Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Истории с духове" по Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Истории с духове" по Discovery

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Не знам, на мен ми приличат на двама пубертясали дърти г*я.
    А и експериментите са им едни...сигурно силно биха ме заинтересували га бех на 9г., примерно.

    На мен пък са ми забавни да ги гледам! Първо заради това - в какви простотии вярват хората... Второ - решават нестандартни задачи от всякакво естество... Трето - искрено се забавляват от това което правят... Почивам си докато ги гледам. Екипа никога не е имал претенциите за научна основа или обосновка на опитите си! Хората са практици и единственото което правят е да се опитват максимално да пресъздадат условията за конкретен мит и да докажат ПРАКТИЧЕСКИ, а не научно дали митът е достоверен или не! Хората са специалисти във сферата на специалните ефекти, а не професори и академици, и шоуто има за цел да забавлява, а не да оборва научни закони и постулати... Има и доста полезни неща вътре! Сещам се например за един мит свързан със самозапалването на забравен съд с мазнина върху печката! Трябваше да докажат или отхвърлят възможността пламъкът да достигне 9 метра височина... Покрай другото, хората показаха нагледно и как трябва и не трябва да се процедира в такава ситуация. Сигурен съм, че повечето гледали няма да тръгнат да гасят мазнината с вода, защото са ВИДЕЛИ какво се случва! Каквото и да гледате, не забравяйте, че то е направено и съобразено с МАСОВИЯ зрител! Много често общата ни култура и опит или професионалните ни знания и умения надвишават многократно средностатистическата извадка и тогава това което гледаме ни се струва тъпо и посредствено. Това не означава, че е така и за останалите... Винаги можете да смените канала, или да изключите телевизора... Този ни избор, все още не ни е отнет и моя съвет е да се възползвате от него, вместо да си вдигате нервите! За много години...

    Коментар


    • #17
      От: "Истории с духове" по Discovery

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Грешна концепция...
      TV - OFF. Забавлявате се. Ако ви се слуша речта на президента, в 23:55 --> TV - ON. Като си каже каквото си е наумил --> TV - OFF и продължавате по предишния сценарий...
      Ние бяхме на малко по-друга концепция: TV Off ... преди около 7 години и никакво ON от тогава

      Понякога зяпам телевизия, като съм на гости ми стане скучно. До неотдавна, като се случи дистанционното да е наблизо, цъках на Дискавъри. Обаче тъкмо заради "риалити" серсемлиците и радикалното затъпяване на Митбъстърс, вече и това не правя. Да не говорим, че щом на мен, дето гледам лелевизия 2 часа на 3 месеца, ми направи впечатление, че засичам едни и същи предавния... баси.

      П.П. докато даваха реклами на румънски, ми беше забавно. Не, че ми дреме за рекламите, просто се опитвах да си припомня езика. Все още ли са така или са минали на български вече?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: "Истории с духове" по Discovery

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        На мен пък са ми забавни да ги гледам! Първо заради това - в какви простотии вярват хората... Второ - решават нестандартни задачи от всякакво естество... Трето - искрено се забавляват от това което правят... Почивам си докато ги гледам. Екипа никога не е имал претенциите за научна основа или обосновка на опитите си! Хората са практици и единственото което правят е да се опитват максимално да пресъздадат условията за конкретен мит и да докажат ПРАКТИЧЕСКИ, а не научно дали митът е достоверен или не! Хората са специалисти във сферата на специалните ефекти, а не професори и академици, и шоуто има за цел да забавлява, а не да оборва научни закони и постулати... Има и доста полезни неща вътре! Сещам се например за един мит свързан със самозапалването на забравен съд с мазнина върху печката! Трябваше да докажат или отхвърлят възможността пламъкът да достигне 9 метра височина... Покрай другото, хората показаха нагледно и как трябва и не трябва да се процедира в такава ситуация. Сигурен съм, че повечето гледали няма да тръгнат да гасят мазнината с вода, защото са ВИДЕЛИ какво се случва! Каквото и да гледате, не забравяйте, че то е направено и съобразено с МАСОВИЯ зрител! Много често общата ни култура и опит или професионалните ни знания и умения надвишават многократно средностатистическата извадка и тогава това което гледаме ни се струва тъпо и посредствено. Това не означава, че е така и за останалите... Винаги можете да смените канала, или да изключите телевизора... Този ни избор, все още не ни е отнет и моя съвет е да се възползвате от него, вместо да си вдигате нервите! За много години...

