Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 26

Тема: "Истории с духове" по Discovery

Място
    София
    Публикации
    4,122
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране "Истории с духове" по Discovery

Коментираният канал по принцип дава истински неща. Въпросната поредица я гледам с кеф, но нещо не ми се вярва да е истина, аз лично не вярвам и грам. Интересно ми е как възприемате филмчетата.
    Нека не влизаме в религиозна тематика, според уговорката на Форума.

Публикации
    7,931
    Точки (при гласуване)
    25

По подразбиране От: "Истории с духове" по Discovery

Канала дава неща които са одобрени от управата на National Geografic Society.
    Която пък е май държавна организация. Допреди кризата имаше много интересни предавания, и нямаше реклами.
    Сега е пълно с външни реклами(за пари, че и в америка станаха кът), а за рекламите на собственият си канал мога само да псувам. Чудят се как да запълнят повече време, та да не се налага да правят много минути от реалните предавания. Щото и те струват пари.
    За рекламата на всичко американско няма нужда да говорим, за това, че митоборците правели "наука" също...

Относно духовете-ами това се търси от драгия зрител-това му дават. Щото пак стана въпрос за пари...
    Като си пуснах за първи път кабелна телевизия(1997) бях силно запленен от тази телевизия, а сега съм почти отвратен.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    4,122
    Точки (при гласуване)
    13

2 мнения няма, рекламите са отврат! Но и преди кризата бяха бъкани с реклама на самите тях (автореклама). Обаче добре, че бяха те дори на Нова Година, защото нашите бози по националните ТВ са нещото, което ми е наистина противно.
    Ловците на митове мен си ме кефят.
    Да, единственото логично ми се види което каза - това искали зрителите! Ама се губи идеята на канал за просветни филми.
    п.с. Discovery е един от най-скъпите канали, и от най-гледаните. Като въртях сателита - имаше го на почти всеки спътник, т.е. плащат му мнозинството европейски ТВ оператори.

Публикации
    7,931
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Rabin Преглед на публикациите
    Ловците на митове мен си ме кефят.
    Ми ето-много хора харесват едно или друго предаване, затова и са най-гледаните. Сега някое проучване на зрителския интерес е показал, че такова предаване ще донесе повече ползи отколкото вреди, и пускат и тези бози.

Но за това, че мироборците правели "наука"-няма сила на света която да ме накара да вярвам. Те просто правят това което зрителите искат да видят. А ако им се каже, че това е и наука-драгия зрител му е кеф та кеф... И изглежда с радост рекламите
    Има ли желание-има и начин!

Място
    София
    Публикации
    448
    Точки (при гласуване)
    7

Чалгата е като мастило, попива и прониква навсякъде.
    Нейния корен е зрителя-потребителя. Това превръща и Discovery вече (за съжаление) все повече в "бърза храна" за мозъка!

Място
    Бургас
    Публикации
    4,615
    Точки (при гласуване)
    21

Преди време го гледах доста, вече не. Имам доста професионален опит като ТВ оператор и толкова режисирани неща, уж реалити, че чак се дразня. Чука се на вратат и отвътре, се отваря и двамата са толкова щастливи и изненадани, че се виждат, а от двете страни на вратата има камери че даже са и на релси, което говори за по 4-5 човека от страна на вратата, и такива неща постоянно. Същото като "Голата истина". Гига нагласена изстория. Сега гледам Нешънъл Джеографик и Експлорер. Бозата там сякаш е по-малко.

Място
    София
    Публикации
    2,692
    Точки (при гласуване)
    15

...Обаче добре, че бяха те дори на Нова Година, защото нашите бози по националните ТВ са нещото, което ми е наистина противно...
    Грешна концепция...
    TV - OFF. Забавлявате се. Ако ви се слуша речта на президента, в 23:55 --> TV - ON. Като си каже каквото си е наумил --> TV - OFF и продължавате по предишния сценарий...
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Марто (Мартин Христов) е офлайн Старши участник | OM || Организатор |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    гр. София
    Публикации
    6,518
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

