Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Снимай задния диф, и ще ти кажа какъв е. И му налей пълна синтетика 75W140 за LSD. Аз карам с такова и нямам забележки, а и без друго е възможно най-доброто, което можеш да му сипеш.

    Скорости и раздатка - 75W90 GL-4. Ако можеш и там пълна синтетика. Преден диф - квото си сипвал и на патрула в дифовете.

    ПП: Чипосай го. Има защо. И му смени термостата с 82 градусов - пак има защо. Смени му и антифриза с G12+. Пак има защо. И ПЕДАЛА ДО МЕТАЛА!!!
    Спарки...а антифриза защо???
    Нали G12 го дават за алуминиеви блокове и глави,за да не корозира...На този чугунен мачо за какво му е G12....
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Спарки...а антифриза защо???
      Нали G12 го дават за алуминиеви блокове и глави,за да не корозира...На този чугунен мачо за какво му е G12....
      Пак, защото е най-доброто възможно, а е лонг лайф и се сменя рядко и реално излиза по-евтино да му сипващ такъв на 5 години, вместо обикновен на всеки 2 години.

      Лично карам с G12+. Двигателя отвътре свети. Нула отлагания и нула корозия. Като си сменях водната помпа това, дето източих след над година експлоатация, беше все едно вчера съм го сипал. А и двигателя има доволно алуминиеви части - радиатора и цялата предна част около водната помпа.

      А защо - защото нямаш право да имаш доверие в това какво е сипал предния собственик, на за колко градуса е, и с какво качество, дори да си пиете бирата заедно всяка вечер. Може да е купил концентрата от теб, ама сигурен ли си дали го е разредил с дейонизирана вода, или е сипал от чешмата?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Пак, защото е най-доброто възможно, а е лонг лайф и се сменя рядко и реално излиза по-евтино да му сипващ такъв на 5 години, вместо обикновен на всеки 2 години.

        Лично карам с G12+. Двигателя отвътре свети. Нула отлагания и нула корозия. Като си сменях водната помпа това, дето източих след над година експлоатация, беше все едно вчера съм го сипал. А и двигателя има доволно алуминиеви части - радиатора и цялата предна част около водната помпа.

        А защо - защото нямаш право да имаш доверие в това какво е сипал предния собственик, на за колко градуса е, и с какво качество, дори да си пиете бирата заедно всяка вечер. Може да е купил концентрата от теб, ама сигурен ли си дали го е разредил с дейонизирана вода, или е сипал от чешмата?
        Ооо...спор няма с чешмяна вода го е разредил,иначе..какъв автоджамбазин ще е...
        Ще го сменя с G12....този джип ще ми е нещо като ново начало,така че...ще го подсигурим с най-доброто възможно!
        Днес между другото отхвърлих една важна задачка.Стойката под акумулатора,беше ръждясала/явно е кипял предния акумулатор/.Грижливо я изтърках с шкурка,третирах я с ръждопреубразувател,след това грунд и накрая с черен спрей мат.Стана бонбон...все едно заводско изпълнение.Монтирах и новия акумулатор/с продавача се договорихме след последния отбив от цената ,той да си задържи стария акумулатор-всъщност беше чисто нов,но български и доста по-слаб от необходимото 77АН,а аз си закупих с отбива чисто нов Бош Силвър 95АН/,като грижливо почистих от мръсотии клемите и ги намазах с технически вазелин с цел да не се окисляват!
        Смених и няколко крушки включително тази на третия стоп.
        Като цяло се подготвям,другата седмица да стартираме обслужването.Набавих филтрите,останаха само трансмисионните масла.Нещо обаче ми се искаше това в задния диф,да е на Мотул 75W140,но...удрям на камък/поне при моите доставчици го няма/Предлагат ми Кастрол със същия вискозитет специално за ЛСД/с нужната добавка/.Някой ползвал ли е ,защото макар че Кастрол си е марка,вече чух и някои негативни мнения точно за това масло... Не ме разбирайте погрешно...ЛСД-то си работи перфектно,и не искам зорлем да го прецаквам/баси ко лесно беше с Патрола и неговия 100% блокаж.../
        Това е за сега....Поздрави!
        П.П.Между другото...по каталог за моето Терано дават и филтър за купето...Ако има такъв в действителност къде да го търся !!!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Зад жабката е филтъра за купето. Трябва да махнеш жабката, страничната пластмаса откъм вратата, после шината, на която са пантите на жабката, и отдолу върху черна пластмасова бандура се мъдри капаче, завинтено в единия край с болтче. Отвиваш болтчето и издърпваш капачето надолу.

