Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лашкане от раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лашкане от раздатката

    След като оправиш едно и друго винаги иде на ред трето. Усетих, че при спиране с изключена от скорост кола се усещат странни вибрации - на дълга честота лостчето се лашка напред-назад.

    На място проблеми привидно няма - нормално си е. Когато обаче изключа раздатката на междинна позиция (изключено) се усещат отчетливо. При изключена раздатка и включена на скорост кола започват да се усещат по-силно, като на колкото по-висока скорост е скоростната кутия, толкова по-силно е лашкането.

    Така... обяснението ми определено е дебилно и го съзнавам, но не намерих как по-добре да го опиша. Къде да търся заровено кучето? Тампони, каре?

  • #2
    От: Лашкане от раздатката

    Почни от по-евтиното - смяна на гуменото каре м/у раздатката и СК.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Лашкане от раздатката

      И проверка на всички тампони!!
      Нали сега излезе от бокса? Там не погледнаха ли как са нещата изотдоле?

      Коментар


      • #4
        От: Лашкане от раздатката

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        И проверка на всички тампони!!
        Нали сега излезе от бокса? Там не погледнаха ли как са нещата изотдоле?
        Всички тампони на реактивната щанга са сменени, всички тампони отпред също. Това беше преди месец и половина-два. Всички шарнири са нови (един дефектира, но и той е сменен), средната щанга също. Шлиците на карданите са гресирани и на които карета имаше гресьорка и тях гресирах.

        Проблемът го усетих след излизането от бокса... Там са сменили накладки и шарнир. Нищо свързано с раздатката...

        Коментар


        • #5
          От: Лашкане от раздатката

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...Нали сега излезе от бокса? Там не погледнаха ли как са нещата изотдоле?
          Имам чувството, че като си вкарам колата в сервиз, излиза по-счупена...
          пп. Сервизджиите са бетер докторите - лани отидох на поликлиниката, че ми се поду палеца на крака, а те, след като ме прекараха през всички специалисти и една тоpба кинти, накрая ме пратиха на тест за Спин... и там - нищо, жалко за усилията ми през последните години. Накрая реших, че е от нередовно пиене, взех мерки и ми мина.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Лашкане от раздатката

            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
            Проблемът го усетих след излизането от бокса... Там са сменили накладки и шарнир. Нищо свързано с раздатката...
            Смени бокса.

            Коментар


            • #7
              От: Лашкане от раздатката

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Смени бокса.
              То не останаха боксове... Писна ми.

              Коментар


              • #8
                От: Лашкане от раздатката

                Гадничко......и неприятно.
                Аз когато влизам в сервиз (рядко) и скоро след това се появи нов проблем ..... в този сервиз повече не ходя. Поне сервизи има колкото искаш.
                И когато намеря сервиз от който съм доволен (доверявам им се) - само там ходя.
                Не искам да те плаша, а само да ти заостря вниманието.
                Сега за проблема :
                Вдигни колата (или легни ти).
                1. Виж тампоните на раздатката как са. Дали от дълбокия сняг не се е изместило окачването и.
                От такова изместване (липса на съосие) идва такъв проблем - клатенето.
                2. Казаха ти - виж гуменото каре да не е цъфнало . Напъни го малко с лост за да видиш.
                3. Виж тампоните на двигателя. Тях може и отгоре да гледаш.
                При потегляне се вижда най-добре - тампона се отделя и двигателя се навдига. (трябва да сте двама)
                Ако си сам - вдигаш ЯКО двигателя и гледаш тампона ще поддаде ли.
                За сега толкова.
                Успех !

                Коментар


                • #9
                  От: Лашкане от раздатката

                  Утре ще видя какво мога да направя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лашкане от раздатката

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    То не останаха боксове... Писна ми.
                    Пробвай с Andro 160 и Дядо Владо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лашкане от раздатката

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Дядо Владо
                      Той така се е заиграл с хамърите, че спря да вижда някакви си там прости лади Черен хумор, но факт

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лашкане от раздатката

                        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                        Той така се е заиграл с хамърите, че спря да вижда някакви си там прости лади Черен хумор, но факт
                        Глупости. Само така разпрява, че му е втръснало от лимонови резенки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лашкане от раздатката

                          Колеги,възможно е и блокирала/запекла кръстачка(каре) на кардана.При по ниски обороти бие/тресе а при по високи се самобалансира от оборотите и няма тресене или биене.Предполагам,че е от страната на раздатката,най вероятно на предния кардан.Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лашкане от раздатката

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            разпрява, че му е втръснало от лимонови резенки.
                            Зимата съм на "пияни вишни"
                            Уати питай Ясен, той има опит с "Ниви" а и тук има цяла за части
                            П.П. "Хамър" дупката беше декемврийска, сега е ред на "Форд Ф150",според ОБД-то не работи дюза на 5-ти цилиндър.....сменени свещ, дюза, бобина, компютър, проверена и ел. инсталация , .....нъцки тресе и един цилиндър го няма, за това по-добре "Нива" да правим (и да има парички поне за хляб) отколкото Х@.....
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лашкане от раздатката

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              за това по-добре "Нива" да правим (и да има парички поне за хляб) отколкото Х@.....
                              Ми, ми, ми... да взема тогава да ти доведа една Нива в събота/неделя? Само кажи какво да ти донеса в кофата с резервни части. А, да - и пари за хляб в джоба

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X