А най-ми е любимо "оцеляването" на онова момче Bear Grylls... Как пък един път не намери нещо за ядене - типично за региона в който се снима епизода. То не бяха умрели и зае*ани камили насред пустинята (бедуините са баровци по принцип...), затънали овце в ирландските блата и какво ли още не... От моя скромен опит сред природата - нищо не се губи и мършата се изяжда за нула време от животните (само лисиците нищо не ги яде), че и от хората в определени региони на света. Предаването е толкова нагласено и то не само според мен, че редакцията му бе засипана с гневни писма, които доведоха до промяна в начина му на правене, както и до няколко епизода посветени на екипа и снимачния процес. Дори и сега, когато претенцията за автентичност на случките е обрана до минимум (казват си, че камилата са я купили от бедуините, примерно) бозата си е същата! Не мога да проумея например, как можеш да имаш претенциите да си експерт по оцеляването и да съветваш някого (това е идеята на предаването - да показва как трябва да се процедира в определени ситуации) да премине през непозната за него пещера, плувайки по подземна река и т.н., вместо да търси начин да прехвърли планинския масив, или да го заобиколи..?!! Харесват ми неща като "Сам в пустоща" - където човека си се снима сам и се вижда колко трудно е оцеляването на съвременния човек сред дивата природа, дори и когато се е подготвял с месеци за това и носи със себе си всичко необходимо, а не само нож-а на кръста си, манерка вода и "случайно" намерено въже в раницата...
    Grand Cherokee ZJ 5,2 Laredo - THE REAL POWER!
    ''Няма път към щастието. Щастието е пътят'' - Уейн Дайър
    Не си въобразявай - карай...

Място
    гр.Царево обл.Бургас
    Публикации
    2,184
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    10

Thumbs up От: "Истории с духове" по Discovery

Цитат Мнение на Марто (Мартин Христов) Преглед на публикациите
    А най-ми е любимо "оцеляването" на онова момче Bear Grylls... Как пък един път не намери нещо за ядене - типично за региона в който се снима епизода. То не бяха умрели и зае*ани камили насред пустинята (бедуините са баровци по принцип...), затънали овце в ирландските блата и какво ли още не... От моя скромен опит сред природата - нищо не се губи и мършата се изяжда за нула време от животните (само лисиците нищо не ги яде), че и от хората в определени региони на света. Предаването е толкова нагласено и то не само според мен, че редакцията му бе засипана с гневни писма, които доведоха до промяна в начина му на правене, както и до няколко епизода посветени на екипа и снимачния процес. Дори и сега, когато претенцията за автентичност на случките е обрана до минимум (казват си, че камилата са я купили от бедуините, примерно) бозата си е същата! Не мога да проумея например, как можеш да имаш претенциите да си експерт по оцеляването и да съветваш някого (това е идеята на предаването - да показва как трябва да се процедира в определени ситуации) да премине през непозната за него пещера, плувайки по подземна река и т.н., вместо да търси начин да прехвърли планинския масив, или да го заобиколи..?!! Харесват ми неща като "Сам в пустоща" - където човека си се снима сам и се вижда колко трудно е оцеляването на съвременния човек сред дивата природа, дори и когато се е подготвял с месеци за това и носи със себе си всичко необходимо, а не само нож-а на кръста си, манерка вода и "случайно" намерено въже в раницата...
    +1 Мен също много ме дразни този (експерт)по оцеляване,всичко е нагласено.В (Сам в пустоща)има един епизот когато мъжа почни се беше разплакал,това предаване си заслужава да се гледа.И до преди няколко години канала наистина си беше качествен а сега с тези реклами

Публикации
    215
    Точки (при гласуване)
    6

Ами оня там "спаси ме от скрапа"? Взимат една бричка лъскат шкурят .... и всичко това е заради самото предаване, а не заради автомобила.