          За купето взимай филтър с пластмасова периферия, Чисто хартиените са калпави. Евро07 имат с пластмаса + активен въглен. Добри са. Имат и хартиени де. Не взимай дунапренов, колкото и да ти го хвалят.

          ПП: И най-добрия антифриз е G12+ , а не чисто G12. Разликата в цената е несъществена, ама тоя с плюса може да се смесва със всякакъв друг, без кофти последствия, или поне така разправят. При смяната промий хубаво с вода да излезе всичко от стария.

          ППП: За кастрола нищо не мога да кажа. Аз съм с MOPAR, до колкото помня. Но все пак, точно тая разновидност (75W140) е с една идея по-малко вероятно да е калпава, защото не е масов продукт, а и май не се прави наясякъде (визирам Турция например). Двигателя си карах една смяна с Castrol 10W40, внесено от Германия. Нямам забележки. Чудя се дали това лято да не му плясна същото.
          Последно редактирано от sparkybg; 03-01-12, 21:21.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Спаркии..нещо не мога да се ориентирам добре.Кое точно е вътрешната и кое външната семеринга от дясна страна?
            Едната е 40227,но вътрешната коя е...Да не би да ми казваш,че от дясно ще трябва освен полуоската да разглобявам и ръкава чак до дифатам виждам още един семеринг.???
            Виждам и едни О-пръстени,тях трябва ли да сменям...???
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от lubashki777; 03-01-12, 22:49.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Aз карам моя с Кастрол 75/140 за лсд вече почти две години и видимо (да чукна на дърво) не съм усетил някакви проблеми, но и аз въртя по 10 хил.км на година така че е трудно да се прецени.

              пс: купих го от Балканстар

              Коментар


              • #37
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Спаркии..нещо не мога да се ориентирам добре.Кое точно е вътрешната и кое външната семеринга от дясна страна?
                Едната е 40227,но вътрешната коя е...Да не би да ми казваш,че от дясно ще трябва освен полуоската да разглобявам и ръкава чак до дифатам виждам още един семеринг.???
                Виждам и едни О-пръстени,тях трябва ли да сменям...???
                40227Y е външния
                38542+А е вътрешния

                Външния е само да задържа греста и гняста отвън да не влиза. Вътрешния държи маслото да не ходи по ръкава. Неприятното е че за да смениш външния, трябва да смениш и 43255Y, което е втулката, застопоряваща лагера в края на полуоската. Сваля се със секач, а новата се набива с нагряване и на преса, ако помня добре. То пък там има и дистанционна втулка - 43070Y, и станА манджа с праз!

                Смени само вътрешния, ако питаш мен. А там дето е лагера набухай с грес. То реално не е ясно дали омаслява, или пропуска гарнитурата между двете черупки, в които се мъдри лагера. Дори е по-вероятно да е гарнитурата, та може да се окаже че и вътрешния семеринг си е ОК.

                Ако искаш на тоя етап измий хубаво и обезмасли там, и после следи от къде започва да омаслява, и дали само омазнява, или има и капчици масло там. Имай в предвид че при смяна на масло дифа се олива от ляво, а почти всички 2.7 мотори омасляват от дясно, под всмукателния колектор, където е масления охладител, и реално всичко може да е наред с дифа, а да капе отгоре и да те лъже. Омасляването под всмукателния колектор се оправя като леко притегнеш двете тапи на масления охладител. Трябва да свалиш дясното колело, да махнеш гумата, дето играе подкалник, и пред теб ще лъсне горивната помпа и масления датчик, който е забоден в масления охладител, върху който са въпросните тапи. После измиваш с обезмаслител, и предполагаемо омасляване там повече няма да има. Поне при мен проблема се реши по тоя начин. То не е и реален проблем. Просто омаслява, и ако се вторачваш в такива неща както аз - дразни. Аз обичам едва ли не ако тръгна да си бъзикам двигателя с бели ръкавици, те да си останат бели и след ремонта.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  При мен основното/теч на масло...капеше на земята/,е от ляво.Аз притегнах 3 от 4-те болта на фланеца на лявата полуоска и до момента не ми е прокапало,ама автомобила не се и движи.От дясно точно на фланеца където се сглобява полуоската с ръкава има омазняване.Не капе просто е омазнено.Ще проверя дали не е както казваш проблема отгоре и да капе на дифа от дясно,но от ляво си остава проблема.
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  40227Y е външния
                  38542+А е вътрешния.....

