Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAv4 96г., 2.0i

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

    За София е между 120-130лв. В провинцията знам, че е малко надолу, но колко - на място в данъчното.
    NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
    SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
    GSM: О887б97З79

    Коментар


    • #17
      От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

      Ако случайно има някой колега с Рав 4 някъде от Пловдив или околностите(може и Пазарджик, също и Смолян), да е къса база, бих искал , ако е възможно да направя едно-две кръгчета .Каквото трябва ще си платя, или почерпка, естествено.

      Коментар


      • #18
        От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

        Здравейте Колеги,
        Искам да споделя и моето мнение за тези машинки, защото виждам, че има доста подвеждаща информация,
        1. Говоря за първата генерация, която е до 2000г. Тя се предлага само с бензинови двигатели 2.0 литра с 129 к. с. най-често. Има и с 135 и 121 коня.
        2. Двигателят е легендарният 3S-FE на Тойота, изключително издържлив, за да умориш такъв двигател трябва много силно да го желаеш. Газифицира се с всякакви газови уредби без проблем. Определено слабо място е съединителя, който често изпушва при сериозно натоварване, препоръчвам ако се сменя да се сменя с висок клас, защото евтините не държат много.
        3. Задвижването е full time awd със съотношение 50:50 преден към заден мост, като може да достигне 100:0 и 0:100. Зацепването между двата моста е с виско. При оставане на едната гума във въздуха оставаш и ти там (това е при незаключен централен диф). Ценното е че има бутон, с който се заключва съотношението между двата моста и тогава става постоянно 50:50, т. е. е като стандартно 4х4 ,но без бавни. Този бутон е изхвърлен при втората генерация и е върнат при третата. Джипката с лек лифт и луд шофЕр прави чудеса в гората, а на пътя малкото килограми (за късата база) я прави много пъргава. Опционално са се предлагали с торсен диференциал на задния мост.
        Като друг недостатък мога да кажа, че в купето е доста шумно при скорости над 100км и доста се усещат малките неравности на пътя, но за сметка на това е доста комфортно по черни пътища.
        Като цяло джипката е страхотна, доста е забавна и върши чудесна работа и на пътя и в гората естествено, не е джип за сериозен офроуд, но за любители е чудесен избор.

        Коментар


        • #19
          От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

          Няма виско. Обикновен симетричен диференциал е в раздатката. Газифицирането не е без проблем. Трябва да се проверяват хлабините на клапаните. Особено, ако е с обикновенна газова, защото там сместта доста варира.

          Коментар


          • #20
            От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

            Колеги,здравейте.Нов съм във форума.Преди месец се сдобих с Тойота Рав 4,95 година,2000 кубика,129 коня.Сложих газов инжекцион.Дава ми разход 15-16 градско газ и 12 извънградско.Нормален ли е разхода,защото за оърви път карам джипче?

            Коментар


            • #21
              От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

              Първоначално публикуван от stuni1982 Преглед на мнение
              Колеги,здравейте.Нов съм във форума.Преди месец се сдобих с Тойота Рав 4,95 година,2000 кубика,129 коня.Сложих газов инжекцион.Дава ми разход 15-16 градско газ и 12 извънградско.Нормален ли е разхода,защото за оърви път карам джипче?
              На мен ми дава между 11 - 13 комбиниран разход на газ според педала, колата е с г.инжекцион, с големи за нея гуми 225/80/16 , с повдигането и фланците. Бензиновия не го знам. Е, това не са възможно най-големите гуми, защото руснаците ги вдигат и повече и гумите им са по-големи, ама и разхода им е друг.
              Приятна вечер,

              Коментар


              • #22
                От: Toyota RAv4 96г., 2.0i

                Рав4 1996 год къса база без газова уредба. Разход на дълъг път 10/100 бензин. Градско - колкото и сипя, вероятно над 12.

