Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Oтдавна не съм писал какво става с бившия Патрол на Любо,та ето две снимки които едва ли ще видите от двигател на Патрол,а именно скъсан колянов вал.
    И така съм карал 600 км,в това число и участието ми в трофито в Трявна.Колкото и да не ви се вярва това е единственото поражение,всичко друго е абсолютно здраво.
    Сега слагам нов колянов вал и се надявам в близките дни вече да е отново с монтиран двигател.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0283.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5710580

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0284.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5710581
    NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
    ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
      Oтдавна не съм писал какво става с бившия Патрол на Любо,та ето две снимки които едва ли ще видите от двигател на Патрол,а именно скъсан колянов вал.
      И така съм карал 600 км,в това число и участието ми в трофито в Трявна.Колкото и да не ви се вярва това е единственото поражение,всичко друго е абсолютно здраво.
      Сега слагам нов колянов вал и се надявам в близките дни вече да е отново с монтиран двигател.


      [ATTACH=CONFIG]861772[/ATTACH]

      [ATTACH=CONFIG]861773[/ATTACH]
      Е те това на Патрол не го бях виждал.
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
        Oтдавна не съм писал какво става с бившия Патрол на Любо,та ето две снимки които едва ли ще видите от двигател на Патрол,а именно скъсан колянов вал.
        И така съм карал 600 км,в това число и участието ми в трофито в Трявна.Колкото и да не ви се вярва това е единственото поражение,всичко друго е абсолютно здраво.
        Сега слагам нов колянов вал и се надявам в близките дни вече да е отново с монтиран двигател.


        [ATTACH=CONFIG]861772[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]861773[/ATTACH]
        Таланти всякакви на този свят
        Ако си търсиш вал ,звънни ми да ти подаря един
        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
        0898 51 31 46

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Хм, ти не му ли прави ремонт на туй чудо? Може шлайфиста нещо да е сътворил....
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Хм, ти не му ли прави ремонт на туй чудо? Може шлайфиста нещо да е сътворил....
            Преди малко повече от две години му правих основен ремонт,оттогава съм изминал 18 500 км,а иначе тогава вала го шлайфаха в Сливен.
            Това е втори такъв известен случай в 25-годишната история на Варненските Патроли,а те хич не са малко като бройка.
            NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
            ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Малей...потроши ми рожбата...джелатин такъв, а уж само на кафе щеше да го караш, за да се лепят мацките...
              Сега сериозно...за мен това първия случай за който чувам от подобно естество на Патрол и на RD28T...Направо не знам каква може да е причината.А как пък се е движил съвсем недуомявам...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Здравейте колеги. Проблема с плафоните е следния. Понеже скоро купих джипа и деня много накъся се захванах да проверя що не светят и двата плафона. Захванах се с централния, сложих му диодна крушка светна , но като смених положението за врати и се оказа, че плафона свети при затворена врата а при отворена угасва, но не напълно а остава да свети едва забележимо, когато подам на контакт светлината от плафона се усилва. Реших да сложа и крушка на плафона в багажника, сложих не светна, но се оказа, че и централния плафон в положение врати спря да свети. Като махна крушката задния предния святка. Като сложа пак спира. Когато подам допълнителна маса на задния святост и двата но не угасват автоматично. До тук добре, ама има и нещо още по странно. Понеже взе да мръква и си викам стига толкова утре пак, щракнаха централния плафон на неутрално, затворих вратата и рекох да заключа с ключа и нищо, само шофьорската врата се заключи, брей викам кво стана, гледам всички врати затворени а не се заключва колата. Гледам в багажника виси плафона с поставена крушка, махам крушката затварям, завъртам ключа и алелуя колата се заключи. А сега да видим кой ще се справи с гатанката. Явно преди мен някой ” високо квалифициран българин” се е вихрил.