                  Смени само вътрешния, ако питаш мен. А там дето е лагера набухай с грес. То реално не е ясно дали омаслява, или пропуска гарнитурата между двете черупки, в които се мъдри лагера. Дори е по-вероятно да е гарнитурата, та може да се окаже че и вътрешния семеринг си е ОК.

                  Лошото е че тази гарнитурка на фланеца доколкото разбирам има и пластина за луфта на лагера,което означава,че не може примерно лекичко да и се играе със силикон,защото ще наддаде на размера в последствие...
                  Добре де...ама ако вътрешния семеринг си е наред,тогава откъде до тия черупки на лагера ще дойде масло???Би трябвало там да е сухо,нали семеринга спира маслото от дифа...????
                  Гледам семерингите вътрешните са означени с номер 38542 и 38542А....Вероятно А-то прави семерингата дясна , без буква е лява...т.е. има някакво значение или...???
                  Посока не може да имат,тъй като полуоската се движи и напред и назад и ако са с посока в единия случай ще тече!
                  А тия О-пръстени...трябва ли да се сменят и каква роля всъщност изпълняват???
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Любо, гледам снимките по линковете за тоя ми ти ключ. Поне на снимка изглежда като напълно нормален smd бутон, има ги при Тодор Петров (и не само) и са стотинки. Почти сигурно е, че самото ключе е дало фира, не са вечени все пак. Ако не си се оправил вече, обади се някой ден да му играя един поялник
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      При мен основното/теч на масло...капеше на земята/,е от ляво.Аз притегнах 3 от 4-те болта на фланеца на лявата полуоска и до момента не ми е прокапало,ама автомобила не се и движи.От дясно точно на фланеца където се сглобява полуоската с ръкава има омазняване.Не капе просто е омазнено.Ще проверя дали не е както казваш проблема отгоре и да капе на дифа от дясно,но от ляво си остава проблема.


                      Лошото е че тази гарнитурка на фланеца доколкото разбирам има и пластина за луфта на лагера,което означава,че не може примерно лекичко да и се играе със силикон,защото ще наддаде на размера в последствие...
                      Добре де...ама ако вътрешния семеринг си е наред,тогава откъде до тия черупки на лагера ще дойде масло???Би трябвало там да е сухо,нали семеринга спира маслото от дифа...????
                      Гледам семерингите вътрешните са означени с номер 38542 и 38542А....Вероятно А-то прави семерингата дясна , без буква е лява...т.е. има някакво значение или...???
                      Посока не може да имат,тъй като полуоската се движи и напред и назад и ако са с посока в единия случай ще тече!
                      А тия О-пръстени...трябва ли да се сменят и каква роля всъщност изпълняват???
                      Поздрави!
                      На лагера не му трябва масло. Трабва му грес, а той си има в него, ако е капсулован (не помня какъв беше). На задния мост, включително на патрола, въпроса е решен по абсолютно същия начин. До лагерите масло не ходи - има си вътрешен семеринг за целта. Има си и същата фиксираща втулка за лагера, дето е за еднократна употреба и се маха със секач.

                      Щом семерингите са с различни номера, вероятно има някакво значение. Като нищо ще са с посока - все пак караш нищожен процент от времето назад, а явявайки се "обратни" спрамо задната скорост от тях все пак няма да тече, а най-много леко да омазни локално.

