Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв GPS да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв GPS да си купя?

    Имах Гармин Нюви но го подарих!Търся си Гармин но какъв модел?Да става за Офроуд,да записва тракове и да може да му се въвеждат такива?
    Дайте съвет!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting


  • #2
    От: Какъв GPS да си купя?

    ...GARMIN 60CSX....ще ти свърши работа......
    На бой отиват само старците!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв GPS да си купя?

      А някакъв вариант от серията NUVI ще върши ли работа!?или е по добре нещо влаго устойчиво
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Какъв GPS да си купя?

        За мен само новите серии Нувита "Стават" (37хх и 34хх), но не се сещам въобще от по-новите някой в който да можеш да качваш тракове
        Но и за това има лек тук някъде из форума Сабин беше дал инструкции как да си направиш от трака Карта!!! Лесно беше и работи без грешка, така се водихме на всичките си Големи разходки (Ком-Емине, София-Черноморец и т.н.).
        Успех

        Коментар


        • #5
          От: Какъв GPS да си купя?

          Заглеждам се и по "Орегон" 450...
          Сега ще се разходя до Тех..по..с и ще ме зарибят с някой модел......или поне ще изслушам някоя лекция на продавачите!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Какъв GPS да си купя?

            Защо не погледнеш на http://www.karta.bg/ ?

            Там има на промоция:
            Garmin Oregon® 450t BG + SPOT за 928 лева

            Също така, ако вземеш комплекта до 15 януари, има възможност за намален абонамент за сателитната система - 194 лева, включващ неограничени е-мейл съобщения, трекинг, 200 SMS до телефони.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Какъв GPS да си купя?

              Първоначално публикуван от Конов Преглед на мнение
              ...GARMIN 60CSX....ще ти свърши работа......
              И не помислям да го сменям ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Какъв GPS да си купя?

                Etrex Vista HCX . Проблема е в малкия дисплеи .

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв GPS да си купя?

                  Здрасти колеги, искам да си купам гпс гармин преносим. Ще го користам за лов и оффроад. Искам помощ от вас колеги. Кой е най-добра?
                  Последно редактирано от ISG; 07-02-12, 20:37.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв GPS да си купя?

                    Пускам питането си тук, по-късно ще го дублирам и при часовници:

                    В ЛИДЛ продават часовник с GPS за 100лв-някой ползвал ли го е? Не ми трябва за навигация, а за сваляне на точки от маршрути(GPS-чипът е перфектен за това), та в този смисъл ме интересува единствено издържливостта на батерията в подобен режим? С този малък дисплей не би трябвало да е проблем...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв GPS да си купя?

                      Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                      Пускам питането си тук, по-късно ще го дублирам и при часовници:

                      В ЛИДЛ продават часовник с GPS за 100лв-някой ползвал ли го е? Не ми трябва за навигация, а за сваляне на точки от маршрути(GPS-чипът е перфектен за това), та в този смисъл ме интересува единствено издържливостта на батерията в подобен режим? С този малък дисплей не би трябвало да е проблем...
                      Аз виждам само компас. Сигурен ли си за GSP-а?
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв GPS да си купя?

                        Би трябвало да има и GPS, но май артикулът е изкупен на повечето места в София.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв GPS да си купя?

                          Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                          Би трябвало да има и GPS, но май артикулът е изкупен на повечето места в София.
                          То това им е фирмена политика. Пускат по 1-2бройки, само и само да им обиколиш магазините, та белким си купиш нещо друго, да се не връщаш празен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв GPS да си купя?

                            Преди да започна да работя с гпс-и си мислех като лаик че Гармина е чудесна машинка.Оказа се че не е.Бавен е в калкулациите и макар че ползваме върхови модели ми се е случвало да преизчислява по 20 мин и повече след отклонение от зададеният маршрут а в гадове като Париж и Ротердам това е все едно си без гпс .Като предимство гармина има добър екран.Ползвам го главно за съобщения чрез фротком.
                            Другият гпс който ползвам е норт крос.Марка тотално неизвестна за мен до преди няколко месеца.Доста по добър и евтин е от гармин.Изчислява отклоненията за секунди и никога не те оставя като в небрано лозе.Основен недостатък по ниско качествената матрица на екрана.Стои и по тъмна малко и при силно слънце не се вижда мого добре.За сметка на това идва с вграден Сиджик навигация и обновяване за 2 години като има и слот за карта на която може да се сложи както гарминска така и друга карта.Поради наличието на гармин съм сложил в слота ай-го.По отношение на картите забележки нямам и към двата гпс-а.Ако купувам някой ден лично за мен гпс - това ще е задължително Норт крос.
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #15
                              Вечния въпрос на новака:Какво да купя?

                              Сигурно на участниците тук им е омръзнало от подобни въпроси, но аз ще се опитам да систематизизирам между три модела. Ще разгледам само показателите по които се различават (по данни от сайта на гармин)
                              За всички посочената цена е с карта FRM Lifetime

                              eTrex 30
                              Цена 550.00 лв.
                              Ползва и руската спътникова навигационна система
                              Набляга се на устойчивост на външни условия
                              Не е със сензорен екран Диагонал 5.6 см 176х220 пиксела
                              В описанието го дават с програма HotFix, в сравнителната таблица е посочена като липсваща
                              Четох мнения във форума за бавен процесор
                              1.7 Гб вътрешна памет
                              Живот батерии до 25 часа
                              RoHS версия (не знам какво е) не

                              Dakota 20
                              Цена 550.00 лв
                              Сензорен екран
                              Диагонал 6.6 см 160х240 пиксела
                              WAAS съвместим приемник (но ще ползвам основно в България)
                              Hotfix
                              850 Мб свободна вътрешна памет
                              Живот батерии до20 часа
                              RoHS версия (не знам какво е) да



                              Oregon 550 Цена 746.00 лв.
                              Oregon 550 t Цена 844.00 лв. Разликата е наличието на Топо карта на Европа 1:100 000
                              Сензорен екран Диагонал 7.6 см 240х400 пиксела
                              850 Мб памет
                              Hotfix
                              Вградена 3.2 Мегапикселова камера
                              Фотонавигацие (какво е фотонавигация?)
                              Комплект батерии със зарядно устройство
                              Живот батерри до 16 часа
                              RoHS версия (не знам какво е) да


                              Определено си мисля за някой от Орегони -те. Чудя се дали допълнителните пари за европейската карта в Т модела си струват (сега се замислих, че не ми е ясно тя подлежи ли на безплатна актуализация)
                              Другите два налични модела съм ги изключил Монтаната е примамлива с големия екран, но камерата в Орегон натежа.
                              Накрая да кажа и какво питам, щото явно не съм компетентен да правя ревю

                              Ако някой може да каже нещо в подкрепа или против избора ми, което изпускам, ще се радвам да сподели!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X