Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

    Колеги реших да започна тази тема, поради изказвания във форума, като- Ела и виж колко ми е подготвен джипа!
    Поради това, че в състезанията се доказват подобренията и възможностите на джипа и екипа, но факторите за да се спечели едно състезание са много, затова се спрях на тези три.
    Кое според вас е по- важно, супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор?
    Аз ще споделя моето мнение малко по- късно, за да не се превърне темата в убеждаване, че не съм прав!

  • #2
    От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

    Зависи от конкретното състезание.
    На някои може да се кара и с по-стокова машина, но да е важна навигацията. На друго може даже да не е необходим навигатор-всичко да се реши от уменията на пилота. А на тежък траял без добре подготвена машина няма значение колко е добър пилота.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Зависи от конкретното състезание.
      На някои може да се кара и с по-стокова машина, но да е важна навигацията. На друго може даже да не е необходим навигатор-всичко да се реши от уменията на пилота. А на тежък траял без добре подготвена машина няма значение колко е добър пилота.
      Коле за траял всичко си е важно.Колкото и да ти е добра колата и ти да си страшния пилот без да има кой да те преведе си назад.
      В едно тежко трофи без яка кола и добър навигатор пак ще си назад.
      Много хора според мен са гледали как на рали без добра кола и добър пилот как хората изостават в класирането.
      Тоест идеята ми е че навсякаде се иска да си на 100%.Щом си тръгнал на състезание се иска да си от подготвения по-подготвен.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

        Спор няма че всичко е важно, мисълта ми бе да ги степенуваме и да се обосновем.
        Ето и моето мнение:
        1. Задкормилното устройство
        2. Навигатора
        3. Джипа

        Коментар


        • #5
          От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

          Бе и така е, и не е.

          Разбира се, ако гониш добро класиране не може да правиш компромиси, но ако се налага все пак да се направи някакъв, и можеш да избираш от кое да спестиш, има си специфика за всяко състезание.
          Например аз карам със сина, той се научи да чете пътната книга, да разпъва лебедка, но не е добър шофьор. Всъщност няма книжка още. Оттам няма и опит в каранетоне знае да ме преведе през някои места както би ме превел опитен шофьор. И по траялите разчитам единствено на себе си, даже понякога изобщо не го вземам с мен във витарата.
          Друг пример-на нашето състезание преди месец не се пуснах на единия траял, защото нямах читава клетка, а вече имаше два обърнати джипа. Тук случая е до машината. Също не бих се пуснал на Лазарово-за там пък нямам въобще машина...
          На ралиджийско състезание не мога да се надявам на добро класиране пък заради слабия си опит в скоростното каране по черен път.

          Примери колкото щеш.
          Искам да кажа, че ако един от трите елемента куца-има състезания където това няма да е от голямо значение, докато на други ще си личи яко.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

            Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
            Спор няма че всичко е важно, мисълта ми бе да ги степенуваме и да се обосновем.
            Ето и моето мнение:
            1. Задкормилното устройство
            2. Навигатора
            3. Джипа
            Писали сме заедно, но я ми кажи-щом джипа е най-маловажното в твоята класация може ли да караш на Лазарово със стокова витара?
            И най-добрия траялен пилот да докараш, ако няма добре подготвена машина за там-ще е до първия екстрем. А и не само там.

            Няма еднозначен отговор...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

              На Лазарово много добре подготвени джипове изостанаха, според мен поради грешки на навиготори и пилоти, пък други с не толкова подготвени джипове се справиха добре, затова мисля така.
              Не казвам че джипа ще е сток, но ми направи впечатление , че много преправените джипове дават повече дефекти, отколкото близо до оригиналните.

              Коментар


              • #8
                От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                На Лазарово много добре подготвени джипове изостанаха, според мен поради грешки на навиготори и пилоти, пък други с не толкова подготвени джипове се справиха добре, затова мисля така.
                Какво си гледал на лазарово но си колите който бяха напред в класирането си бяха правени и с опитни пилоти и навигатори.

                За много хора "Подготвена Кола" е различно понятие.
                Иначе като класация незнам кой ще може да ти я подреди.
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                  Ми гледах как хубав джип, направи няколко опита и не излезе един баир където другите минаха, май не беше проблема в джипа, на друго място навигатор "се чеше там дето го не сърби", не насочи пилота където трябва, не му постави добре пътеките и също не успяха и те така!
                  А за класирането има още много фактори както казах, затова гледам само отделни препятствия!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                    Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                    ... Не казвам че джипа ще е сток, но ми направи впечатление , че много преправените джипове дават повече дефекти, отколкото близо до оригиналните.
                    В това няма нищо странно. Оригиналната конструкция на джиповете си е мислена и изпълнена от специалисти, на които това им е работата, и които разполагат със съответните ресурси.
                    "Подобренията", които ние правим по колите, твърде често "издишат" както теоретически, така и като практическо изпълнение.


                    А конкретно по темата си мисля, че подобни спорове са безсмислени. Както са казали колеги и по-горе - всичко е важно. Да, при равни други условия по-добрият пилот най-вероятно ще даде по-добри резултати.
                    Но хайде да видим какво става, ако другите условия не са равни!
                    Да речем, че ти си голям карач, ама ще караш на истински траял, конкуренцията е с 38-ци и нагоре, блокажи, окачвания и т.н. оборудване като по учебник, а ти си тръгнал, примерно, с едно джипче с подложки на пружините,амортисьори каквито си намерил в моргата и прочутите гуми тракторки. Колко далеч ще стигнеш?

                    Или, примерно, си тръгнал на рали-рейд. Ти си отличен пилот, колата ти е много добре подготвена и нямаш проблем да отвееш конкуренцията. Да, ама навигаторът ти е слаб и постоянно допуска груби грешки, в резултат на което ти се налага да задминаваш едни и същи хора по няколко пъти. Пък те, може и да не са добри колкото тебе и да имат по-слаби коли, но не допускат толкова грешки и, съответно, не губят толкова време да ходят за гъби. Поради което в крайна сметка се оказват преди теб в крайното класиране. Въпреки че на трасето си ги задминавал все едно са спрели. Хем по няколко пъти ...

                    Освен това, в списъка не виждам един друг фактор, който също е много важен при истински сериозни състезания, в които се кара повече от 15 минути. Това е асистенцията. Без значение колко добри са пилот, навигатор и машина, на по-продължителните състезания е от огромно значение каква поддръжка има зад тях. Едно е да знаеш, че на финала на етапа те чакат читави механици с един бус, пълен с най-необходимите части и инструменти, и съвсем друго, ако караш с мисълта, че на финала не те чака никой и, ако счупиш нещо по-сериозно, състезанието за теб приключва, защото нямаш с какво да замениш счупеното ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                      Който е гледал Валери Вушев със старата му УАЗка, ще се сети много интересни истории
                      Но има състезания и състезания - както е казал поета, козата си иска пръч...

                      Чавдар го е описал много точно!
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • #12
                        От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                        Мисълта ми беше, че виждам как някои са хвърлили доста пари в джиповете си, няма лошо имали възможност- браво, но в следващия момент започват да се изказват срещу колеги, които нямат такава възможност и се опитват да направят нещо с по малко парички: - не си мисли че с два три лева ще направиш джип, иди да видиш еди кои си!
                        Това ме подразни, защото от това което видях на едно две състезания, ясно се вижда как някой наперен с подготвен джип не успява, а скромничкия човечец с по слабо подготвен джип заминава!
                        Бензина е в кръвта и не всеки го има, шофьор не се става, трябва да ти идва отвътре, продължавам да мисля че най важния фактор е човека / който управлява и който му помага/.
                        Успех на всички!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                          30%-гуми,30%-машина ,30% -пилот и навигатор и 10%-КЪСМЕТ.Ако ги нямаш 10% -каквото и да правиш и каквато и машина да имаш си за никъде.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                            Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                            ...
                            Кое според вас е по- важно, супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор?
                            Аз ще споделя моето мнение малко по- късно, за да не се превърне темата в убеждаване, че не съм прав!
                            Ако имаш джип, по-добре да е наточен,
                            ако искаш да караш, по-добре е да можеш.
                            Ако ти трябва навигатор, по-добре да е компетентен.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Супер подготвен джип, отличен шофьор, или отличен навигатор!

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Ако имаш джип, по-добре да е наточен,
                              ако искаш да караш, по-добре е да можеш.
                              Ако ти трябва навигатор, по-добре да е компетентен.

                              Перфектен отговор , то направо темата стана за ключ
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X