Място
    Дупница
    Публикации
    3,776
    Точки (при гласуване)
    13

За хора като нас които се интересуват от техника, има интересни нещица, но рекламите наистина са отегчителни.
    Все по-рядко ги гледам. Предпочитам Виасат и Нешънъл Джиографик...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!
    о886/598523 Сашо

Място
    София
    Публикации
    4,122
    Точки (при гласуване)
    13

Maрто, +1 от всякъде. Освен пещерата се сещам и някакъв мост - едно поне 40 метра беше. Хвърли си нашия верига до парапета, закачи я на магия горе и се качи по нея! Залагайки живота си на 5% вероятност на успех.
    Бягане от влак в тунел, както и 2 пъти хващане на влак както си е в движение - фалш на квадрат.
    Значи - не само аз се съмнявам, затова пуснах темата. Иначе духовете си ги гледам с кеф! И на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално.
    Ама поне да го кръстят Discovery SciFi, да не се чудим като сега.
    Последно редактиран от Rabin ; 01-01-12 в 17:40

Място
    Филибето
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    8

Следвайки съветите на Bear Grylls е сигурен начин да се убиеш.А интересните предавания отидоха в Discovery Science.Който е по-скъпо платен...

Място
    София
    Публикации
    2,364
    Точки (при гласуване)
    12

... на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално...
    Не знам, на мен ми приличат на двама пубертясали дърти г*я.
    А и експериментите са им едни...сигурно силно биха ме заинтересували га бех на 9г., примерно.

Място
    гр.Царево обл.Бургас
    Публикации
    2,184
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    10

Maрто, +1 от всякъде. Освен пещерата се сещам и някакъв мост - едно поне 40 метра беше. Хвърли си нашия верига до парапета, закачи я на магия горе и се качи по нея! Залагайки живота си на 5% вероятност на успех.
    Бягане от влак в тунел, както и 2 пъти хващане на влак както си е в движение - фалш на квадрат.
    Значи - не само аз се съмнявам, затова пуснах темата. Иначе духовете си ги гледам с кеф! И на митоловците не знам какви кусури им намирате, но за мен са си ОК. Каква наука, хората пробват експериментално.
    Ама поне да го кръстят Discovery SciFi, да не се чудим като сега.
    Точно това с веригата и с парапета на моста и аз съм го гледал,пълна лъжа аз също не вярвам да си рискува живота така лесно,смешник е от всякъде!То май в повечето му серий дава пример на хората как да се самоубият вместо да оцелеят.

Място
    гр. София
    Публикации
    6,518
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на artefekt Преглед на публикациите
    Не знам, на мен ми приличат на двама пубертясали дърти г*я.
    А и експериментите са им едни...сигурно силно биха ме заинтересували га бех на 9г., примерно.

На мен пък са ми забавни да ги гледам! Първо заради това - в какви простотии вярват хората... Второ - решават нестандартни задачи от всякакво естество... Трето - искрено се забавляват от това което правят... Почивам си докато ги гледам. Екипа никога не е имал претенциите за научна основа или обосновка на опитите си! Хората са практици и единственото което правят е да се опитват максимално да пресъздадат условията за конкретен мит и да докажат ПРАКТИЧЕСКИ, а не научно дали митът е достоверен или не! Хората са специалисти във сферата на специалните ефекти, а не професори и академици, и шоуто има за цел да забавлява, а не да оборва научни закони и постулати... Има и доста полезни неща вътре! Сещам се например за един мит свързан със самозапалването на забравен съд с мазнина върху печката! Трябваше да докажат или отхвърлят възможността пламъкът да достигне 9 метра височина... Покрай другото, хората показаха нагледно и как трябва и не трябва да се процедира в такава ситуация. Сигурен съм, че повечето гледали няма да тръгнат да гасят мазнината с вода, защото са ВИДЕЛИ какво се случва! Каквото и да гледате, не забравяйте, че то е направено и съобразено с МАСОВИЯ зрител! Много често общата ни култура и опит или професионалните ни знания и умения надвишават многократно средностатистическата извадка и тогава това което гледаме ни се струва тъпо и посредствено. Това не означава, че е така и за останалите... Винаги можете да смените канала, или да изключите телевизора... Този ни избор, все още не ни е отнет и моя съвет е да се възползвате от него, вместо да си вдигате нервите! За много години...

