Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виетнамка с купе на УАЗ 469.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

    Първоначално публикуван от dimitar.stoianov Преглед на мнение
    Леко скъсявана на шасито и 4 линково окачване ето малко снимки [ATTACH=CONFIG]444960[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]444961[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]444962[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]444963[/ATTACH]
    Това шаси и мостове от преслав 4х4 ли са ?

    Коментар


    • #32
      От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

      И на мен на това ми прилича.
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #33
        От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

        Да мостовете и шасито са от авиа преслав 4x4

        Коментар


        • #34
          От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

          Колеги помагаите от какъв матерял да направя носачи за задният мост благодаря предварително а и ето оште малко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0459.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:5370276Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0454.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5370277Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0455.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5370278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0456.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5370279Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0457.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5370280

          Коментар


          • #35
            От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

            А от какво са гумите и джантите от газ 66 или газ 63?

            Коментар


            • #36
              От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

              Ето малко напредък след доста дългия застойНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1206.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5440714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1207.jpg
Прегледи:1
Размер:206.5 КБ
ID:5440715Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1208.jpg
Прегледи:1
Размер:189.9 КБ
ID:5440716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1209.jpg
Прегледи:1
Размер:191.4 КБ
ID:5440717Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1210.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5440718Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1211.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5440719Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1212.jpg
Прегледи:1
Размер:185.6 КБ
ID:5440720Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1213.jpg
Прегледи:1
Размер:187.2 КБ
ID:5440721Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1214.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:5440722Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1215.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5440723

              Коментар


              • #37
                От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                Лелее... тъкмо кроях планове за стъкмяване на нещо от сорта на Вертер черокитО, че попадна добър екземпляр за наджипване и хоп темичката с руслата техника. Много се впечатлих от арменските ни колеги с редукторната уазка. Та да попитам :
                1) Редукторни мостове от какво биха били подходящи за такъв проек ?
                2) Какъв двигател, скорости раздатка, от какво ?
                3) Отгоре върху шасито мога да си насадя каквото купе си реша или греша ?
                п.п. Моля за по-прости обяснения и примери, щото съм скаран с руската техника и наименования, най-добре да ползвате тривиалните наименования (виетнамка, джуган и тнт )

                Относно колегата - нямаше ли едно "наточено" чероки или греша. Успех с начинанията, дано в най-скоро време да усъществите замисленото

                Питам сичко това, щото съм в разни размишления с какво да се захващам. Търся машина която ще се ползва главно за хард изпълнения с цел гонене на злите духове (усвояване на всяка свободна стотинка, вместо прахосване, пък и да има с какво да се занимавам). За разходки на дълги и средно дълги преходи, доста често зимата в дълбок сняг, оттам и нуждата от голям клиренс. Затова се бях спрял на черока, щото като цяло съм запознат с машините макар и моето да е дизел, но сега зеха да ми се мотаят едни такива мухи за започване от нулата и направата на наистина яко возило.
                *Последното което имам да питам е г/д лесно ли се намират необходимите чарколяци, цените как вървят, има ли достъпни части, а не да чакам по 2 седмици за доставка от оттатък океана ?

                Поздрави !
                п.п. Попринцип съм остро изявен противник на Руската техника, но знае ли човек... може пък да излезне нещо.

                Коментар


                • #38
                  От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                  Долу-горе единствения плюс на руската техника е, че е евтина.
                  Ако имам достатъчно "финансов ресурс" ще си поиграя да направя една траялка, като в нея няма да има нищо руско.
                  Сега използвам много руски чаркове по машините си. Защо-първото изречение.

                  Иначе мисля, че ако руснаците бяха нормална държава с нормална икономика през тези 20-30 години студена война-щяха да имат техника съизмерима със световните аналози.
                  Ама всичко което са направили е копирано(или поне правно по лиценз) от някоя западна машина, и през всичките тези години е останало на нивото на което е било в началото. Като техника през 70-те и 80-те беше на ниво, ама вече е силно остаряло.

                  Извинявайте за спама.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                    Кольо, при теб е малко по-различно, щото се пак ти искаш да извлечеш най-висока производителност. Когато една машина се прави с цел състезания всички средства са оправдани , а когато е с цел да си возиш г@з@ нагоре надолу щото няма те сърби е друга бира.
                    Иначе мнението ми за руската техника е г/д същото като твоето. Нагледал й съм се щото през незапомнени времена дядо ми беше шофьор, ходил съм с него къде ли не и едно запомних там дето минаваха прагите нищо друго не успяваше, е чат пат и някоя виетнамка, ама аз с праги работи не искам да си имам, та по-добре виетнамка. Ама и нямаше път когато да сме отишли някъде и да не е имало ремонт след това. Незнам дали е сължеше на амортизацията или некъдърни инженери и калпаво изпълнение. Помня, че най-големия кеф ставаше когато товарен камиона по най-големия наколн изключеше от скорост и спиране нямаше , даже веднъж направихме просека за шорткът
                    Та така, сега се замислих за намирането на шаси с як двигател (предпочитания към голям дизел или V8 бензин, скорости и раздатка, най-добре радукторни мостове, след което ако има нужда скъсявам, насаждам му купето от старото ми чероки и става монстър. Гуми по-големи от 37 неща

                    Поздрави !
                    п.п. абе и 35 стават
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 04-01-13, 20:29.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                      Any ideas ?
                      Не за друго щото ще изтърва един що годе 4 литров черок

                      Поздрави !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                        Ето как се получи подсилването на задният мост Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1296.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5452902Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1299.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5452903Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1327.jpg
Прегледи:1
Размер:199.0 КБ
ID:5452904Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1328.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5452905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1329.jpg
Прегледи:1
Размер:144.2 КБ
ID:5452906Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1330.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5452907

                        Коментар


                        • #42
                          От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                          браво доста е трудно да се сътвори една такава машина но със желание и много труд ще стане аз също съм започнал една подобна машина само че донор е газ 66 двигателя е доиц 4цил въздухар но ще го оставя на рисьори междоосието му е 1.56 и ще сложа купе от уаз 469 ще баде само за разходки успех и късмет ти пожелавам

                          Коментар


                          • #43
                            От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                            A защо усилихте така моста?
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • #44
                              От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                              Хубаво е да провериш тези мостове от преслава дали не са по бързи от на газ 66 аз мисля че са и може да стане по бърза но ще загуби мощност гумите на газ 66 са доста по големи от тези на авията

                              Коментар


                              • #45
                                От: Виетнамка с купе на УАЗ 469.

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                A защо усилихте така моста?
                                Усилих моста поради това че минавам на пружини и за да мога да захвана 4 линковото окачване по сериозно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X