Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - схема на букса за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ - схема на букса за теглич

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    е то това е идеята - ако не съвпадаше, всеки път с мултицета и отвертката
    Преходник с мъжка-женска,свързани с единични прекъснати кабели пак с мъжки-женски кабелни обувки.Винаги в жабката на теглещото и тегли всичко с всякакви куплунги.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Помощ - схема на букса за теглич

      Защо в 7 пиновата букса не е предвиден изход за светлини за движение на заден ход,а габаритите са разделени на ляв и десен !Оказа се че на моя джип освен оригинален теглич,имам и оригинална (фабрична) инсталация за него,бяха изведени всички вкл.и габаритите на два кабела както е по схемата, без фара за мъгла.
      Последно редактирано от Roninn; 06-04-13, 20:28.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Помощ - схема на букса за теглич

        7-пиновият куплунг произлиза от Германия, където си имат "парклихт" - начин да светнеш само левите габарити (най често - с лоста за мигачите). Затова леви и десни са отделно.

        Коментар


        • #49
          От: Помощ - схема на букса за теглич

          На моята кола буксата за ремаркето(май е за каравана де) е с 13 пина и е заводски поставена. За ауди Б4 става въпрос. Идеята ми беше да премахна тази 13 пиновата и да сложа 7 пинова. Но тъй като не знам кога какво ще ми се наложи да тегля и затова ми хрумна да сложа от другата страна на теглича една планка и на нея 7пинова букса за ремарке. А от тази с 13 пина да взема сигнал от кабелите който ми трябват. Въпроса ми е , ще стане ли този номер както трябва или не е добре да вземам от тези кабели сигнал за другата букса?
          И също така за какво се използва тази 13 пинова букса , наистина ли е за каравани или е някакъв шантав стандарт.
          П.П. Видях и тези преходници от 13 към 7 пина ама нещо ме човърка от вътре да съм с многофункционален теглич постоянно, и да имам и двете букси .

          Коментар


          • #50
            От: Помощ - схема на букса за теглич

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            7-пиновият куплунг произлиза от Германия, където си имат "парклихт" - начин да светнеш само левите габарити (най често - с лоста за мигачите). Затова леви и десни са отделно.
            Габарит се захранва през отделни бушони за безопасност - дори да угасне единият да остане нещо да свети. В компенсация на това, че за тях няма обратна връзка и шофьорът не разбира ако спрат. Докато например ако угасне мигач, индикацията за мигач на ремаркето спира.
            И аз мисля да си сложа два куплунга. От единия в другия не е проблем, лошото е че от другия в единия не става - няма достатъчно кабели и сигнали.

            Коментар


            • #51
              От: Помощ - схема на букса за теглич

              Ако имаш 13 пинова букса има преходник от 13 към 7 - струва около 10-15 лв. Кофти е опаки, тогава вече трябва да се вадят допълнително кабели.
              Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
              Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
              Mercedes Benz ML55 AMG
              Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

              Коментар


              • #52
                От: Помощ - схема на букса за теглич

                То като ще разнасяш преходници, най-добре на всеки от тях да има по един клеморед и да можеш да си ги редиш както дойде. Аз колкото пъти съм закачал някакво ремарке, толкова пъти съм попадал на ТНТМ. И не само че попадам на ТНТМ, ами и собственикът на ремаркето си държи на изобретението и иска аз да си разместя жиците на колата така, че да му паснат на ремаркето. После и да му оправя всички връзки и крушки така че да свети, а после след време и колата му, защото като си го закачил след 3-4 месеца, пак нещо не било ашколсун.

                Колкото до това, че от 7 към 13 не можело - то колко повече неща да има в 13? Все могат да се свържат важните (габарит, мигачи, спирачка), а другите неща са за напреднали (постоянен +, + от контакт, спирачките лява и дясна отделно, светлина за мъгла, светлина за заден ход и тн буржоазни предразсъдъци).
                Последно редактирано от Ясен; 08-04-13, 15:25.

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ - схема на букса за теглич

                  Според мен,покажи кой кара влака.

                  п.п По темата,смятам че светлина за заден ход трябва да има,все пак представям си четиривратно паджеро с ремарке или каравана става цял влак,при движение на зад,маймуната зад волана няма начин да види какво има зад него,но този зад него със сигурност ще разбере ще мпс-то ще се мести назад !Тоест за мен е все тая,но другите да знаят (разбират)!
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ - схема на букса за теглич

                    Според мен,покажи кой кара влака.


                    едит Така става като пиша едновременно от телефона и компютъра,ако някой иска да забърше пост 54
                    Последно редактирано от Roninn; 08-04-13, 19:20.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ - схема на букса за теглич

                      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      ..... В компенсация на това, че за тях няма обратна връзка и шофьорът не разбира ако спрат. ..
                      Това не е постулат..

                      има една известна марка, дето това не важи..

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ - схема на букса за теглич

                        Е аз в духа на споменаването на Германия го казах. От версията за светлините за паркиране.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ - схема на букса за теглич

                          колеги имам проблем с оригинална букса на мерцедес C класа 2003г! Сложих и преходник от 13 на 7 пина направих си буксата на ремаркето по схемата и ката ги вклучих трагна само левия габарит и то не трагна като габарит а като мигач и като натисна сирачката габарита спира да мига а сичките кабели са проверени и с уред и с 12v и сичко си отговаря на схемата.


                          Благодаря предварително !!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ - схема на букса за теглич

                            колеги имам проблем с оригинална букса за мерцедес C класа 2003! Сложих и преходник от 13 на 7 пина направих си буксата на ремаркето по схемата и ката ги вклучих трагна само левия габарит и то не трагна като габарит а като мигач и като натисна сирачката габарита спира да мига а сичките кабели са проверени и с уред и с 12v и сичко си отговаря на схемата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ - схема на букса за теглич

                              А, спокойно. Нищо в куплунгите за ремаркета не става от първия път. Все нещо е клеясало, контакт не дава или е объркано. Ама почни от клеясването и лошия контакт.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ - схема на букса за теглич

                                провери си масата колега.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X