Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Косачка или тример

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: косачка или тример

    Първоначално публикуван от GRAND Преглед на мнение
    Бай мангал е най ефтиният вариант.Пък и най достъпният в нашият ваш квартал.
    Оставете бай мангал да си мре от глад

    Косачката си е гъзарийка
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #17
      До: косачка или тример

      Аз си направих косачка от руска дърворезачка Дружба. Заборникът и е от онези руски перални с неръждаем казан, дето приличат на варел а ножът от ресор. Върши работа чудесно и си събира тревата. Мощността на мотора+редуктора и позволяват да се справя и с по-висока трева. Единственият проблем е, че като я запаля булонката на съседите емигрира за около седмица Тример използвам само където косачката не може да влезе.
      Последно редактирано от Scrapheap; 31-07-07, 14:30.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        До: косачка или тример

        бях я забравил тази тема....


        днес, към 10ч. отговарях тук, ама нещо не си виждам мнението, не че беше нещо де

        няма тример т.е. не купихме... а за косачка общото събрание няма да отпусне пари.

        варианта с резачка Дружба ми харесва, най-вече в частта да прогони всички булонки и булони дето се подвизават около блока, ама е неизпълним (де да търса резачки, перални...)

        засега се справих, но понеже бай мангал бях аз, още ми зарастват пришките по ръцете от проклетата коса
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          До: косачка или тример

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          ...засега се справих, но понеже бай мангал бях аз, още ми зарастват пришките по ръцете от проклетата коса


          От тримера също излизат пришки на ръцете !
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #20
            До: косачка или тример

            сега се връщам от МЕТРО /купих нова косачка за подарък за РД на баща ми/...
            най-евтините ел. косачки 900 вата са по 98лв и не са никак лоши - с такава баща ми си поддържа 500кв.м. трева 8 години и още си работи... Сега го ъпгрейдвам с 1300 ватова
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              До: косачка или тример

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение


              От тримера също излизат пришки на ръцете !
              А при по-непредпазливите се получават и синки по глезените от кордата))
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: косачка или тример

                Пак дойде време за косене и попаднах на тази тема.От доста време мисля каква да е събата на резачката Дружба и сега ми просветна че мога и аз да я преквалифицирам в нещо по разумно и леко. Приятелю Scrapheap дай малко по-вече инфо за това каква косачка си сътворил. Използвал ли си редуктор или направо си качил ножа на резачката. Ако може и малко снимки ще съм ти много благодарен.

                Коментар


                • #23
                  До: косачка или тример

                  Използвал съм редуктора на самата Дружба. Няма проблем да е и без него, но така не товариш излишно хилавия и колянов вал, който можеш да изкривиш от някой камък.
                  Корпусът е от отрязан казан от руска пералня Рига. Колелата от каквото намериш.
                  Ножът е ресор със закрепени перки за събиране на тревата.
                  Съдът за събиране на трева от пластмасов решетест кош.
                  Зарязах я, защото двигателят е много руски и паленето му е приключение. Освен това вдига мнооого шум. Коси добре и гори около 2л. на час, което е много.
                  Не се занимавай с дружба - по-добре неруски двигател.

                  Сега си взех една BRIGS&Stratton, за 200 лв. на старо и си е друго... Тя е 4т и е супертиха и икономична.
                  Мисля,че имат още 2 такива.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    До: косачка или тример

                    В Бриколаж имаше тези дни промоция на електрически косачки BOSCH - 179 лв. и тример от същата марка около 50 лв.
                    LZ1GYY
                    0898 436 956

                    Коментар


                    • #25
                      До: косачка или тример

                      Електрическите са слаби и нямат автономия. За някъде стават, за другаде не. Особено за по хард трева не вървят. Опитах с такава 500В. но не става... Имат обаче предимството, че са тихи.
                      Съседът има електрическа, но обикновено иска моята))
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        До: косачка или тример

                        Благодаря за съветите относно Дружбата. Май ще си търся и аз бензинова втора употреба. Като се замисля май много по добре ще е косачката да има и самоход. Къде са тези косачки по 200 лв?

                        Коментар


                        • #27
                          До: косачка или тример

                          Сега виждам темата. Да споделя и моя опит.
                          Миналото лято в Практикер около час - два се чудих и накрая взех моторна косачка (тример с корда). Доволен съм, че послушах консултант-продавача да не си купувам от промоцията електрическа.
                          Та косачката е Mcculloch - двутактова. Държи се в ръка, няма презрамка за рамото. Продавача ми обясни, че гаранционния сервиз е този на Husqvarna, т.е. един вид добра препоръка.
                          Виждам от темата, че наистина електрическите са подходящи най -вече за декоративна трева. Трева! Не храсти.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #28
                            До: косачка или тример

                            Първоначално публикуван от longer Преглед на мнение
                            Благодаря за съветите относно Дружбата. Май ще си търся и аз бензинова втора употреба. Като се замисля май много по добре ще е косачката да има и самоход. Къде са тези косачки по 200 лв?
                            В София при едни познати.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: косачка или тример

                              Ако купуваш такива неща най добри според мен са марките Хускварна и Щил .А и сервизите са им добри.Поздрави
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #30
                                До: косачка или тример

                                Здравейте !

                                Аз също се нуждая от такъв уред и съм се спрял на този.
                                Снимката е преснимана от каталог на Mr.Bricolage.
                                Имате ли информация дали си струва?
                                Ще се използва за оформяне на храсти и окосяване на неголеми площи с отвратително жилава трева.
                                Благодаря!
                                Прикачени файлове
                                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X