                Коментар


                • #23
                  Привет Рав(каджий)
                  Втора година карам дълга база, синът ми, след като си съсдаде лични впечатления си купи къса база.
                  Лично мнение - супер са!
                  Части - голям избор. Цени на части - народни. Караш джип - поддържаш кола . Сравнително лесна за обслужване от хора с що годе прилични технически познания. Нещо, което е МНОГО ВАЖНО - ОСВОБОДЕН ДВИГАТЕЛ! Говоря за масовия (XA10) 2.0, 129 к.с.за другите нямам наблюдение.
                  Не среща клапани при късане на ремък. Дългата база вози сравнително меко и приятно, като кола. Късата е малко по-дръвце, но също има прилична возия за теглото си и окачването. Затова пък е скоклива и "прескача" локвите . Сравнението го правя на база Витара, която притежавах няколко години и, за която мога да изкажа само суперлативи относно здравина и издръжливост.
                  Full time е добро и не прави изненади на хлъзгав път (проблем при Хондите)
                  При заключване на мостовете (с бутончето), съм изкачвал затревн наклон (тревата е хлъзгава), който с витарата го преодолявам на IIра бавна. С равката го изкачих толкова леко, че даже не ми направи и кефа. Нито превъртя, нито поднесе. Просто се изкачих на равното и, толкоз.
                  Особено внимание на всички тампони. Смяната на повечето им е лесна, но за някои се налага демотиране на други части, за да се достигне до тях.
                  Видимо чистия двигател понякога подвежда. Понеже е наклонен назад, сълзенето на масло от гарнитурата на капака се стича под смукателния колектор и се забелязва, чак когато почне да оставя петна по паркинга.
                  Гумички на клапаните (изгарят предимно тези над изпускателния) се сменят сравнително лесно, естествено с демонтаж на валове и пулове, като тези от към смукателния ся почти непокътнати, но препоръчвам сервиз за тази работа. Има някои тънкости, които непременно трябва да се спазят инче после работата ще е многоПистови ремъци се сменят лесно. Ангренаж и ролки, въпреки тясното пространство с необходимите инструменти и малко изподрани ръце също не е проблем да си ги смените сами, но препоръчвам сервиз и за тази работа.

                  Коментар


                  • #24
                    Здравей! Имат ли газ равките? И ако имат , дали си наблюдавал намаляване на хлабината на изпускателните клапани (потъване) ?

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от walkodawa Преглед на мнение
                      Привет Рав(каджий)
                      Втора година карам дълга база, синът ми, след като си съсдаде лични впечатления си купи къса база.
                      Лично мнение - супер са!
                      Части - голям избор. Цени на части - народни. Караш джип - поддържаш кола . Сравнително лесна за обслужване от хора с що годе прилични технически познания. Нещо, което е МНОГО ВАЖНО - ОСВОБОДЕН ДВИГАТЕЛ! Говоря за масовия (XA10) 2.0, 129 к.с.за другите нямам наблюдение.
                      Не среща клапани при късане на ремък. Дългата база вози сравнително меко и приятно, като кола. Късата е малко по-дръвце, но също има прилична возия за теглото си и окачването. Затова пък е скоклива и "прескача" локвите . Сравнението го правя на база Витара, която притежавах няколко години и, за която мога да изкажа само суперлативи относно здравина и издръжливост.
                      Full time е добро и не прави изненади на хлъзгав път (проблем при Хондите)
                      При заключване на мостовете (с бутончето), съм изкачвал затревн наклон (тревата е хлъзгава), който с витарата го преодолявам на IIра бавна. С равката го изкачих толкова леко, че даже не ми направи и кефа. Нито превъртя, нито поднесе. Просто се изкачих на равното и, толкоз.
                      Особено внимание на всички тампони. Смяната на повечето им е лесна, но за някои се налага демотиране на други части, за да се достигне до тях.
                      Видимо чистия двигател понякога подвежда. Понеже е наклонен назад, сълзенето на масло от гарнитурата на капака се стича под смукателния колектор и се забелязва, чак когато почне да оставя петна по паркинга.
                      Гумички на клапаните (изгарят предимно тези над изпускателния) се сменят сравнително лесно, естествено с демонтаж на валове и пулове, като тези от към смукателния ся почти непокътнати, но препоръчвам сервиз за тази работа. Има някои тънкости, които непременно трябва да се спазят инче после работата ще е многоПистови ремъци се сменят лесно. Ангренаж и ролки, въпреки тясното пространство с необходимите инструменти и малко изподрани ръце също не е проблем да си ги смените сами, но препоръчвам сервиз и за тази работа.
                      За 2 генерация ли говориш? На първа двигателя е 3S-FE и е 128к.с. и както си написал - не среща клапани при късане на ремък, за втора генерация не знам. 3S-FE не прегаря клапани. За ганитурата на капака съм съгласен, на Авенсиса 2 пъти сменях гарнитура и пак я продадох течаща.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                        За 2 генерация ли говориш? На първа двигателя е 3S-FE и е 128к.с. и както си написал - не среща клапани при късане на ремък, за втора генерация не знам. 3S-FE не прегаря клапани. За ганитурата на капака съм съгласен, на Авенсиса 2 пъти сменях гарнитура и пак я продадох течаща.
                        За първа генерация говори колегата. Тя е ХА10. Иначе за гарнитурата - ако купиш оригинална, поне 100-150 хил.км. няма течове. Но е важно да презалепиш полумесеца, защото често тече именно от него. Инак за смяната на ангренажа е прав човека - много псуване и изподрани ръце. Просто няма място...

