Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лашкане от раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лашкане от раздатката

    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
    Ако наистина караш Нива между скоростите и раздатката стой ето това и не само то.[ATTACH=CONFIG]402395[/ATTACH]
    След 97 година и на 1.7 двигателите - 21213 моделите.
    Това са новите карета.

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Я някой да ги покаже на картинки тия гайки, че не мога да се сетя кои бяха, а днес тъкмо се бях заврял отдолу заради същия проблем. При мен обаче гуменото хареса се е напукало.
    Раздатката е държи към купето САМО на два алуминеви тампона с гумени втулки.
    Те се захващат към купето с тези 4 гайки. За тях става въпрос.

    Коментар


    • #32
      От: Лашкане от раздатката

      Вече хептен омотахте нещата,ама нищо.
      Всъщност единствено колегата mkenzie ме разбра за кои гайки говоря.
      Даже и снимка на въпросния детайл пусна човека,а вие тук говорите за разни алуминиеви тампони???
      Я попрочетете темата по-обстойно и се позамислете,ако желаете.

      Коментар


      • #33
        От: Лашкане от раздатката

        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
        Днес бях при Дядо Владо и проблемът беше отстранен за едно кафе време. Всички гайки на фланеца свързващ раздатката и скоростната кутия до една са били развити (някои докрай). Как е станало изведнъж не знам.

        Благодаря за бързата и компетентна помощ. Пък и пари не искаше да ми вземе, та едвам му дадох 20лв. На друго място сигурно щяха да ми "направят ремонт на раздатката" или нещо от сорта, пък аз щях да си платя като поп (както винаги).
        Вярно .... обърках се.
        То ставало въпрос за ФЛАНЕЦа... - гуменото каре.
        На старите ниви - само гумено с 5 гайки.
        На новите е като на снимката.
        Разбрахме се.
        Твоето каре от новите или от старите е?

        Коментар


        • #34
          От: Лашкане от раздатката

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Вярно .... обърках се.
          То ставало въпрос за ФЛАНЕЦа... - гуменото каре.
          На старите ниви - само гумено с 5 гайки.
          На новите е като на снимката.
          Разбрахме се.
          Твоето каре от новите или от старите е?
          Ха сега де,я пак!
          Хайде да преговорим как беше при старите Ниви.
          Значи гуменото каре го остави на мира.Има го при всички модели Нива.
          И 5-те му болтове и гайки също нека ги оставим да си почиват.
          Тук в момента става дума за междинното метално каре:
          -При Нива 1.6 то е изпълнено чрез иглени лагери-/на вид представлява каре на кардан/
          -При Нива 1.7 то е изпълнено чрез съчми,има си и маншон-/на вид прилича на каре на полуос/.
          Та,без значение от кой модел е Нивата връзката между междинното каре и фланеца на РК се осъществява чрез 4 шпилки,8мм.
          На тях се стягат здраво съответно 4 самозаконтрящи се гайки,които понякога при дадени обстоятелства имат навика да се охлабват.
          Дядо Владо е притегнал именно тях и проблема се е решил.
          Сега вече ясно ли е кои гайки са стягани???

          Коментар


          • #35
            От: Лашкане от раздатката

            Да добавя,може да се изясни - гайките са идентични с тези на карданите.Колегата обявнява,че става въпрос за фланеца - този дето е подобен на фланеца на кардана,а не за захвата на гуменото каре.

            Коментар


            • #36
              От: Лашкане от раздатката

              А гуменото каре маи е на 6 гаики/болта.
              Темата отдавна е изчерпана,кои разбрал,разбрал.Останалите да прочетат пак.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #37
                От: Лашкане от раздатката

