Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Добре...до тук имаме инфо, което ще е полезно.Все пак възниква у мен един въпрос.Примерно рамата ми почти никъде няма ръжда, освен на няколко места отделни повърхностни петна.Мога ли и там където няма проблем да мажа с Вюрт ръждо-преобразувател и отгоре да боядисам или не е добре.Питам, защото де-факто ръждо-преобразувателя реагира с ръждата, и запечатва повърността, за да не прониква надолу влага и съответно да не корозира отново.Все пак рамата колкото и да няма, не мога да се занимавам да мажа отделно всяка точица ръжда и затова мисля да я ударя на цяло с ръждо-пробразувател и отгоре да я боядисам...
    П.П.Вчера го огледах добре.Единствената ръжда/говорим за повечко ръжда макар и повърхностна/ е в зоната на задния мост от задната му страна, ухото за захват на панхарда, както и има едни уши където се захващат противоударните тампони.На останалите места по рамата няма нищо или тук там нещо дребно и повърхностно.Та ще мажа моста, и въпросните места, ама ми е искаше да очаткам и рамата.
    след като третирам всичко, ще се пръска с спрей за кухини и масло в праговете превантивно, докато не е избила ръжда и там...
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Наскоро си купих от този "магически" Вюрт. Тезата, която ми развиха консултантите в магазина беше, че не е добре ръждата да се чисти до блясък, защото на чист метал преобразувателя много бавно съхнел.

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
        Наскоро си купих от този "магически" Вюрт. Тезата, която ми развиха консултантите в магазина беше, че не е добре ръждата да се чисти до блясък, защото на чист метал преобразувателя много бавно съхнел.
        Ами то много ясно, че е така...Те и на мен ми развиваха теорията, че не трябвало да се чисти черната ламарина от ръждата, а директно да се минава с грунд и боя.Така хващало по-добре, защото попивало в ръждата...
        П.П. И не е съвсем точно така както са ти казали...аз лично съм мазал на ламарина без ръжда.Вярно малко по-бавно съхне, ама чак пък кой знае колко бавно да съхне...така, че не е проблем
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          По спомен ръждопреобразувателя на вюрт е фоточувствителен, т.е не трябва да го ползваш на директна ярка слънчева светлина, ама ти едва ли ще обърнеш теранозавъра с тавана на долу и ще мацаш дъното седнал отгоре му.
          Относно мацането на рамата-рискуваш по описания от теб начин да запечаташ ръждата отдолу боята и тя да продължи скрито и необезпокоявано да си работи под защитната боя. Когато го откриеш пораженията може да са фатални.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            кажете ми размерите на фероото на феродовиа диск на съеденителя на nisan 2,7 tdi 99г външен вътрешен и дебелината

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Никой не може да ти го каже със сигурност. Диск се търси по номер на рама.

              Ако смяташ да ремонтираш - не се занимавай с глупости. Като се отвори там се сменя всичко (феродов, притискател, лагер и квото още можеш да намериш) - всичко друго не си струва играчката. Сменено по тоя начин изкарва 150000. Еквилибристики с коване/лепене и т.н. се правеха, когато не можеш да си го купиш от магазина.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                да но това е най евтениа вариант и е вазможен

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от wazsilii Преглед на мнение
                  да но това е най евтениа вариант и е вазможен
                  То всичко е възможно. А дали е по-евтино никак не е сигурно. Като не смениш каквото трябва евентуално ще имаш нещо като съединител за някакъв си неизвестен пробег, и може да се окажеш след 2 месеца пак в сервиза, с малко късмет отново сменяйки само съединител, а не и други работи покрай него.

                  То и по предницата можеш да минеш със шарнири за 20 кинта, вместо оригинални за 80. Е, едните тропат още на излизане от сервиза, ама това са подробности.


                  Ако искаш да разчиташ на тоя автомобил и вместо усещане за раздрънкана тенекия да изпитваш удоволствие от шофирането, с икономии не става. Личен опит, натрупан по трудния и скъп начин.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    не труда ще си е от мен и има вариянт да мина с 20-30 лева вместо400-500

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Ако не намериш инфо никъде, отиди в някой магазин и помоли да премериш, не вярвам ако го имат да ти откажат.
                      Действай смело и чакаме резултата.
                      Успех!
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от wazsilii Преглед на мнение
                        ...и има вариянт да мина...
                        Няма, вЕрвай ми. Всяко минаване евтинко е приключвало с купуване в кратки срокове на оригинална част. Дори нови неоригинални съединители се случва да сдават преждевременно, а без смяна на притискател и лагер със сигурност резултата ще е твърде временен. А после, в зависимост от това, което ще наковеш/залепиш за феродо, може да смениш и още едно друго, като междувременно може да включва с вибрации и тласъци.

