 се прибрах пак нищо нямаше
                    Според мен, оригиналните железни са си точно за лед... Понеже като ги натисне тежестта, пропадат и така по-лесно се кара, ама знам ли...
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #85
                      От: Вериги за Лада Нива

                      И все пак си мисля, че текстила при поледица, ще е по-полезен. Може и да греша ...
                      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                      Коментар


                      • #86
                        От: Вериги за Лада Нива

                        По замисъл трябва да се справят.Какво те привлича в тях,че се слагат лесно. Но за да съм подготвен ,освен металните вериги,си купих течни,но днес забравих да ги пробвам,не съм ходил никъде.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Вериги за Лада Нива

                          Алелелеле! Бисери. Ладите със супер селект ли станаха? Какви блокажи, какви 60 на 40? ... Успокойте се малко.
                          Когато има един чифт вериги се слагат на преден мост, поради куп причини. Писано е, има тема специално за веригите.
                          Вериги има и за по-голоеми гуми.. над 31-ци са по 69лв. китайски. Под 31ци са около 55лв.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Вериги за Лада Нива

                            Наблюдавали са явлението циркулациа на мощност ,тя изтича през най-малкото съпротивление -някое боксуващо колело,отам грешни изводи.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Вериги за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                              Те веригите най вече са за лед . Има гуми за сняг , кал , вода но на лед само вериги .
                              Връщам се от Караганда, Казахстан където температурите стигнаха - 37 оС и по пътищата е само лед и сух сняг. Лада Нива 4Х4 бензин се произвежда в Казахстан и издържа на невероятните тежки условия в Азия. По заледените пътища в продължение на 7 месечената изключително тежка зима Нивите са оборудвани с зимни гуми, но с метални шипове. Не съм видял в тази непрекъсната поледица автомобилите и джиповете да използват вериги.
                              Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Вериги за Лада Нива

                                Ами няма и да видиш, вериги на джип се слагат само за излизане от закъсване и е желателно да се сложат и на четерите колела поради явлението за което говори колегата Иван.
                                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                                Лада Нива 21214 1,7i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X