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,062
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Грешна концепция...
    TV - OFF. Забавлявате се. Ако ви се слуша речта на президента, в 23:55 --> TV - ON. Като си каже каквото си е наумил --> TV - OFF и продължавате по предишния сценарий...
    Ние бяхме на малко по-друга концепция: TV Off ... преди около 7 години и никакво ON от тогава

Понякога зяпам телевизия, като съм на гости ми стане скучно. До неотдавна, като се случи дистанционното да е наблизо, цъках на Дискавъри. Обаче тъкмо заради "риалити" серсемлиците и радикалното затъпяване на Митбъстърс, вече и това не правя. Да не говорим, че щом на мен, дето гледам лелевизия 2 часа на 3 месеца, ми направи впечатление, че засичам едни и същи предавния... баси.

П.П. докато даваха реклами на румънски, ми беше забавно. Не, че ми дреме за рекламите, просто се опитвах да си припомня езика. Все още ли са така или са минали на български вече?
    Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

Място
    София
    Публикации
    2,364
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Марто (Мартин Христов) Преглед на публикациите
    На мен пък са ми забавни да ги гледам! Първо заради това - в какви простотии вярват хората... Второ - решават нестандартни задачи от всякакво естество... Трето - искрено се забавляват от това което правят... Почивам си докато ги гледам. Екипа никога не е имал претенциите за научна основа или обосновка на опитите си! Хората са практици и единственото което правят е да се опитват максимално да пресъздадат условията за конкретен мит и да докажат ПРАКТИЧЕСКИ, а не научно дали митът е достоверен или не! Хората са специалисти във сферата на специалните ефекти, а не професори и академици, и шоуто има за цел да забавлява, а не да оборва научни закони и постулати... Има и доста полезни неща вътре! Сещам се например за един мит свързан със самозапалването на забравен съд с мазнина върху печката! Трябваше да докажат или отхвърлят възможността пламъкът да достигне 9 метра височина... Покрай другото, хората показаха нагледно и как трябва и не трябва да се процедира в такава ситуация. Сигурен съм, че повечето гледали няма да тръгнат да гасят мазнината с вода, защото са ВИДЕЛИ какво се случва! Каквото и да гледате, не забравяйте, че то е направено и съобразено с МАСОВИЯ зрител! Много често общата ни култура и опит или професионалните ни знания и умения надвишават многократно средностатистическата извадка и тогава това което гледаме ни се струва тъпо и посредствено. Това не означава, че е така и за останалите... Винаги можете да смените канала, или да изключите телевизора... Този ни избор, все още не ни е отнет и моя съвет е да се възползвате от него, вместо да си вдигате нервите! За много години...

В никакъв случай не ми вдигат нервите, само са ми безинтересни. Има една книжка "Забавна физика за деца", в нея ги има всичките им полезни неща. Чете се за един час.
    Хора разни...Мен ме кефат максимално други "кретени". Топ гиър.
    Иначе в телевизиите има и къде къде по-безсмислени дейности с претенции...

Място
    София
    Публикации
    2,351
    Точки (при гласуване)
    14

Аз гледам Травълчанъл. Гледам и Хоби, Нашънал Джиографик и Хистъри. Понякога гледам изгревите по Дискъвари Шоукейс.
    И. Г. : Чета и гледам - няма смисъл. Пак чета, пак гледам - то нямало и мисъл.

Място
    гр. София
    Публикации
    6,518
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    21