                        Пружините на диска не може да възстановиш, пружините на притискателя също, лагера не можеш да възстановиш. Ако е преграл и поопечен се е и поусукал тук-там евентуално. Това е като да смениш маслен филтър без да смениш маслото и да се надяваш че всичко ще е наред. Не случайно производителя продава всичко в комплект. Лично бих сменил и вилката дори.

                        Не на последно място, ако нямаш и някоя и друга урудка с която удобно и прецизно да свалиш и качиш скоростите, можеш да потрошиш иначе почти нестрошваема скоростна кутия. Като знам що за разправия е смяна на съединител на фероза, чиито скорости със все раздатката я имат 50 кила, я не, и при наличие на 3-4 вида крикове, всякакви подпиралки и транспалетна количка, та да си я вдигнеш и закачиш кротко и лесно, само си представям що за приключение е свалянето на тоя кютук в домашни условия. По настояване на баща ми сменяхме само диск... преди няма и 10-ина хиляди километра. Та сега си платих и първия диск, и втория, вече в комплект с притискател и лагер.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от wazsilii Преглед на мнение
                          не труда ще си е от мен и има вариянт да мина с 20-30 лева вместо400-500
                          Бате , утре щи дам размерите. Ма вече ти го казаха хората ...
                          По -добре стисни гъза , спри колата от движение ма си смени комплект.
                          Сменял съм и знам каква е играчка при все че съм ползвал подемник , стойка (крик) за скорости , 2 познати дето помагат и цяло сервизно обурудване на разположение - отне половин ден.
                          А сега се постави в ситуация - сам , без или в гаден , тъмен гаражен канал. Де що намериш за подпиране , отцепване на торсиони , кардани и тнт.
                          Що за човек би си го причинил два , че и три пъти , че и с риск да хвърлиш , я някой тампон , я лагери на кутията , я нещо друго.

                          Успех , утре ако забравя - драсни едно лично да снема размерчетата.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Няма, вЕрвай ми. Всяко минаване евтинко е приключвало с купуване в кратки срокове на оригинална част. Дори нови неоригинални съединители се случва да сдават преждевременно, а без смяна на притискател и лагер със сигурност резултата ще е твърде временен. А после, в зависимост от това, което ще наковеш/залепиш за феродо, може да смениш и още едно друго, като междувременно може да включва с вибрации и тласъци.

                            Пружините на диска не може да възстановиш, пружините на притискателя също, лагера не можеш да възстановиш. Ако е преграл и поопечен се е и поусукал тук-там евентуално. Това е като да смениш маслен филтър без да смениш маслото и да се надяваш че всичко ще е наред. Не случайно производителя продава всичко в комплект. Лично бих сменил и вилката дори.

                            Не на последно място, ако нямаш и някоя и друга урудка с която удобно и прецизно да свалиш и качиш скоростите, можеш да потрошиш иначе почти нестрошваема скоростна кутия. Като знам що за разправия е смяна на съединител на фероза, чиито скорости със все раздатката я имат 50 кила, я не, и при наличие на 3-4 вида крикове, всякакви подпиралки и транспалетна количка, та да си я вдигнеш и закачиш кротко и лесно, само си представям що за приключение е свалянето на тоя кютук в домашни условия. По настояване на баща ми сменяхме само диск... преди няма и 10-ина хиляди километра. Та сега си платих и първия диск, и втория, вече в комплект с притискател и лагер.
                            Няма...ама за сметка на това има...хора, които колкото и да им разправяш колко е горещ огъня, докато не си напъхат ръчичката в него и не се опарят няма да разберат...
                            Човека е решил да "смени " съединителя на Тераното за 20-30 кинта...аЙ върви го разубеди...
                            Хората са го казали..."То и аз мога...и тате може...ама козата си сака пръч"....
                            Затова и се мисли предварително какъв автомобил можеш да си купиш и ти е по джоба да обслужваш...след това вече е късно и за съжаление...не става с 20-30кинта, защото ако ставаше...всички щяхме да минаваме така "тънко", ама останалите явно са будали и не им идва на акъла...
                            Както и да е...който може да даде на колегата размерите и да видим развитието/т.е. как ще бъде сменен с какви трудности и ...колко ще изкара след това/.
                            Лошото е, че в подобни случаи обикновено колегата Х се скатава след това и дума не обелва как е завършила след кратък пробег сагата...
                            Както и да е...
                            П.П.Между другото...аз знам и още по-евтин вариант...Просто не сменяй нищо , така и 20-30 кинта няма да се дадат...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Ето размерите , само за дебелината не мога да кажа с точност , щото диска е работил ~ 15000km.

                              Вътрешно - 160мм
                              Външно - 250мм
                              Дебелина в гореспоменатото състояние - 8.1мм

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1435824287566.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5669885
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1435824317454.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5669887
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Е то дебелината е най-важното в случая...Няколко десети разлика и може да буксува още след поставянето...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X