        В никакъв случай не ми вдигат нервите, само са ми безинтересни. Има една книжка "Забавна физика за деца", в нея ги има всичките им полезни неща. Чете се за един час.
        Хора разни...Мен ме кефат максимално други "кретени". Топ гиър.
        Иначе в телевизиите има и къде къде по-безсмислени дейности с претенции...

        Коментар


        • #19
          От: "Истории с духове" по Discovery

          Аз гледам Травълчанъл. Гледам и Хоби, Нашънал Джиографик и Хистъри. Понякога гледам изгревите по Дискъвари Шоукейс.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: "Истории с духове" по Discovery

            Според мен трябва да се прави разлика между програми и предавания, които имат за основна цел да забавляват и такива - които имат претенциите да притежават обучаващ и информационен елемент! Социалния и морален момент е коренно различен при двете групи... Ако ще показваш на някого как да оцелява в дадена ситуация, трябва да си наясно и, че го учиш на това как да оцелява! Хората отдавна са свикнали да приемат поднесената им информация от медиите за "чиста монета"! Докато на времето подбора и проверката на достоверността на тази информация са били много сериозни (затова и се е натрупало това обществено доверие в медиите), то днес търсенето на евтината сензация в условията на жестока конкуренция са изместили фокуса от съдържанието към опаковката... Това несъмнено изкривява нещата, но това изкривяване идва и от самите нас, защото ние сме тези които сме склонни да плащаме за този продукт - в този му вид (не омаловажавам и елемента на "промиване на мозъци")! Всяко едно нещо което гледате, слушате или четете е подчинено на някакви правила и закони, които са систематизирани практически във времето! Оцеляват само неща, които са доказали, че работят, а именно - носят пари или успешно формират определен тип обществени нагласи (които обикновено пак водят до акумулирането на някаква материално измерима печалба). Мога да ви дам много примери, но ще се спра само на няколко! Евроспорт е един от най-гледаните телевизионни канали в света! Според вас кое е нещото със най-висока гледаемост от всичко което излъчва канала през годината, независимо дали през въпросната година е имало световно по футбол или олимпиада..?!! Най-гледаните и най-масово харесвани неща (Двете неща - "гледане" и "харесване" нямат много общо помежду си! "гледането" формира пазарния дял, а "харесването" - рейтинга..) са гафовете които канала излъчва в края на годината. Парадоксалното е, че в над 90% от тези гафове някой страда физически или морално (изложил се е и останалите се смеят за негова сметка). Тук опираме до дефинирането на понятия като "смешно" и "забавно"... Оказва се, че хората реагират напълно обратно на матрицата наречена "начално възпитание" - смеейки се на неща, които би трябвало да предизвикат жал и съчувствие. Този феномен обяснява и основния принцип в новинарството, а именно, че "Добрата новина е лошата новина"... Ние изпитваме удоволствие от това, че не сме на мястото на пострадалия. Колкото по-голямо е нещастието - толкова по-голямо е подсъзнателното удоволствие което изпитваме! Това е свързано със страховете ни, със собствените ни комплекси и още много неща, които се изучават и изследват практически и много сериозно от доста години насам! Имах професионалното удоволствие да участвам в реализирането на "Страх" и то като част от ядрото на екипа - бях главен редактор на терен (Това ще рече, че се занимавах с реализацията на изпитанията и начина им на поднасяне както на участниците, така и на зрителите. Съблюдавах за спазването на правилата като имах правото и да ги променям в интерес на шоуто. Измислих и някои от самите изпитания или намирах начин за реализирането на оригиналните такива в нашите условия). Шоуто бе уникално за мен от професионална гледна точка, защото е изключително трудно за реализация. Снимките са тежки, сложни и продължителни (определени неща сме снимали с 15 камери) и са съизмерими единствено със снимките на високобюджетен екшън филм (като при нас екшъна е почти на 100% за разлика от филмите). "Страх", както и всеки друг телевизионен формат си има т.нар. "Библия" - всичко е подробно описано, като предварително е тествано многократно до степен на пълна стандартизация. Имайте предвид, че като казвам "всичко" имам предвид наистина абсолютно всичко. Участниците са поставени в изключително екстремна среда, но единственото пред което се изправят наистина е собствения им страх. В шоуто работихме с едни от най-добрите каскадьори в света. Всяко изпитание, се тестваше от хора от екипа преди участниците (и аз имах щастието да опитам няколко) и степента на сигурност бе толкова голяма, че ако трябва да дам пример - рискувате много повече, ако влизате без джапанки под душа... Всичко е въпрос на представяне, а според мен точния термин е "проектиране" в съзнанието на зрителя (участника също е зрител в случая, но активен)! Ако имате шанс да влезете в "кухнята" на нещата - ще спрете да гледате дори и най-любимите си предавания и филми. Манипулацията е огромна, но благодарение на нея изпитваме удоволствие от цялата работа! Това е жестоката истина - вервайте ми...

