Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Истории с духове" по Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Истории с духове" по Discovery

    Коментираният канал по принцип дава истински неща. Въпросната поредица я гледам с кеф, но нещо не ми се вярва да е истина, аз лично не вярвам и грам. Интересно ми е как възприемате филмчетата.
    Нека не влизаме в религиозна тематика, според уговорката на Форума.

  • #2
    От: "Истории с духове" по Discovery

    Канала дава неща които са одобрени от управата на National Geografic Society.
    Която пък е май държавна организация. Допреди кризата имаше много интересни предавания, и нямаше реклами.
    Сега е пълно с външни реклами(за пари, че и в америка станаха кът), а за рекламите на собственият си канал мога само да псувам. Чудят се как да запълнят повече време, та да не се налага да правят много минути от реалните предавания. Щото и те струват пари.
    За рекламата на всичко американско няма нужда да говорим, за това, че митоборците правели "наука" също...

    Относно духовете-ами това се търси от драгия зрител-това му дават. Щото пак стана въпрос за пари...
    Като си пуснах за първи път кабелна телевизия(1997) бях силно запленен от тази телевизия, а сега съм почти отвратен.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: "Истории с духове" по Discovery

      2 мнения няма, рекламите са отврат! Но и преди кризата бяха бъкани с реклама на самите тях (автореклама). Обаче добре, че бяха те дори на Нова Година, защото нашите бози по националните ТВ са нещото, което ми е наистина противно.
      Ловците на митове мен си ме кефят.
      Да, единственото логично ми се види което каза - това искали зрителите! Ама се губи идеята на канал за просветни филми.
      п.с. Discovery е един от най-скъпите канали, и от най-гледаните. Като въртях сателита - имаше го на почти всеки спътник, т.е. плащат му мнозинството европейски ТВ оператори.

      Коментар


      • #4
        От: "Истории с духове" по Discovery

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        Ловците на митове мен си ме кефят.
        Ми ето-много хора харесват едно или друго предаване, затова и са най-гледаните. Сега някое проучване на зрителския интерес е показал, че такова предаване ще донесе повече ползи отколкото вреди, и пускат и тези бози.

        Но за това, че мироборците правели "наука"-няма сила на света която да ме накара да вярвам. Те просто правят това което зрителите искат да видят. А ако им се каже, че това е и наука-драгия зрител му е кеф та кеф... И изглежда с радост рекламите
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: "Истории с духове" по Discovery

          Чалгата е като мастило, попива и прониква навсякъде.
          Нейния корен е зрителя-потребителя. Това превръща и Discovery вече (за съжаление) все повече в "бърза храна" за мозъка!
          Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

          Коментар


          • #6
            От: "Истории с духове" по Discovery

            Преди време го гледах доста, вече не. Имам доста професионален опит като ТВ оператор и толкова режисирани неща, уж реалити, че чак се дразня. Чука се на вратат и отвътре, се отваря и двамата са толкова щастливи и изненадани, че се виждат, а от двете страни на вратата има камери че даже са и на релси, което говори за по 4-5 човека от страна на вратата, и такива неща постоянно. Същото като "Голата истина". Гига нагласена изстория. Сега гледам Нешънъл Джеографик и Експлорер. Бозата там сякаш е по-малко.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: "Истории с духове" по Discovery

              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
              ...Обаче добре, че бяха те дори на Нова Година, защото нашите бози по националните ТВ са нещото, което ми е наистина противно...
              Грешна концепция...
              TV - OFF. Забавлявате се. Ако ви се слуша речта на президента, в 23:55 --> TV - ON. Като си каже каквото си е наумил --> TV - OFF и продължавате по предишния сценарий...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: "Истории с духове" по Discovery

                А най-ми е любимо "оцеляването" на онова момче Bear Grylls... Как пък един път не намери нещо за ядене - типично за региона в който се снима епизода. То не бяха умрели и зае*ани камили насред пустинята (бедуините са баровци по принцип...), затънали овце в ирландските блата и какво ли още не... От моя скромен опит сред природата - нищо не се губи и мършата се изяжда за нула време от животните (само лисиците нищо не ги яде), че и от хората в определени региони на света. Предаването е толкова нагласено и то не само според мен, че редакцията му бе засипана с гневни писма, които доведоха до промяна в начина му на правене, както и до няколко епизода посветени на екипа и снимачния процес. Дори и сега, когато претенцията за автентичност на случките е обрана до минимум (казват си, че камилата са я купили от бедуините, примерно) бозата си е същата! Не мога да проумея например, как можеш да имаш претенциите да си експерт по оцеляването и да съветваш някого (това е идеята на предаването - да показва как трябва да се процедира в определени ситуации) да премине през непозната за него пещера, плувайки по подземна река и т.н., вместо да търси начин да прехвърли планинския масив, или да го заобиколи..?!! Харесват ми неща като "Сам в пустоща" - където човека си се снима сам и се вижда колко трудно е оцеляването на съвременния човек сред дивата природа, дори и когато се е подготвял с месеци за това и носи със себе си всичко необходимо, а не само нож-а на кръста си, манерка вода и "случайно" намерено въже в раницата...

                Коментар


                • #9
                  От: "Истории с духове" по Discovery

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  А най-ми е любимо "оцеляването" на онова момче Bear Grylls... Как пък един път не намери нещо за ядене - типично за региона в който се снима епизода. То не бяха умрели и зае*ани камили насред пустинята (бедуините са баровци по принцип...), затънали овце в ирландските блата и какво ли още не... От моя скромен опит сред природата - нищо не се губи и мършата се изяжда за нула време от животните (само лисиците нищо не ги яде), че и от хората в определени региони на света. Предаването е толкова нагласено и то не само според мен, че редакцията му бе засипана с гневни писма, които доведоха до промяна в начина му на правене, както и до няколко епизода посветени на екипа и снимачния процес. Дори и сега, когато претенцията за автентичност на случките е обрана до минимум (казват си, че камилата са я купили от бедуините, примерно) бозата си е същата! Не мога да проумея например, как можеш да имаш претенциите да си експерт по оцеляването и да съветваш някого (това е идеята на предаването - да показва как трябва да се процедира в определени ситуации) да премине през непозната за него пещера, плувайки по подземна река и т.н., вместо да търси начин да прехвърли планинския масив, или да го заобиколи..?!! Харесват ми неща като "Сам в пустоща" - където човека си се снима сам и се вижда колко трудно е оцеляването на съвременния човек сред дивата природа, дори и когато се е подготвял с месеци за това и носи със себе си всичко необходимо, а не само нож-а на кръста си, манерка вода и "случайно" намерено въже в раницата...
                  +1 Мен също много ме дразни този (експерт)по оцеляване,всичко е нагласено.В (Сам в пустоща)има един епизот когато мъжа почни се беше разплакал,това предаване си заслужава да се гледа.И до преди няколко години канала наистина си беше качествен а сега с тези реклами
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Истории с духове" по Discovery

                    Ами оня там "спаси ме от скрапа"? Взимат една бричка лъскат шкурят .... и всичко това е заради самото предаване, а не заради автомобила.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Истории с духове" по Discovery

                      За хора като нас които се интересуват от техника, има интересни нещица, но рекламите наистина са отегчителни.
                      Все по-рядко ги гледам. Предпочитам Виасат и Нешънъл Джиографик...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Истории с духове" по Discovery

                        Maрто, +1 от всякъде. Освен пещерата се сещам и някакъв мост - едно поне 40 метра беше. Хвърли си нашия верига до парапета, закачи я на магия горе и се качи по нея! Залагайки живота си на 5% вероятност на успех.
                        Бягане от влак в тунел, както и 2 пъти хващане на влак както си е в движение - фалш на квадрат.
                        Значи - не само аз се съмнявам, затова пуснах темата. Иначе духовете си ги гледам с кеф! И на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално.
                        Ама поне да го кръстят Discovery SciFi, да не се чудим като сега.
                        Последно редактирано от Rabin; 01-01-12, 17:40.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Истории с духове" по Discovery

                          Следвайки съветите на Bear Grylls е сигурен начин да се убиеш.А интересните предавания отидоха в Discovery Science.Който е по-скъпо платен...
                          Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Истории с духове" по Discovery

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            ... на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално...
                            Не знам, на мен ми приличат на двама пубертясали дърти г*я.
                            А и експериментите са им едни...сигурно силно биха ме заинтересували га бех на 9г., примерно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Истории с духове" по Discovery

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Maрто, +1 от всякъде. Освен пещерата се сещам и някакъв мост - едно поне 40 метра беше. Хвърли си нашия верига до парапета, закачи я на магия горе и се качи по нея! Залагайки живота си на 5% вероятност на успех.
                              Бягане от влак в тунел, както и 2 пъти хващане на влак както си е в движение - фалш на квадрат.
                              Значи - не само аз се съмнявам, затова пуснах темата. Иначе духовете си ги гледам с кеф! И на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално.
                              Ама поне да го кръстят Discovery SciFi, да не се чудим като сега.
                              Точно това с веригата и с парапета на моста и аз съм го гледал,пълна лъжа аз също не вярвам да си рискува живота така лесно,смешник е от всякъде!То май в повечето му серий дава пример на хората как да се самоубият вместо да оцелеят.
                              HONDA DOMINATOR 650
                              ОРЕЛ ASTRA
                              РСПБЗН-Приморско

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X