Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК120 не запалва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК120 не запалва

    Здравейте колеги и весело изкарване на новогодишната нощ!Пиша ви относно един голям проблем!Мой приятел има Крузер 120 D4D-2004г.с чип на тойота ТТЕ 204кс.Проблема е следния,вторник 27декември сутринта при -5градуса колата отказва да пали и започва ходене по мъките.Проверени са филтри,гориво,свещи ,дюзи,диагностики и каквото се сетите!Най голямата изненада е,че при поредния майстор колата запали след като поляха нафтовата помпа/ГНП/ с вряля вода!След това колата измина около 200км. с хубава нафта и добавки за дюзи и какво ли не,но на следващата сутрин пак отказа да запали!Отново манипулацията с топла вода и запали!!!Колеги ако някои има идея какво става да помага,че вече не знаем какво да правим

  • #2
    От: ПОМАГАЙТЕ,СТРАННЕН ПРОБЛЕМ С ЛЕНД КРУИЗЕР......

    Явно има вода в дизела която замръзва и никоя добавка няма да го оправи . Вземете му сипете спирт за горене да не дава на водата да замръзва и всичко ще се оправи

    Коментар


    • #3
      От: ПОМАГАЙТЕ,СТРАННЕН ПРОБЛЕМ С ЛЕНД КРУИЗЕР......

      Лоша нафта - замръзва вода и-или боклуци ... сложете добавки за гориво и допълнете с нафта от проверена бензиностанция. Препоръчвам да помислите и за скорошна смяна на горивния филтър.

      Весели празници.

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК120 не запалва

        Още един глас за кофти гориво. Първо пуснете в някоя съдина водата от филтъра и вижте колко е. Ако е голямо количество, нов филтър, сваляне на резеорвара и почистване до подсушаване. Иначе си отива помпата и дюзите, малко след тях и мотора. Няма бензиностанция която да не продава вода. Вече и в детската градина знаят, че горивата в БГ са зле. Чудя се как има хора които да карат без добавки на всяко сипване при положение, че са броили над 100к за возилото. От една 120ка на човек собственик на доста земеделска телника наливайки директно от цистерната с която му кара горивото за машините източихме три литра вода и 150мл. литра ръждиви утайки. Колата беше на 12к км. карана от нова с тая нафта.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК120 не запалва

          Колеги Честита Нова Година!!!Благодаря за бързото отзоваване,току що приключихме със смяната на филтъра,продухахме и горивната система,резервоара не сме го сваляли засега,допълнихме с АЛПИН ДИЗЕЛ и добавка Castrol TDA!В момента колата работи и върви перфектно,но проблема принципно се проявява сутрин при първо палене,така че ще чакаме!!!Още веднъж ви Благодаря,ще ви държа в течение!

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК120 не запалва

            За много години.Аз имам същия проблем с Д4Д мотор,само че на Корола Версо.Не запалва сутрин,върти като ненормална(понеже пали от копче).Сменяха софтуери,клапани,филтри и какво ли още не,но проблема се отстрани сам с вдигането на температурите.Между другото,нафтата която източихме се парафинираше на-5С и не се влияеше от никакви добавки.Това последното е за нафта от Лукойл и е проверено в сервиза на Мерцедес в Русе.Накарах ги да ми дадът писменно становище на проблема и започнаха да увъртат като мижитурки"че видиш ли там нещо си кво си"и тем подобни .Пращах писмо до Лукойл от там ми отвърнаха,че горивото им постоянно е с контролирано качество,БЛА БЛА.Само бензин в нафтата помага.

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК120 не запалва

              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
              За много години.Аз имам същия проблем с Д4Д мотор,само че на Корола Версо.Не запалва сутрин,върти като ненормална(понеже пали от копче).Сменяха софтуери,клапани,филтри и какво ли още не,но проблема се отстрани сам с вдигането на температурите.Между другото,нафтата която източихме се парафинираше на-5С и не се влияеше от никакви добавки.Това последното е за нафта от Лукойл и е проверено в сервиза на Мерцедес в Русе.Накарах ги да ми дадът писменно становище на проблема и започнаха да увъртат като мижитурки"че видиш ли там нещо си кво си"и тем подобни .Пращах писмо до Лукойл от там ми отвърнаха,че горивото им постоянно е с контролирано качество,БЛА БЛА.Само бензин в нафтата помага.
              2005 и 2006 карах Чисто нов Диско 3. Единственият път който ми запали по-трудно сутрин беше след пълнене с ... АЛПИН ДИЗЕЛ.

              Повече не повторих. Само обикновена нафта и читави добавки.

              Успех в борбата с парафина.

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК120 не запалва

                Само че има малко подробности:
                Първо се каза "-5" и после че е сменен горивен филтър и заредена "хубава" нафта, и са минати 200 км. Тоест, един път "парафин" бива, ама втори път и то при не особенно ниски температури много идва.
                А и поливането с топла вода на помпата не решава проблема с парафина.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК120 не запалва

                  Да колега ANDRO 160 и мен това с топлата вода ме обърква,но само след обилно поливане пали!Първият път само източихме горивния филтър в който нямаше общо взето боклуци и вода,заредихме 70лв shell- v-power и добавка редекс,след това минахме около 200км!На следващата сутрин всичко се повтори и реших да търся помощ тук!След съвети от колегите,сменихме филтъра, продухахме системата и напълнихме резервоара до горе с омв алпин дизел и сложихме добавка castrol tda!Странния проблема засега изчезна,ще ви държа в течение!!!Още веднъж ви благодаря за бързото отзоваване!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛК120 не запалва

                    Дискусията относно добавките е преместена тук:
                    TLC 120 - за нафтата, добавките и ... още нещо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛК120 не запалва

                      Здравейте колеги ,проблемат с който се сблъскахме е бил от вода в нафтата,след източване и почистване и на резервоара колата е пушка!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛК120 не запалва

                        А бре тия скапаняци бензинджиите ако ще и 5 лева да стане нафтата-пак ще сипват вода в нея....бива,бива ама такова чудо едвали има някъде другаде в Европа!!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X