Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв GPS да си купя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв GPS да си купя?

    Сваля се частта от картата, която те интересува във формат за Гармин: "Векторизирана карта за Garmin™ GPSr устройства". Разархивира се. Копира се в папка Garmin на gps-a. Влиза се в настройките за карта и се активира съответната карта. Всички други карти, ако има такива трябва да са деактивирани. Освен базовата, тя не пречи.

    За карти, както казах вече, на първо място OFRM Geotrade и BG Mountains.

    Софтуерът на Гармин се обновява с програмата WebUpdater http://www8.garmin.com/products/webu...wtoinstall.jsp
    Ъпдейтни до последната версия и се надявай да работи. При гармин винаги има проблеми със софтуера, така че ако забива, да знаеш, че е нормално.

    Коментар


    • #32
      От: Какъв GPS да си купя?

      В момента ми слагат OFMR Contours V1.03 , TOPO V5.70 CYR , 3D Buildings V5.70 CYR. След това ще си сложа и BG Montains но за нея ще пи трябват напътствия да не взема да объркам нещо.Не мога да реша дали да ъпдейтна софтура...предимства и недостатъци?В момента с базовата не ми е правил проблеми да забива или нещо друго.

      Коментар


      • #33
        От: Какъв GPS да си купя?

        Малко отзиви за ETREX30.На открито ми дава точност 2метра максимум 3м.В града от 2м.което се случва рядко до7метра при наличие на високи сгради от двете страни,като най-често показва 3-4метра.В Момента ползвам картата на OFRM 3D Buildings V5.70 CYR .Още не съм качвал друга карта и не мога да преценя дали бавното рутиране се дължи на картата или просто машинката е със слаб процесор.Когато го ползвам в колата дори и при най-ниска детайлност,дори и при ниска скорост изостава доста...Минавам едно,второ,трето кръстовище а стрелката още се движи между първо и второ.Ако някой знае на какво се дължи това моля да сподели.Сега смятам да си поръчам новата OFRM с надеждата там тоя проблем да го няма и пак ще пиша.

        Коментар


        • #34
          От: Какъв GPS да си купя?

          На първо време,обнови софтуера на устроиството си,ако си с последният,то тогава намали детайлноста на картата от настрйките,изключи 3д то и изолинийте,те са на отделен слой,и се вкючват когато ти трябват,иначе тормозят апарата!!!Ако и това не помогне тогава си качи по-олекотен вариант на картата,.т.с без ландшафта,само пътната мрежа!!!!

          Коментар


          • #35
            От: Какъв GPS да си купя?

            Горе посочените препоръки не помогнаха.

            Коментар


            • #36
              От: Какъв GPS да си купя?

              Здравейте да попитам понеже и аз ще си купувам GPS,а и нямам опит с тези машинки но искам нещо добро,ще се ползва за мотор,кола,колело и пеш в гората и вечния въпрос е кой е по добър? Но в случая има приблизително една цена,а и парите не са проблем става въпрос за( гармин орегон 650 или монтана 650т)? Гледам,че новия орегон е с 8мп камера монтаната пък е с по голям екран,Ще съм благодарен ако споделите кой е по добър и защо?
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • #37
                От: Какъв GPS да си купя?

                За момента съм се спрял на Орегон 650! Наклониха везните най вече размера тъй като повечето ще се ползва за колело,пеш-преходи,а някак си Монтаната ми се струва малко смешно голяма на кормилото на колелото,също така камерата 8мгп. със светкавица-фенерче и подобрения софтуер !В момента го има само в един сайт на 900 кинта а и не е вариант (Т) и пише че се очаква внос,което ще рече,че още не е внесен в БГ! Май ще почакам още малко!
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв GPS да си купя?

                  Някой има ли наблюдения на тези ГПС-и интересува ме мога ли да сложа някаква офроуд карта/ Ако може Топографските, че със тях на хартиен носител съм работил/ и дали мога да записвам тракове ? Не ми трябва, кой знае какъв ГПС, просто евтин Гпс с опция за слагане на други карти и записване на тракове, ако не става този, препоръчайте някой, евтин, който да става
                  П.С Ето тези карти стават ли за Prestigio-то или само за ГПС-ите на Гармин..?
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 09-07-13, 17:34.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв GPS да си купя?

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Някой има ли наблюдения на тези ГПС-и интересува ме мога ли да сложа някаква офроуд карта/ Ако може Топографските, че със тях на хартиен носител съм работил/ и дали мога да записвам тракове ? Не ми трябва, кой знае какъв ГПС, просто евтин Гпс с опция за слагане на други карти и записване на тракове, ако не става този, препоръчайте някой, евтин, който да става
                    П.С Ето тези карти стават ли за Prestigio-то или само за ГПС-ите на Гармин..?
                    Като ги гледам, че са с Windows Mobile, можеш да пробваш да инсталираш Garmin Mobile XT и на него вече стават всякакви гармински карти.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв GPS да си купя?

                      Има версия на Ozi CE за Windows CE/Mobile. На него може да слагаш всякакви калибрирани сканирани растерни карти.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв GPS да си купя?

                        Да, даже има и ИГО, намерих, но се чудя, дали ще мога да я подкарам, сам, естествено, та тези дни ще мина през Технополис, да видя.... Повече ме интересува, като им сложа ИГО примерно, ще мога ли да записвам траковете ??
                        П.П Пенчо, мерси за съвета, но мен ми трябва нещо евтино и не толкова добро
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв GPS да си купя?

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Да, даже има и ИГО ...
                          Нали питаше за офроуд карта? С IGO си само по пътищата.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв GPS да си купя?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Нали питаше за офроуд карта? С IGO си само по пътищата.
                            Ем, аз писах, че не съм много в час с тез джунджурии, да питам още нещо...
                            Примерно, ако сложа карти за офроуд и Гармин-а, мога ли да имам успоредно и карта за пътищата, примерно налага се да пътувам, цъкам на другата карта и ме упътва ? Или избирам едно от двете ?
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв GPS да си купя?

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Ем, аз писах, че не съм много в час с тез джунджурии, да питам още нещо...
                              Примерно, ако сложа карти за офроуд и Гармин-а, мога ли да имам успоредно и карта за пътищата, примерно налага се да пътувам, цъкам на другата карта и ме упътва ? Или избирам едно от двете ?
                              Е тя "офроуд" картата си има и пътната мрежа и населените места. Отделно, дето на Гармина можеш да имаш и други карти.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                Въпрос за избор на GPS

                                Здравейте нов съм а и не съм много на ти с навигациите и затова питам какъв GPS да си купя и по точно да запомня маршрута ро който съм минал става дума за случаини места кадето минавам и какви карти трябват и трябват ли изобщо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X