Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Дифа C200 е по малък. Различава се лесно. Заставаш отзад клякаш и гледаш дифа. Ако има капак с болтове значи е такъв. В противен случай дифф H233 се разглобява отпред от към пиньона.
    За ключа не е никакъв проблем. Моя даже един приятел ми го направи без пари.
    Алармата свири с клаксон монтиран в багажника отдясно зад декоративния тапет. Моя неработеше и си изкарах сигнал от модула към една сирена. Алармата си е достатъчно адекватна с всичките му защити. Като алармаджия мога да те оверя, че не ти трябва друга. Има си и "микрофони" за обем, че даже и я хващам на няколко пъти от шок да се задейства.
    За масла с други, ще говориш.
    Всичко за което пиша съм пуснал в моята тема.
    Аз вече какво ли не му правих на моя. А колко още има...
    Та как човек се разделя с такъв патрол като твоя(от към надежност) за да си купи терано???
    Последно редактирано от damyan82; 02-01-12, 20:14.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #17
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
      Дифа C200 е по малък. Различава се лесно. Заставаш отзад клякаш и гледаш дифа. Ако има капак с болтове значи е такъв. В противен случай дифф H233 се разглобява отпред от към пиньона.
      За ключа не е никакъв проблем. Моя даже един приятел ми го направи без пари.
      Алармата свири с клаксон монтиран в багажника отдясно зад декоративния тапет. Моя неработеше и си изкарах сигнал от модула към една сирена. Алармата си е достатъчно адекватна с всичките му защити. Като алармаджия мога да те оверя, че не ти трябва друга. Има си и "микрофони" за обем, че даже и я хващам на няколко пъти от шок да се задейства.
      За масла с други, ще говориш.
      Всичко за което пиша съм пуснал в моята тема.
      Аз вече какво ли не му правих на моя. А колко още има...
      Та как човек се разделя с такъв патрол като твоя(от към надежност) за да си купи терано???
      На моите ключове бутона за заключване е вкопан/ще кажеш,че някоя мацка с голям маникюр ги е натискала/ и не реагират при натискане.Доколкото разбирам,ако си го отключвам и заключвам с ключа,не би имало причина да имам проблем с блокиране и невъзможност за запалване?
      Имаш предвид,че мога съвсем евтино да си направя нови ключове с бутони и да се използва Нисанската система за заключване и аларма???
      Вероятно при ключар трябва да отида или...???
      Поздрави!
      П.П.Нищо ....филма продължава и след Патрола.Трябва да има интрига и си мисля че предизвикателството не е малко!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Честито Колега!!! Машината ти е наистина много запазена... Пожелавам ти да го направиш още по-подготвен от Патрула и да качваш снимки и ние да му се радваме Поздрави
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #19
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Честито Колега.
          Много безаварийно километри да радва теб и семейството ти.
          По отношение на ключа - аз реших генерално проблема с една аларма, но в самия ключ има имобилайзер и неможе да се направи евтино копие.
          Приготви си едни стотина лева за друг ключ.
          По отношение на маслата - при мен положението е следното:
          Двигател - 6 литра със смяна на филтъра
          Заден диф - 3 литра и иска още
          Скорости - 5 литра
          Раздатка - по спомен 2,5 литра, но за по-сигурно виж спецификацията
          Преден диф - не съм го сменял, но пробката за наливане е отпред, но за да я видиш трябва да свалиш металния капак отдолу.
          При мен се гресират само каретата на кардана, но ти провери дали не се грасират и шарнирите.

          Тераното не е като Петрола, но пределено няма да те разочарова и изостави.

          Успех.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #20
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Здравей колега и честита придобивка.Относно алармата може да имаш ,а може и да нямаш.Примерно аз нямам и дистанционното е само за отк. и зак. а в ключа е чипа за имобилайзера.В ибей англйския продават комплекти за дистанционните за без пари.Ще следя темата с интерес и с каквото мога ще помагам

            Коментар


            • #21
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Честито за придобивката!Моят нисан нямаше аларма а само имобилаизер.Копчетата командват само централното в тази ситуация.Най- лесно е да отидеш при читав алармаджия да ти я погледне-на моя му трябваше само един поглед за да ми каже, че нямам аларма.Имобилайзера е автоматичен, включва се сам след като я загасиш.Над петата врата е мястото за обемните датчици-погледни има ли въобще датчици, ако няма - няма аларма.Болно място са им тези ключове-единия ми бе в състояние каквото ти описваш, другия- по- запазен, но тръгнал.Поръчах си от еbay-комплект-горната гумена част и микроключовете, но нещо не доиде и ми върнаха парите.А иначе ключа не е лошо направен- гумата която натискаш върху копчетата вътре продължава като уплътнение.Жена ми ми изпра работещият ключ, отворих го и за мое учудване вътре беше сух.Духнах го малко със сушоара-за престиж, че доста я навиках милата, събрах го и си работеше.
              Свали си капачките на джантите от пред и погледни дали си с хъбове, моят беше с капачки.При мен задния диф събра 1.5л, предния също.За задния аз ползвах SL75-90.140-kата ми се видя много гъсто масло.
              Дано да се слушате с нисанчо!
              Аз бих се замислил на твое място за един чип тунинг, при мен имаше осезаем ефект, но пак не ми достигаше мощност.Предполагам , че дебитомера ми не е давал правилна информация, ама..така или иначе нисана си замина.И аз ще се оглеждам за следващия нисан, но поне след година.До тогава си оставам в отбора на зрителите.

              Коментар


              • #22
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Здравей колега, трябва ти ето това за ключа: http://www.ebay.co.uk/itm/NISSAN-ALM...item3f1198557e
                Или си купи само микроключетата от тук/струват стотинки/ и виж в Нисан форума се продават такива капачета за ключа. Ето ти и начина за настройка на дистанционното т.е. за добавяне на ново или забравено от системата такова:
                http://www.programyourkeys.com/Nissa...ogramming.html
                Иначе тези бутони са само като за отключване с дистанционно, все е тая дали с него или с ключа в ключалката. NATS-а е един чип в основата на ключа, който се чете от компа при палене и съответно пали или не /вид имобилайзер/, препоръчвам ти да не оставаш никога с един ключ с чип който пали. Ако загубиш ключа/чипа/, и е единствен- само в Нисан БГ те оправят и цената е солена, мисля около 600лв. Ааа и пак трябва да имаш ключ/макар без чип/ та да не ти се налага пренареждане или нови ключалки! Тук в Софето правят копие на ключа, като ти клонират чипа за около 60лв., но това за ключ без дистанционно само с чип та да ти пали.
                Успех

                Коментар


                • #23
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Снимай задния диф, и ще ти кажа какъв е. И му налей пълна синтетика 75W140 за LSD. Аз карам с такова и нямам забележки, а и без друго е възможно най-доброто, което можеш да му сипеш.

                  Скорости и раздатка - 75W90 GL-4. Ако можеш и там пълна синтетика. Преден диф - квото си сипвал и на патрула в дифовете.

                  ПП: Чипосай го. Има защо. И му смени термостата с 82 градусов - пак има защо. Смени му и антифриза с G12+. Пак има защо. И ПЕДАЛА ДО МЕТАЛА!!!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Важен въпрос е и...откъде аджаба се налива масло в предния диф???Освен отдолу пробка за източване никъде отстрани и въобще не видях горна такава за наливане!!!
                    Капачката е отпред, нагоре. Върху капака.

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Имам малък теч точно където полуоската от ляво влиза в дифа...вероятно има семеринг,който ще трябва да се смени.Някой да знае размера му???
                    Вземи си оригинален семеринг. Тука можеш да му видиш номера:
                    http://www.japancars.ru/cat/nissan/

                    Вкарай си VIN-а и би трябвало всичко да излезе.

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Имам и още един въпрос.На ключа има надпис NATS, а също и на предните врати на стъклата пише,че автомобила е защитен от Нисан с NATS sistems.На таблото има диод,точно под предното стъкло,който е свързан с въпросната система.Проблема е че бутоните на ключовете са прецакани.Днес смених батерията в единия ключ,но...работи само задното копче.Като го натисна за момент светва мигачи и фарове,премигват няколко пъти и това е.Пробвах след това,джипа запали безпроблемно,та си мисля ,че всъщност това работещото копче е за изключване,а другото,което не работи е за включване,ама...какво включва ако може някой да ме светне.Също така ме интересува,тия ключове с бутоните могат ли да се възстановят, какво струва и изобщо заслужава ли си човек да се занимава с това???Имам и още дребни въпросчета,но...нека едно по едно!Поздрави!
                    Ако нямаш аларма, дали ще отключваш с копчетата или с ключа - няма значение. В eBay просават цялата горна част на ключа със все гумените бутончета като резервна. Ключар дистанционно не може да ти направи така или иначе. Но читав алармаджия може да ти сложи аларма, от чието дистанционно да управляваш и централното. Тогава оригиналните копчета въобще няма да ти трябват.

                    ПП: И мисли в един момент за смяна на автоматичните хъбове с ръчни. Смятам няма нужда да ти обяснявам защо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Много добре изглежда,честито много да те радва,с времето всичко щте си доиде на място и гуметата и трабиците и тн.ти отавна си я хванал таз болест
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • #26
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                        ПП: Чипосай го. Има защо. И му смени термостата с 82 градусов - пак има защо. Смени му и антифриза с G12+. Пак има защо. И ПЕДАЛА ДО МЕТАЛА!!!
                        От коя страна е предния кардан на Тераното,от към шофера или отдясно.
                        Поздрави.Извинявам се за отклонението от темата.
                        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                        Кольо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ....

                          ПП: И мисли в един момент за смяна на автоматичните хъбове с ръчни. Смятам няма нужда да ти обяснявам защо.
                          Нямам никакви хъбове....зацепен съм направо директно...Ще се слагат ръчни разбира се,и то май китайчета,че нещо с лева работата отива да куца...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                            От коя страна е предния кардан на Тераното,от към шофера или отдясно.
                            Поздрави.Извинявам се за отклонението от темата.
                            Предния диф е отляво...по-близо до шофьора
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Нямам никакви хъбове....зацепен съм направо директно...Ще се слагат ръчни разбира се,и то май китайчета,че нещо с лева работата отива да куца...
                              С капачки ли си?
                              Ако, ще ги сменяш колко, ще им искаш?
                              Сякаш искам един комплект капачки да се търкалят в джипа за всеки случай.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • #30
                                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                                С капачки ли си?
                                Ако, ще ги сменяш колко, ще им искаш?
                                Сякаш искам един комплект капачки да се търкалят в джипа за всеки случай.
                                За сега и аз имах тази идея...Винаги е добре да имаш...резервен план
                                Ако все пак реша нещо,първи ти ще получиш оферта!!!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X