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Ха сега де,я пак!
                Хайде да преговорим как беше при старите Ниви.
                Значи гуменото каре го остави на мира.Има го при всички модели Нива.
                И 5-те му болтове и гайки също нека ги оставим да си почиват.
                Тук в момента става дума за междинното метално каре:
                -При Нива 1.6 то е изпълнено чрез иглени лагери-/на вид представлява каре на кардан/
                -При Нива 1.7 то е изпълнено чрез съчми,има си и маншон-/на вид прилича на каре на полуос/.
                Та,без значение от кой модел е Нивата връзката между междинното каре и фланеца на РК се осъществява чрез 4 шпилки,8мм.
                На тях се стягат здраво съответно 4 самозаконтрящи се гайки,които понякога при дадени обстоятелства имат навика да се охлабват.
                Дядо Владо е притегнал именно тях и проблема се е решил.
                Сега вече ясно ли е кои гайки са стягани???
                Ще си спомня като легна и погледна отново. Някой ден...........
                Иначе те разбрах. Благодаря ти !
                Просто ......забравих какво е ремонт на нивата и ........(не се хваля, оплаквам се).
                Не ходя в гората по терени, а само по пътищата и .... нивата се оказа здрава колкото ......а бе както и да е.
                Поздрави !
                Последно редактирано от bgbul; 08-01-12, 22:38. Причина: правопис

                Коментар


                • #38
                  От: Лашкане от раздатката

                  Днес я качихме на подемник и огледах ситуацията. Гайките не ги броих, но ако става дума за тези, които са между междинния вал и раздатката, не са се разхлабили изобщо. Имам обаче сериозен луфт и в двата лагера на раздатката и гуменото каре се е спукало поне на едно място , цепнатината е около 1 см дълга и 1 мм широка. Днес си закупих едно ново гумено каре, което не знам кога ще сменям, защото в този студ не ми се остава без кола. В този ред на мисли - да очаквам ли някакви произтичащи от тази неизправност повреди (лихва на ненавременните ремонти) по останалата част от трансмисията или бих могъл да изкарам зимата и така.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лашкане от раздатката

                    Би трябвало да изкараш Зимата без ядове,ако не я зориш много де.
                    А за новото гумено каре трябваше да вземеш за Шевролет Нива.
                    По-здрави са и издържат повече от Жигулските-/ако не случиш на менте разбира се/.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 09-01-12, 18:53.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лашкане от раздатката

                      Нивата в движение скоро ще почне да се тресе, докато стане неустоимо. Но няма да се разпадне и ще стигнете до сервиз. Тогава,вместо само гумата (8 лв.) вероятно, ще трябва да смениш цялото каре (към 150 лв.)... Ама кВо му плащаш.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лашкане от раздатката

                        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                        Нивата в движение скоро ще почне да се тресе, докато стане неустоимо. Но няма да се разпадне и ще стигнете до сервиз. Тогава,вместо само гумата (8 лв.) вероятно, ще трябва да смениш цялото каре (към 150 лв.)... Ама кВо му плащаш.
                        И защо,какво ще му се случи на ШРУС-а,ако покара още малко с нацепено гумено каре?
                        Според мен нищо.
                        Иначе нов ШРУС,свързващ РК със СК е около 100лв.,но както писах едва ли ще се стигне до там.Обикновено проблеми при него възникват при каране дълго време със скъсан маншон.Понякога даже съчмите в него блокират от калта/водата и се стига до огромни вибраций,а често и до големи поразии.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лашкане от раздатката

                          А някой знае ли откъде мога да намеря такова за шевролет в София - аз досега съм търсил къде ли не и все - безуспешно. Това, което го купих беше 18 лв., може и да е било скъпо, знам ли. Ако някой знае откъде може да се намери такова от шевролет, да свирка, това дето съм го купил ще го мисля. Така или иначе, ще се сваля раздатка, а това струва по-скъпо от въпросната гума.
                          Александър

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лашкане от раздатката

                            Саше,такива са цените горе долу вече.
                            Жигулското-/това,което си купил е между 15 и 20лв./
                            На Шевито не мога в момента да се сетя.Май беше нещо от порядъка на 38-40лв.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лашкане от раздатката

                              Mоже да се обадиш в Елва (на Симеон. шосе) или питай в сайта на bhv ltd.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лашкане от раздатката

                                Ако не откриеш гумено кар в София(което ме съмнява) - обади се,веднага ще съдействам,а и 15% отстъпка ще изкарам.40лв е стойноста на карето в Благоевград.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X