Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка за Джип Чероки XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лебедка за Джип Чероки XJ

    Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
    Тая последната снимка,да не е баирчето на Паша Дере.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=124405 - там е..

    Коментар


    • #17
      От: Лебедка за Джип Чероки XJ

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Относно коефициента (дали е 1,5 - 1,8 или 2,5) ето два случая от скромния ми опит, в които лебедка смятана по 2,5 не можа да ме изкара и ползвах жокер "Обади се на приятел" ...
      Винаги може да има такива случаи и решението не е непременно по-яко дърпане. Защото, ако джипът е много качествено окопан, а лебедката (или каквото там го дърпа) е прекалено мощна, може да се стигне до ей такава ситуация ...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toomuchpull.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5333447
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Лебедка за Джип Чероки XJ

        Вярно е това което казваш Чавдаре въпреки, че на снимката ясно се вижда колана с който е теглен джипа (най-вероятно е бил вързан за предния мост) и тук има намесен камион или трактор! Чак такава пълна щета на предницата не съм виждал - тук е имало як динамичен удар за да стане тая работа, а поне аз не се сещам за лебедка която да е в състояние да го причини! Нямам претенциите да съм прав - не съм бил там...

        П.П. Той и трактора се вижда на снимката...!!! Тракториста е за трепане в случая, а не този който е избирал лебедката...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 05-01-12, 08:41.

        Коментар


        • #19
          От: Лебедка за Джип Чероки XJ

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          ... Нямам претенциите да съм прав - не съм бил там...
          В случая си прав. Точно тази поразия не е дело на лебедка. Но е добра илюстрация за това какво може да стане, ако силата, с която се тегли, дойде в повече.

          Ако лебедката дойде прекомерно мощна, по-вероятно е първото, което ще поддаде, да е закрепването на лебедката към автомобила. Особено ако той няма солидна рама.

          Затова е добре да не се прекалява с грубата сила при теглене, а да се помага на лебедката - било с Джек или с лопата ...

          На ей такова окопаване ...




          само лебедка няма да ти свърши работа. Или ще "умре" или, ако е достатъчно мощна, нещо ще се счупи ...
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-01-12, 08:51.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Лебедка за Джип Чероки XJ

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Друг момент е, че колкото по-мощна е лебедката - толкова по-дълго ще живее. Просто работи далеч от предела на силите си. Разликата в теглото на 8000 и 12 000 либри е незначителна и аз предпочетох 12 000.
            Това, обаче има и друга страна, особено при Черок и други безрамни коли. Може да я поизкривиш, при по-голямо усилие. Това важи и за много автомобили с позагнила рама..

            ......И ако е 24V /като мойта/ живота и е още по голям......Иначе е хубаво да се носи и една две ролки/полиспас/ че не се знае човек на къде ще се връзва!А и е по леко на лебедката!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #21
              От: Лебедка за Джип Чероки XJ

              Ако се върже лебедката през скрипец не и ли се увеличава теглителната сила?

              Коментар


              • #22
                От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                Ако се върже лебедката през скрипец не и ли се увеличава теглителната сила?
                "полиспас-а" си е скрипец...

                Коментар


                • #23
                  От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  .....само лебедка няма да ти свърши работа. Или ще "умре" или, ако е достатъчно мощна, нещо ще се счупи ...
                  А, тука има и едни събарячи на борове.
                  " Дърпахме, дърпахме и бора падна върху джипа ! " .

                  Ама бързо да си признава...........
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    А, тука има и едни събарячи на борове.
                    " Дърпахме, дърпахме и бора падна върху джипа ! " .
                    ...
                    Между другото, това никак не е трудно. Някои иглолистни имат много плитка коренна система и ако напънеш с лебедката да вадиш по-сериозно окопан джип, като едното нищо може да събориш дървото.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                      Благодаря на всички за отговорите и за леко закачливите изказвания!Имам доста опит с лебедки,скрипци и с автомобили с висока проходимост на няколко континента и на много екстремни ситуации не е хвалба всичко това което ми писахте ми е ясно и понятно!Може би въпроса не ми беше ясен на много от вас ще го задам още веднъж и с разяснение та:....Интересува ме лебедка за Джип Чероки 2500 VM 2000гс лек лифт с тенденция за по и по та ме интересува да мисля си за лебедка 12000 либри но не мисля за много екстремни и агресивни разходки!Исках някой с опит с Джип Чероки 2500 VM да ми даде както се вика акъл ама греда исках просто варианти примери!И повярвайте поизчел съм доста и по форума и другаде!Не ми е целта само да пиша и да пълня форума с въпроси които мислете че са глупави и неадекватни!Извинявайте
                      Христо Георгиев-0889022988
                      Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                        И аз мисля да взимам лебедка, но след гумите, те са по-важни. Но мисля 12 000 да е защото не е кой знае каква разликата в цената както и в габаритите. Решението ми е взето само на тази база без конкретни технически сондажи Колкото повече толкова повече е казал мечо ПУХ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                          Първоначално публикуван от madshpic Преглед на мнение
                          ... Имам доста опит с лебедки,скрипци и с автомобили с висока проходимост на няколко континента и на много екстремни ситуации

                          .... Интересува ме лебедка за Джип Чероки 2500 VM 2000гс лек лифт с тенденция за по и по та ме интересува да мисля си за лебедка 12000 либри но не мисля за много екстремни и агресивни разходки!Исках някой с опит с Джип Чероки 2500 VM да ми даде както се вика акъл ама греда исках просто варианти примери! ...

                          Като имаш опит, какво толкова му се чудиш на Черока ?!? Колко мощна лебедка е необходима се определя като на всеки друг автомобил. Ако искаш - сложи си и 15,000 lb, макар че лебедка 9500 съвсем добре се справя с Нисан Патрол с тегло 2140 кг (без екипажа), а австралийците на състезания (на Нисани и Тойоти) масово използват 8000 lb ...

                          Би трябвало да е по-интересно как лебедката (каквато и да е тя) ще се монтира на джип, на който зад бронята няма яки рогове на солидно шаси ...

                          Малко информация за размишления
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                            Благодаря за матеряла за размисъл доста пъти съм го преглеждал а и съм на етап монтаж на лебедка след като съм поставил планки у греда отпред!А за опита казах го защото много кратно съм използвал жокера с лебедката на автомобилите които съм управлявал те са били фабрични и предназначението им е съвсем друго от това за което ще използвам моя Джипок!Като се вкопая по време на лов в кал или сняг да мога да се измъкна на разхотките които си правя не чак толкова екстремни ми се е случвало да по затъна,да пропадна и т.н обичам да ми е изпипано всичко и да съм подготвен за всичко !
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                              Моля за ключ на темата!
                              Христо Георгиев-0889022988
                              Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лебедка за Джип Чероки XJ

                                КЛЮЧ!
                                Христо Георгиев-0889022988
                                Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X