Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви гори ГАЗ-ката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко ви гори ГАЗ-ката

    Незнам , може да ви се стори невъзможно , но Газката ми гори 55-60 / 100 . Това нормално ли е ? Какво ли не и сменях . И газ и сложих и пак .. Само моята ли е така ?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Колко ви гори ГАЗ-ката

    Колега, кажи поне с какъв мотор си. Аз съм с оригиналния М20 и след последните нагласи гори средно 20-25/100 газ при средна скорост от 55-65 км и 20-21/ 100 бензин, това в града.Ако я натискаш разхода се вдига много бързо. В гората вече много зависи от терена, при кален и тежък терен може да достигне разхода за който говориш ти. Според мен не ти е центрована добре.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Колко ви гори ГАЗ-ката

      Много зависи от карането, моята на състезанието на Нови Искър изгори 32 литра газ за 62 км, това ще рече 50 на 100, но като сметна, че не съм я гасил 6 часа и половина разхода си идва на 5 литра на моточас, което е приемливо за състезание при положение, че трасето не беше леко и опънахме няколко лебедки.
      Ако не я тормозиш много, не би трябвало да минаваш 20 / 100 разход , ако ги минеш значи нещо не е наред.

      Коментар


      • #4
        От: Колко ви гори ГАЗ-ката

        Не знам доколко ще е от полза, но си спомням, че в казармата имах във взвода два джипа ГАЗ-69 - топопривързвачи. Те бяха с около тон по-тежки от нормалното заради апаратурата. Нормата им за разход беше 16.5 л/100 км. Запомнил съм го защото с включена апара
        тура му даваха 18.5л/100 и батарейния изкаше да изписваме часове на апаратурата за да оправя разхода на "газкага", ГАЗ-63 която трябваше да гори 28 л/100, ама...
        Вярно е, че джиповете бяха единия на 7000 км., а другия на 12000 км. Строеви машини, с "волгови двигатели" 75 к.с. и вдигаха стотака без проблем по пътя м/у Разлог и Банско.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #5
          От: Колко ви гори ГАЗ-ката

          Колега със кои мотор ти е джипа защото аз със жуковия горях 16 литра на 40км и даже гаснеше пуштинака
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #6
            От: Колко ви гори ГАЗ-ката

            Моят също е м20 . Не знам , вече не 1 път ми казват , че не е центрована . А и гори 50/100 когато се кара спокойно , ако я настъпиш отива нагоре ..
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #7
              От: Колко ви гори ГАЗ-ката

              Колега с какъв карбуратор си? Аз съм с К22-Д след като го свалих, разглобих, почистих с разредител и центровах иглата работи като часовник. А на газ щом казваш че харчи много пробвай да свиеш кранчето на изпарителя до ниво в което двигателя работи нормално, карбураторната центровка не играе на газ.

              Поздрави
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #8
                От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                Според мен имаш теч на гориво от резервоара или от горивопровода. Абсурд е този двигател да гори 50 л. и повече на 100.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Според мен имаш теч на гориво от резервоара или от горивопровода. Абсурд е този двигател да гори 50 л. и повече на 100.

                  Или това или разхода не е замерен правилно. Карал съм на газ (кранчето на изпарителя развито до края, мирише яко на сурова газ) но такива нива не съм стигал.

                  П.С. пробвай да засечеш разхода на гориво, като го подаваш от туба (2-3л), вместо от резервоара.
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                    Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                    Или това или разхода не е замерен правилно. Карал съм на газ (кранчето на изпарителя развито до края, мирише яко на сурова газ) но такива нива не съм стигал.

                    П.С. пробвай да засечеш разхода на гориво, като го подаваш от туба (2-3л), вместо от резервоара.
                    Точно ! Аз не съм с резервоар , а с туба 5л. . И пълня тубата до горе , минавам около 10 км. и тубата е празна .. Ще направя това което каза , дано се намали разхода .
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                      Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                      Точно ! Аз не съм с резервоар , а с туба 5л. . И пълня тубата до горе , минавам около 10 км. и тубата е празна .. Ще направя това което каза , дано се намали разхода .
                      На бензин и аз съм такано на газ на черно при сухо време около двайсе на сто.Карбуратора ми е за смяна но на газ си е добре и си карам така
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        На бензин и аз съм такано на газ на черно при сухо време около двайсе на сто.Карбуратора ми е за смяна но на газ си е добре и си карам така
                        Е да , ама моята и на газ пак гори толкова ..
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                          На това чудо мерена ли му е компресията? Тя вярно, че поначало си липсва, ама за да гори 50/100 ... да няма дупка в някое бутало?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            На това чудо мерена ли му е компресията? Тя вярно, че поначало си липсва, ама за да гори 50/100 ... да няма дупка в някое бутало?
                            Уж , е мерена .. а за буталата не знам .
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко ви гори ГАЗ-ката

                              С мойта 2,4i от омегата яко натискане не повече от 12-14л.газ.Днес съм на работа с нея заради тежкото положение из нашия край.
                              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X