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение

                          За първа генерация говори колегата. Тя е ХА10. Иначе за гарнитурата - ако купиш оригинална, поне 100-150 хил.км. няма течове. Но е важно да презалепиш полумесеца, защото често тече именно от него. Инак за смяната на ангренажа е прав човека - много псуване и изподрани ръце. Просто няма място...
                          ХА10 е модела Рав 4, а колегата го дава като за код на двигателя. Изяснихме недоразумението. Двигателя на ХА10 в масовия случай е 3S-FE, като според някои източници има и друг, но аз поне не съм виждал ХА10 с друг двигател.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #28
                            Здравейте имам Рав 4 Първа генерация ХА10 , това е уникално малко джипче . Да се кара е истинско удоволствие особено в сняг. Имам питане , при шофиране на по-висока придавка и под 2000 оборота се появявя една вибрация , някой имал ли е подобен проблем ? Според мен е от някой от тампоните , ама незнам как да проверя

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

                              ХА10 е модела Рав 4, а колегата го дава като за код на двигателя. Изяснихме недоразумението. Двигателя на ХА10 в масовия случай е 3S-FE, като според някои източници има и друг, но аз поне не съм виждал ХА10 с друг двигател.
                              Понеже стана дума за кодове и сигнатури, ето така изглеждат пълните данни, вкл. кодове на ДВГ и шаси:
                              VIN JT171SC1000083718
                              Build Date 03/1995
                              Model SXA10L-AZMGKW
                              Body HT HARDTOP
                              Specification HT LEFT-HAND DRIVE VEHICLES
                              Market EU
                              EUROPE
                              Engine 3SFE 2000CC 16-VALVE DOHC EFI
                              Fuel system EUR
                              EUROPE
                              Transimission MTM MANUAL TRANSMISSION
                              Frame Number SXA10-0083718
                              Color Code 202 Black

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от niksan232 Преглед на мнение
                                Здравейте имам Рав 4 Първа генерация ХА10 , това е уникално малко джипче . Да се кара е истинско удоволствие особено в сняг. Имам питане , при шофиране на по-висока придавка и под 2000 оборота се появявя една вибрация , някой имал ли е подобен проблем ? Според мен е от някой от тампоните , ама незнам как да проверя
                                Колко под 2000, ако е много под необходимия въртящ момент .... то си е неизбежно. Все пак това е бензинова колица, с не голям въртящ момент и тя се кара на обороти.
                                Сериозно по въпроса : Може да ти е от едно нещо конкретно, а може и звука да ти е "сборен", т.е. от няколко неща. Ама по-скоро, първото.
                                "...ама незнам как да проверя..." - ми качваш някой майстор в колата или някой приятел дето ги "чува" нещата и ти караш на 5-та с 60 км/ч., примерно, пък той ги чува. Штото, ако скоростта е под 60-70 км./ч. на V-та, проблема вече е в задкормилното у-во .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X