                      За кои O-пръстени питаш?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На лагера не му трябва масло. Трабва му грес, а той си има в него, ако е капсулован (не помня какъв беше). На задния мост, включително на патрола, въпроса е решен по абсолютно същия начин. До лагерите масло не ходи - има си вътрешен семеринг за целта. Има си и същата фиксираща втулка за лагера, дето е за еднократна употреба и се маха със секач.

                        Щом семерингите са с различни номера, вероятно има някакво значение. Като нищо ще са с посока - все пак караш нищожен процент от времето назад, а явявайки се "обратни" спрамо задната скорост от тях все пак няма да тече, а най-много леко да омазни локално.

                        За кои O-пръстени питаш?
                        О-пръстените са номер 38543...дават ги най-навътре до самия диф.
                        Въпроса ми беше как може да тече от сглобката на фланеца масло и същевременно да е читава вътрешната семеринга,която прави точно това...спира маслото към ръкава...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          О-пръстените са номер 38543...дават ги най-навътре до самия диф.
                          Ако отваряш чак до там - трябва да се сменят. Аз чак до там не съм отвярял. А и дифа, с който си играя в момента е R200A, и при него ръкава не се маха а е част от тялото, и двата семеринга са пру съншния му край.

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          Въпроса ми беше как може да тече от сглобката на фланеца масло и същевременно да е читава вътрешната семеринга,която прави точно това...спира маслото към ръкава...
                          Ако тече МАСЛО (не просто да е омазнено евентуално от греста, а реално да капе масло), значи вътрешния семеринг със сигурност е за смяна.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ако отваряш чак до там - трябва да се сменят. Аз чак до там не съм отвярял. А и дифа, с който си играя в момента е R200A, и при него ръкава не се маха а е част от тялото, и двата семеринга са пру съншния му край.
                            .
                            Ок...мислех,че като се разглоби ръкава всичко до дифа се освобождава и се сваля....а то явно не е съвсем така...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Ок...мислех,че като се разглоби ръкава всичко до дифа се освобождава и се сваля....а то явно не е съвсем така...
                              Не съм разглобявал R180A, какъвто е твоя. Разпарчадосвал съм R200A от терано 1 V6, понеже ще слагам Quaife касета в него и ще го монтирам отпред че е по-здрав. R180A (за който си говорим) е по-компактен и с малко по-разлина конструкция. Вътрешните фланци от двете страни при R180A може и да имат някаква работа с натяга на лагерите на касетата. Не съм се заглеждал в подробности. Обаче, не виждам защо ще отваряш чак до там. Вътрешния семеринг е от външната им страна. Трябва просто да свалиш ръкава, и семеринга ще лъсне. От там навътре (капачките с 5-те дупки) няма за какво да отвиваш, та да стигнеш до О-пръстена.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Не съм си играл все още да го разглобя и разгледам,но да попитам.Калъфа на задната/резервната гума/ми е от пластмасовите.Много вибрира и резонира това чудо.Това нормално ли е или...???
                                Особено като се затваря задната врата имам чувството,че резервната гума ще пада...да няма някакво скъсване по стойката и ,или всичките са така???
                                Другото нещо което живо ме интересува.Екземпляра който закупих,няма рейките за багажник на покрива.Така или иначе,ще се снабдявам отнякъде/говоря за втора употреба/ с такива оригинални за Терано разбира се де,но ме гложди монтажа.Това с дупченето на покрива направо не знам как ще намеря сили да го направя.Въпроса е оригиналните имат ли нужда от някакво допълнително уплътнение ,за да не тече после или...уплътнението което си имат заводско стига???
                                От вътре само през ламарината на покрива ли минава болта,или има някакви уребряващи гредички на тавана и болтовете минават през тях???
                                Въпроса ми е за това,че ми трябва някаква товароносимост.Горе ще слагам покривна палатка,която е около 50кг. + моя милост и жената = на около още 150 ,та ми трябва едно поне 200кг. товароносимост.
                                Някой има ли снимка на разоборудван таван на Тераното???
                                Ще съм благодарен,да знам предварително какво ме очаква и дали ще трябва да подсилвам захватите на надлъжните релси/ебаси и филма дето се заформя там.../
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X