Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

    До скоро се радвах като малко дете на диодните фенерчета/челници (имам май една камара JetBeam, ZebraLight и Petzl) който позволяваха да виждаш нещо през ноща и да не им свършва батерията на 20-тата минута, и наистина 100-200 лумена бяха страхотно нещо (така и не гледах големите Токмаци, който светеха по-силно, но ти трябваше мотокар за да ги носиш с теб).
    миналата година се зачетох за фенерите с новият cree XM-L диод и се хванах за главата - 600 - 700 лумена във фенерче губещо се в ръката ти (и джоба ти), но друго си е ръка да пипне, око да види.
    Най-накрая пипнах един SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650 на http://www.zebralight.com/SC600-Cree...8650_p_55.html
    и останах като треснат, през деня светлината му е видима като на автомобилен фар, а през нощта ...... Няма Нищо Общо с предшествениците си. Мислих как мога да го покажа, но ми се вижда сложна работа, та реших да ви пусна едно не лошо филмче (сравнен с Маглаит), Приятно гледане и Горещо го препоръчвам да знаете (само за пример, през нощта като го пусна в тавана на стаята осветеността е като от 100 Ватова крушка на тавана - няма майтап



    П.с.
    Малко дани:
    Light Output
    • High: H1 500Lm with 750Lm turbo in the first 5 min (2hrs) or H2 200Lm (5.9hrs) / 330Lm (3hrs) /500Lm (2.1hrs) / 4Hz Strobe
    • Medium: M1 65Lm (18hrs) or M2 21Lm (50hrs)
    • Low: L1 2.8Lm (280hrs) or L2 0.1Lm (80days)
    Последно редактирано от alex_markov; 04-01-12, 22:40.

  • #2
    От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

    750 лумена са стандартни за обикновен халогенен фар на дълги светлини, така че сравнението е уместно. А какво значат тези "първи 5 минути"?

    Коментар


    • #3
      От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      750 лумена са стандартни за обикновен халогенен фар на дълги светлини, така че сравнението е уместно. А какво значат тези "първи 5 минути"?

      Не съм пробвал, но до колкото разбирам 750 лумена, само 5 минути "на вързано", след което (предполагам за да го предпазят от прегряване) би трябвало да мине на 500 Лумена и така 2 часа с 2900mah акумулатор (аз си взех 2600, та сигурно ще е малко по-малко, но все пак доста добре, оказа се, че имам и 3000).
      Най-ме впечатли режимът 80 дни, в интерес на истината, при пълен мрак този режим е супер полезен и използваем

      П.С.
      Сега правя теста с 5-те минути. След 6 минути, не се намали сам? Тялото е леко загрято, но без ексцесии Спрях го и като го пуснах пак си свети на 750.
      Последно редактирано от alex_markov; 04-01-12, 23:05.

      Коментар


      • #4
        От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        750 лумена са стандартни за обикновен халогенен фар на дълги светлини, така че сравнението е уместно. А какво значат тези "първи 5 минути"?
        Мааааалко повече са автомобилните крушки...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650


          И аз си мисля, че автомобилните фаровете са малко по-силни, но за първи път се изкушавам да ги загася в квартала и да пробвам с фенерчето (с колелото теста, ще е много скоро, вЕрвайте ми)

          Коментар


          • #6
            От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

            Крушките да, ама целият фар в полезната посока е доста по-малко. Твърде много от светлината не се излъчва в посока към рефлектора и е практически безполезна, а в много конструкции на фарове и нарочно се поглъща. Той пък рефлекторът рядко отразява над 85%, стъкларията пред него също не е абсолютно прозрачна и така навън я излязат 500 лумена, я не. В по-новите конструкции рефлекторът не е парабола, а елипса + сфера и оползотворява много повече от пространствения ъгъл около лампата, ама пък после 3см дебела лупа и отделно предпазно стъкло и 500 лумена пак са повод за радост.

            А фенерът е 500/750 лумена навън, след отчитане на рефлектор и стъкло.
            Последно редактирано от Ясен; 04-01-12, 23:34.

            Коментар


            • #7
              От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Крушките да, ама целият фар в полезната посока е доста по-малко. Твърде много от светлината не се излъчва в посока към рефлектора и е практически безполезна, а в много конструкции на фарове и нарочно се поглъща. Той пък рефлекторът рядко отразява над 85%, стъкларията пред него също не е абсолютно прозрачна и така навън я излязат 500 лумена, я не. В по-новите конструкции рефлекторът не е парабола, а елипса + сфера и оползотворява много повече от пространствения ъгъл около лампата, ама пък после 3см дебела лупа и отделно предпазно стъкло и 500 лумена пак са повод за радост.

              А фенерът е 500/750 лумена навън, след отчитане на рефлектор и стъкло.

              Явно ще се прави тест

              Коментар


              • #8
                От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                Лесно ти е на теб. А аз сега мисля дали да си го купя.

                Коментар


                • #9
                  От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Лесно ти е на теб. А аз сега мисля дали да си го купя.

                  На теб явно ти е още по-лесно. Ако можеш да си го позволиш - ВЗИМАЙ, Заслужава си всяка стотинка!

                  Коментар


                  • #10
                    От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                    Реших да направя една снимка, речено - сторено. Нагласих апарата на ръчни настройки (за да не се наглася различно за всеки кадър) ИСО 100, 1/100, 4 Бленда (малко тъмничко излез на, ама карай), всички снимки са на лампа (НЕ са на тъмно!)



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-01-05 test LED feneri.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5333436

                    Коментар


                    • #11
                      От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Явно ще се прави тест
                      Днес на бързичко в снега го сравних с фаровете на колата (обикновени крушки, но с лупа), е по-слаб е, а и разпределението на светлината не е като на фаровете. НО Може да се кара и само с него, бавничко

                      Коментар


                      • #12
                        От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                        Като лудите си говоря сам, Но днес пак пробвах в една тъмна уличка - само на фенер Комфортно си се кара с до 50-60 км/ч дори по непознат път. Стига естествено да няма мъгла

                        Коментар


                        • #13
                          От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                          От вчера съм горд собственик на UltraFire C8 XM-L T6 Led с двоен рефлектор и крушка 1600 Lm с една батерия 18650 - ТОВА е ФЕНЕРА! Взех го за карабината за варда на хищник! Свети невероятно за такива размери!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C8.JPG
Прегледи:1
Размер:35.8 КБ
ID:5336994


                          Коментар


                          • #14
                            От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                            Т'ва чудо свети по-силно от фара на Галата бре! Не го насочвай към морето, че някой италиански кораб може да се качи на камъните.
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • #15
                              От: SC600 Cree XM-L 750Lm Flashlight 18650

                              Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                              Т'ва чудо свети по-силно от фара на Галата бре! Не го насочвай към морето, че някой италиански кораб може да се качи на камъните.
                              Ти видя ли ги тия бре) Аз се учудих как устискаха до днес - там е пълно с "професионалисти" - знам че и мен може да ме дават някога по телевизиите на някой камъни - застраховани няма ама тия жабари са много зле милите! Добре че не отидох при тях като имах възможност!

                              П.С. - Съжелявам за отклонението по темата!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X