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                  Здравейте колеги. Проблема с плафоните е следния. Понеже скоро купих джипа и деня много накъся се захванах да проверя що не светят и двата плафона. Захванах се с централния, сложих му диодна крушка светна , но като смених положението за врати и се оказа, че плафона свети при затворена врата а при отворена угасва, но не напълно а остава да свети едва забележимо, когато подам на контакт светлината от плафона се усилва. Реших да сложа и крушка на плафона в багажника, сложих не светна, но се оказа, че и централния плафон в положение врати спря да свети. Като махна крушката задния предния святка. Като сложа пак спира. Когато подам допълнителна маса на задния святост и двата но не угасват автоматично. До тук добре, ама има и нещо още по странно. Понеже взе да мръква и си викам стига толкова утре пак, щракнаха централния плафон на неутрално, затворих вратата и рекох да заключа с ключа и нищо, само шофьорската врата се заключи, брей викам кво стана, гледам всички врати затворени а не се заключва колата. Гледам в багажника виси плафона с поставена крушка, махам крушката затварям, завъртам ключа и алелуя колата се заключи. А сега да видим кой ще се справи с гатанката. Явно преди мен някой ” високо квалифициран българин” се е вихрил.
                  Днеска закараха колата на майстор. Каза ми че комфорт модула е заминал. Ще има смяна, но ме предупреди че модула се прецаква от лед крушките коите се слагат на плафоните, аз не намирам логика, предната си кола Тойота я карах с лед крушки 6 години. Какво е вашето мнение.

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Старото тетано го карам с LED крушка от поне 5-6 години. Новото от 5-6 месеца. Говорят ти глупости. Като го сменят си искай стария, защото хич не съм убеден че някой алармаджия не е омазал положението.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Старото тетано го карам с LED крушка от поне 5-6 години. Новото от 5-6 месеца. Говорят ти глупости. Като го сменят си искай стария, защото хич не съм убеден че някой алармаджия не е омазал положението.
                      Утре ще се разбере. Стария модул ще си го искам, ама какво ли ще го правя щом не работи.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                        Утре ще се разбере. Стария модул ще си го искам, ама какво ли ще го правя щом не работи.
                        Не съм убеден че стария не работи и ако не си го поискаш, не съм убеден че ще го сменят.

                        Разбирай - каквото и да кажат че са сменяли, искай си старото. Горе ти казах - проблема силно намирисва на омазани жици от алармаджия или или гъзорък "майстор".

                        Копчетата от вратите не отиват дирекно на лампите, а отиват във въпросния модул (който не се казва така при Nissan, ама това е друга тема), който пуска лампите в зависимост от положението и наличието на контактен ключ, кои врати са отворени, колко време са отворени и т.н. Например дори да си отворил всичко, лампите след някакво време (задната включително) ще изгаснат. Разбирай - дори при забравена отворена врата няма да останеш без акумулатор. Въпросния модул гледа същите неща и когато преценява дали да заключи вратите или да ти покаже среден пръст щото предполагаемо ключа ти е вътре.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Не съм убеден че стария не работи и ако не си го поискаш, не съм убеден че ще го сменят.

                          Разбирай - каквото и да кажат че са сменяли, искай си старото. Горе ти казах - проблема силно намирисва на омазани жици от алармаджия или или гъзорък "майстор".

                          Копчетата от вратите не отиват дирекно на лампите, а отиват във въпросния модул (който не се казва така при Nissan, ама това е друга тема), който пуска лампите в зависимост от положението и наличието на контактен ключ, кои врати са отворени, колко време са отворени и т.н. Например дори да си отворил всичко, лампите след някакво време (задната включително) ще изгаснат. Разбирай - дори при забравена отворена врата няма да останеш без акумулатор. Въпросния модул гледа същите неща и когато преценява дали да заключи вратите или да ти покаже среден пръст щото предполагаемо ключа ти е вътре.
                          Благодаря за съвета. Със сигурност някой доста е бърника ел. инсталацията.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1542791041613251.jpg
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5802601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:154279104113177.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5802602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1542791041409821.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5802603

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Лампата в багажника не гасне,независимо колко време стои отворен той или вратите.Гасне само този вътре в купето
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              Лампата в багажника не гасне,независимо колко време стои отворен той или вратите.Гасне само този вътре в купето
                              Моето е къса база и изгасят при продължително отворени врати.

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                                Лампата в багажника не гасне,независимо колко време стои отворен той или вратите.Гасне само този вътре в купето
                                Гасне, гасне. Не си я оставил достатъчно дълго. Поне на късо.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X