            Коментар


            • #21
              От: "Истории с духове" по Discovery

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Според мен трябва да се прави разлика между програми и предавания, които имат за основна цел да забавляват и такива - които имат претенциите да притежават обучаващ и информационен елемент! Социалния и морален момент е коренно различен при двете групи... Ако ще показваш на някого как да оцелява в дадена ситуация, трябва да си наясно и, че го учиш на това как да оцелява! Хората отдавна са свикнали да приемат поднесената им информация от медиите за "чиста монета"! Докато на времето подбора и проверката на достоверността на тази информация са били много сериозни (затова и се е натрупало това обществено доверие в медиите), то днес търсенето на евтината сензация в условията на жестока конкуренция са изместили фокуса от съдържанието към опаковката... Това несъмнено изкривява нещата, но това изкривяване идва и от самите нас, защото ние сме тези които сме склонни да плащаме за този продукт - в този му вид (не омаловажавам и елемента на "промиване на мозъци")! Всяко едно нещо което гледате, слушате или четете е подчинено на някакви правила и закони, които са систематизирани практически във времето! Оцеляват само неща, които са доказали, че работят, а именно - носят пари или успешно формират определен тип обществени нагласи (които обикновено пак водят до акумулирането на някаква материално измерима печалба). Мога да ви дам много примери, но ще се спра само на няколко! Евроспорт е един от най-гледаните телевизионни канали в света! Според вас кое е нещото със най-висока гледаемост от всичко което излъчва канала през годината, независимо дали през въпросната година е имало световно по футбол или олимпиада..?!! Най-гледаните и най-масово харесвани неща (Двете неща - "гледане" и "харесване" нямат много общо помежду си! "гледането" формира пазарния дял, а "харесването" - рейтинга..) са гафовете които канала излъчва в края на годината. Парадоксалното е, че в над 90% от тези гафове някой страда физически или морално (изложил се е и останалите се смеят за негова сметка). Тук опираме до дефинирането на понятия като "смешно" и "забавно"... Оказва се, че хората реагират напълно обратно на матрицата наречена "начално възпитание" - смеейки се на неща, които би трябвало да предизвикат жал и съчувствие. Този феномен обяснява и основния принцип в новинарството, а именно, че "Добрата новина е лошата новина"... Ние изпитваме удоволствие от това, че не сме на мястото на пострадалия. Колкото по-голямо е нещастието - толкова по-голямо е подсъзнателното удоволствие което изпитваме! Това е свързано със страховете ни, със собствените ни комплекси и още много неща, които се изучават и изследват практически и много сериозно от доста години насам! Имах професионалното удоволствие да участвам в реализирането на "Страх" и то като част от ядрото на екипа - бях главен редактор на терен (Това ще рече, че се занимавах с реализацията на изпитанията и начина им на поднасяне както на участниците, така и на зрителите. Съблюдавах за спазването на правилата като имах правото и да ги променям в интерес на шоуто. Измислих и някои от самите изпитания или намирах начин за реализирането на оригиналните такива в нашите условия). Шоуто бе уникално за мен от професионална гледна точка, защото е изключително трудно за реализация. Снимките са тежки, сложни и продължителни (определени неща сме снимали с 15 камери) и са съизмерими единствено със снимките на високобюджетен екшън филм (като при нас екшъна е почти на 100% за разлика от филмите). "Страх", както и всеки друг телевизионен формат си има т.нар. "Библия" - всичко е подробно описано, като предварително е тествано многократно до степен на пълна стандартизация. Имайте предвид, че като казвам "всичко" имам предвид наистина абсолютно всичко. Участниците са поставени в изключително екстремна среда, но единственото пред което се изправят наистина е собствения им страх. В шоуто работихме с едни от най-добрите каскадьори в света. Всяко изпитание, се тестваше от хора от екипа преди участниците (и аз имах щастието да опитам няколко) и степента на сигурност бе толкова голяма, че ако трябва да дам пример - рискувате много повече, ако влизате без джапанки под душа... Всичко е въпрос на представяне, а според мен точния термин е "проектиране" в съзнанието на зрителя (участника също е зрител в случая, но активен)! Ако имате шанс да влезете в "кухнята" на нещата - ще спрете да гледате дори и най-любимите си предавания и филми. Манипулацията е огромна, но благодарение на нея изпитваме удоволствие от цялата работа! Това е жестоката истина - вервайте ми...
              Подозирах, че е така. Това, удебеленото, винаги ме е смущавало. Не се смея на чуждото нещастие. Този тип комедии винаги са оставяла у мен усещането за жал, а не за смях.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #22
                От: "Истории с духове" по Discovery