Според мен трябва да се прави разлика между програми и предавания, които имат за основна цел да забавляват и такива - които имат претенциите да притежават обучаващ и информационен елемент! Социалния и морален момент е коренно различен при двете групи... Ако ще показваш на някого как да оцелява в дадена ситуация, трябва да си наясно и, че го учиш на това как да оцелява! Хората отдавна са свикнали да приемат поднесената им информация от медиите за "чиста монета"! Докато на времето подбора и проверката на достоверността на тази информация са били много сериозни (затова и се е натрупало това обществено доверие в медиите), то днес търсенето на евтината сензация в условията на жестока конкуренция са изместили фокуса от съдържанието към опаковката... Това несъмнено изкривява нещата, но това изкривяване идва и от самите нас, защото ние сме тези които сме склонни да плащаме за този продукт - в този му вид (не омаловажавам и елемента на "промиване на мозъци")! Всяко едно нещо което гледате, слушате или четете е подчинено на някакви правила и закони, които са систематизирани практически във времето! Оцеляват само неща, които са доказали, че работят, а именно - носят пари или успешно формират определен тип обществени нагласи (които обикновено пак водят до акумулирането на някаква материално измерима печалба). Мога да ви дам много примери, но ще се спра само на няколко! Евроспорт е един от най-гледаните телевизионни канали в света! Според вас кое е нещото със най-висока гледаемост от всичко което излъчва канала през годината, независимо дали през въпросната година е имало световно по футбол или олимпиада..?!! Най-гледаните и най-масово харесвани неща (Двете неща - "гледане" и "харесване" нямат много общо помежду си! "гледането" формира пазарния дял, а "харесването" - рейтинга..) са гафовете които канала излъчва в края на годината. Парадоксалното е, че в над 90% от тези гафове някой страда физически или морално (изложил се е и останалите се смеят за негова сметка). Тук опираме до дефинирането на понятия като "смешно" и "забавно"... Оказва се, че хората реагират напълно обратно на матрицата наречена "начално възпитание" - смеейки се на неща, които би трябвало да предизвикат жал и съчувствие. Този феномен обяснява и основния принцип в новинарството, а именно, че "Добрата новина е лошата новина"... Ние изпитваме удоволствие от това, че не сме на мястото на пострадалия. Колкото по-голямо е нещастието - толкова по-голямо е подсъзнателното удоволствие което изпитваме! Това е свързано със страховете ни, със собствените ни комплекси и още много неща, които се изучават и изследват практически и много сериозно от доста години насам! Имах професионалното удоволствие да участвам в реализирането на "Страх" и то като част от ядрото на екипа - бях главен редактор на терен (Това ще рече, че се занимавах с реализацията на изпитанията и начина им на поднасяне както на участниците, така и на зрителите. Съблюдавах за спазването на правилата като имах правото и да ги променям в интерес на шоуто. Измислих и някои от самите изпитания или намирах начин за реализирането на оригиналните такива в нашите условия). Шоуто бе уникално за мен от професионална гледна точка, защото е изключително трудно за реализация. Снимките са тежки, сложни и продължителни (определени неща сме снимали с 15 камери) и са съизмерими единствено със снимките на високобюджетен екшън филм (като при нас екшъна е почти на 100% за разлика от филмите). "Страх", както и всеки друг телевизионен формат си има т.нар. "Библия" - всичко е подробно описано, като предварително е тествано многократно до степен на пълна стандартизация. Имайте предвид, че като казвам "всичко" имам предвид наистина абсолютно всичко. Участниците са поставени в изключително екстремна среда, но единственото пред което се изправят наистина е собствения им страх. В шоуто работихме с едни от най-добрите каскадьори в света. Всяко изпитание, се тестваше от хора от екипа преди участниците (и аз имах щастието да опитам няколко) и степента на сигурност бе толкова голяма, че ако трябва да дам пример - рискувате много повече, ако влизате без джапанки под душа... Всичко е въпрос на представяне, а според мен точния термин е "проектиране" в съзнанието на зрителя (участника също е зрител в случая, но активен)! Ако имате шанс да влезете в "кухнята" на нещата - ще спрете да гледате дори и най-любимите си предавания и филми. Манипулацията е огромна, но благодарение на нея изпитваме удоволствие от цялата работа! Това е жестоката истина - вервайте ми...

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. База за "long runner" - Nissan k160 - Toyota HJ60 - или...Discovery 300tdi
    От stargazer във форум Сравнения и тестове между марки, модели и функционалност
    Отговори: 29
    Последно мнение: 05-08-10, 10:01
  2. Land Rover Discovery V8 "окуця" след лифта
    От deqn5181 във форум LAND ROVER
    Отговори: 29
    Последно мнение: 04-12-09, 12:52
  3. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 9
    Последно мнение: 30-07-09, 11:28
  4. Проблем с: "Blue Tooth" връзка между "Garmin Nuvi 760" и "Nokia N95 8Gb".
    От tuningmania във форум Автомобилни навигатори
    Отговори: 0
    Последно мнение: 23-08-08, 09:20
  5. "Надпревара за Дакар" по Discovery от 27.10.2007
    От Дявол Коледа във форум Състезания на повече от един континент
    Отговори: 6
    Последно мнение: 22-08-08, 07:44

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации