Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - схема на букса за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помощ - схема на букса за теглич

    Днеска се сблъсках с проблем. Понеже от почети 2 години не съм дърпал ремарке и не съм ползвал теглича по предназначение. Буксата ми за светлините е много ниско и се закача в някоя дъпка. Така спрях да и обръщам внимание. Утре обаче трябва да дърпам ремарке. Днеска тръгнах да изправя планката на буксата, но буксата се оказа счупена, кабелите запекли в клемите и няма развиване, а 2 от кабелите скъсани. Имам нова букса и треъгвам да я слагам. Вземах схемата, която имам (сега видях че и тука е качена същата) и си нареждам клемите. Сложих си ремаркето, което не е карано от 2 години и светна само единия мигач при включен габарит. Оставих го така и утре ще видя с ремаркето, което ще дърпам, как ще са светлините. Собственика го кара редовно и са твърди че е с оригинални светлини.

    Коментар


    • #62
      От: Помощ - схема на букса за теглич

      Провери масата...
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #63
        От: Помощ - схема на букса за теглич

        То моето ремарке за момента не ме вълнува. Ще карам с друго ремарке. Моята букса на колата сега е нова и съм проверил с пробна лампа че всичко свети. Утре сутринта се притеснявам да не стане също дискотека и да се чудя какво да правя. Ще взема за всеки случай помагач за да прозвъним инсталацията ако се налощи.

        Коментар


        • #64
          От: Помощ - схема на букса за теглич

          Някой би ли споделил съвети и напътствия за свързване на теглич(окабеляване) със 7 и 13 клеми, конкретно ме интересуват системите за коли с т.н. CANBUS, четох, че трябва специално байпас реле обаче някои байпас релета НЕ ставали за ЛЕД диодни светлини.

          Колата е джип вранглер с КАНБЪС, искам да окабеля теглич и за двата стандарта 7 и 13 клеми и искам да сложа ЛЕД светлини.

          Има 1001 схеми в нета, правил съм подобни неща преди, но малко имам фобия от тези умни електроники и в магазина също ме предупредиха да си прочета и проуча какво точно ми трябва да си закупя.

          От къде е хубаво да се вземат сигнали за управление на байпас релето?

          Какви връзки да се ползват, спойка или кримпване с не знам как се казват едни щракащи неща за присъединяване на кабели без разрязване на проводника?

          Има ли специфични неща които трябва да се спазват за КАНБУС системи, умни байпас релета и ЛЕД светлини за да няма проблеми с компютъра на автомобила и т.н. двойно мигане на ЛЕД светлините на мигачите и т.н.?

          Кабелите, понеже ще са за ЛЕД светлини, може ли да са 1мм или 1.5мм дебели, дължината няма да е повече от 7-8 метра от релето до светлините в най-дългата си част, въпроса ми е нали ЛЕД консумира по-малко ток, следователно по-тънък кабел би трябвало да става, или?
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #65
            От: Помощ - схема на букса за теглич

            Здравейте колеги,
            Помагайте, че стана проблем. Имам отскоро една Зафира с теглич и букса 13 пина, монтирани в Германия. До тук добре но ремаркето е със 7. Досвидяха ми 20 лв. за преходник и реших да сложа букса със 7 пина. След 2 часа с пробната лампа ги нагодих, сложих ремаркето и за малко всичко работеше. След това си е.а мамата изчезнаха ми мигачите(аварийните работят) на колата със и без ремарке, зумера пищи независимо дали е запалена колата или не, задната чистачка не работи, предните само на двете по-горни степени. Пробвах с рестарт, не помогна. Излишните кабели съм изолирал по отделно. Няма изгорял предпазител, прозвъних ги всичките. Дайте някакви идеи, благодаря предварително!
            Поздрави!

            Коментар


            • #66
              От: Помощ - схема на букса за теглич

              Срамно е но ще пиша, за да не стане питам и отговор не искам. Преди малко проверих пак предпазителите на спокойно и намерих виновника за моите несгоди. Като извод мога да кажа, че е хубаво като се установи кой кабел за какво е да се откачи акумулатора. Това го пиша за пишман жичкаджиите като мен да го имат предвид.

              Коментар


              • #67
                От: Помощ - схема на букса за теглич

                Защо пък акумулатора?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #68
                  От: Помощ - схема на букса за теглич

                  Защото по време на свързването неволно може да се допре на маса някой кабел с постоянен + на него /+12V/ и "виновният" бушон пак да изгори.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Помощ - схема на букса за теглич

                    Или защото автомобилите с умни системи като каб бус и т,н, когато усетят нещо такова откачат и после става весело аз за това и питах по-горе но не бях удостоен с отговор
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Букса за Ремарке?

                      Да повдигна темата със същото питане като колегата от горния пост.Ако свържа буксата директно от стоповете ме съмнява, че компа ще ме насети...Мисля си да използвам ли релета и да си направя захранването през тях?Гледам че продават някакви модули ама къде се връзват и каква работа вършат-нямам представа.Става дума за Е класа2,9 -97г.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Помощ - схема на букса за теглич

                        Фабричните инсталации към стопове , и мигачи са оразмерени да захранват светлини на ремарке . Оригиналната инсталация от теглича се включва в букса точно към стоповете или инсталацията към тях. Ако ги свържеш грамотно , няма да има нужда от допълнителни релета.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Букса за Ремарке?

                          Търсих такава ,,чакаща" букса навсякъде в багажника но няма.Гледахме на Хонда CRV там е директно от стоповете и няма проблем.Ще я вържа така и ще пиша.Само да не отварям тема-Купувам комп...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Букса за Ремарке?

                            http://store.emk-33.com/product/3384...ul-quasar.html

                            Коментар


                            • #74
                              От: Букса за Ремарке?

                              Точно за това става въпрос.Вече друг е въпроса как се връзва-вярвам че в него ще да има и схема.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Букса за Ремарке?

                                Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                                Търсих такава ,,чакаща" букса навсякъде в багажника но няма.Гледахме на Хонда CRV там е директно от стоповете и няма проблем.Ще я вържа така и ще пиша.Само да не отварям тема-Купувам комп...
                                Сложи си LED светлини на ремаркето и на никой няма да му пука за допълнителния товар. Само провери дали компа не си 'търси' светлините през 20 секунди, като на тъпите баварци, че става дискотека
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X