                Не гледам тези и подобните им телевизионни канали - само от време на време пускам Animal Planet да гледам "говорещият с кучета". Обаче веднъж попаднах на едно предаване, може би това, за което говорите - един пич скачаше по дървета и чукари, показваше колко покъртително тежки усилия прави, за да премине през даден терен.

                Е хубаво де, погледах точно 2-3 минути и си помислих: "ок, на този му е трудно, а на онзи, който снима, какво му е тогава?". Ами да, той минаваше същите препятствия като героя, но с камера в ръка.

                Това беше и последния път, в който съм гледал съсредоточено повече от няколко секунди въпросното предаване.

                Коментар


                • #23
                  От: "Истории с духове" по Discovery

                  Marto, коментираният от теб "Страх" спрях да го гледам от втория опит. Отврати ми се, като ги накараха да ядат гадости, за да останат. Яденето на сурово месо си е опасно от където и да го погледнеш. Особено ако е диво.
                  Аз не се радвам на чуждото нещастие. Може да съм изключение, но не съм от коментираната от теб аудитория. За останалите - не знам!

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Истории с духове" по Discovery

                    Аз пък да вкарам едно мое наблюдение и нЕкои мисли по тематаОт дискавъри ченъл гледам само Смъртоносен улов и Сам в пустоща, другото с все рекламите стАна боза. По-интересен от няколко години ми е Хистори, та за там и разсъжденията. В годините, да кажем 10-тина назад, гледах една поредица за войната във Виетнам, та специално за въздушните битки ми беше интересно. Даваха едни данни и случки.ОК. Обаче през миналата година завъртяха поредица епизоди на същата тема и изведнъж се оказа че няма хамерикански самолет свален там, а едни хубавци ветерани почнаха да свалят по 4-5-6 вражески самолета на полет Какво ли ще е след още 10 г??? Най-вероятно ще се окаже че са спечелили войната и никога не са си тръгвали оттам като посрани.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Истории с духове" по Discovery

                      Аз образно казано, само "леко ви повдигам пердето"... От там нататък - хора всякакви. Знаете поговорката "За всеки влак си има пътници" - това е основополагащ принцип в шоубизнеса и в частност - телевизията! Никога не забравяйте, че нещото което гледате в момента се гледа и от още милиони (в някои случаи и милиарди) зрители! Щом това нещо се задържа на екран (има повече от един сезон), а на вас определено не ви е по вкуса - значи сте изключение от представителната извадка. Колкото и парадоксално да звучи - аз също не гледам телевизия! Предпочитам да прекарвам свободното си време сред природата или тук във форума - все има нещо ново което да науча. Противното би било равносилно на "Да се цакам сам с топла бира..."!

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Истории с духове" по Discovery

                        Марто, и това, и написаното в онзи дългия пост го знам. Без да съм телевизионер. То и за много хора е ясно де, не само за мен.

                        Лошото е, че има много хора които също го знаят, но продължават да гледат с интерес(даже в някои случаи с настървение) разните телевизионни бози.

                        А за "науката" при митоборците-те самите са го казвали доста пъти, не е моя измислица. Сигурен съм, че и те знаят, че простичките им експерименти не са наука, но на драгия зрител му е драго да знае, че и той разбира от наука-щом предусеща какъв ще е резултата...В доста от предаванията им се знае още от началото какво ще стане.
                        На хора които са ми изтъквали, че "Това го даваха по телевизията", в частност по Дискавъри им казвам, че по телевизията се излъчват телевизионни предавания главната цел на които е да забавляват зрителите.

                        Та всичко е известно отдавна(хляб и зрелища), само, че докато "хляба" не е мръднал много от римско време до сега, зрелищата претърпяха сериозно развитие за последните 100-120 години.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X